Sladký domove!

(seriál)
  • Jižní Korea 스위트홈 (více)
Trailer

VOD (1)

Série(3) / Epizody(26)

Lidé se mění v krvelačná monstra a rozsévají zkázu. Zoufalý teenager a jeho sousedi z vedlejšího bytu bojují o přežití a snaží se při tom zůstat lidmi. (Netflix)

Trailer

Martrix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Z každé druhé epizody by klidně mohl být celovečerák. Seriál začíná koncem, představí všechny postavy, odhalí co je hrozba...a během deseti epizod se vrátí tam kde začal. To už ale poznáte obyvatele domu, kteří čelí zombie-monster atakům, jež se na ně valí. Americký seriál by po tak našlapané první epizodě neměl dál co nabídnout. Jenže Korejci prostě umí pracovat s prostorem mezi hlavní linkou a postavami skvěle, takže už od první minuty víte, že to nebude jen vyvražďovací zombárna. Ostatně neznámá hrozba, různorodá skupina lidí a uzavřený prostor, je pro filmaře velmi vděčná kombinace. Místy mi to připomělo Derabontovu Mlhu. Vcelku originální příběh, na TV seriál slušné triky, fajn postavy...vadila mi jen moderní korejská hudba. Vůbec bych se nebránil pořádnému remaku, ale spokojím se i s čistokrevným pokračováním. PS: rozmohl se nám takový nešvar...existují i anglicky nadabované verze korejských seriálů i filmů. Mě osobně to hodně vadilo, protože ve stylu hry na tichou poštu se ztratila spousta slov a navíc korejština je založena na intonaci a k těm postavám ta exprese prostě patří. ()

Lenka.Vilka

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S1-5/5 S2-5/5 S3-5/5... Chtěla bych tohle napsat k celému seriálu po sklouknutí všech dílů: nejsem fanda konceptu propojování sérii, jak je to přesně tady, protože se to často děje právě tam, kde jsou série tři. Nebo spíš, jak to může primárně působit i tady. Myslím ten formát, kdy první série by mohla vlastně stát sama za sebe, ale druhá a třetí jsou spolu propojené tak moc, že by zase tolik nevadilo, kdyby někdo (náhodou) tu první neviděl, protože dvojka a trojka jsou jako dvojčata, které nelze pochopit samostatně. To se stalo třeba u seriálu Déšť. Jenže tady to pochopili a udělali správně, takže jo, s tímhle seriálem se to udělalo správně. A přestože se tady toho drží, problesky a propojení s první sérií jsou prostě skvělý. Protože i přes tu všechnu akci, je Sweet Home nejsilnější v momentech, kdy se věnuje svým postavám. A že to dělá vážně dobře  :)  ♡ ()

okkac

Námět zajímavý, provedení celkem ok. Sice triky haprují od poctivých masek, k trochu divně stylizovanému pohybu příšer a tudíž člověk vnímá CGI. Bohužel okolo půlky to začne se trochu táhnout a děj jde pomalu. Ubrat 2 epizody by neškodilo. Rovněž škoda, že transformace tu až tak nevidíme kromě začáku, kde ale příšera ještě vypadá skoro jako člvoěk, ale obří oko, protein guy, running guy se objeví zničeho nic a já nevím, kdo byl ten člověk zač. Musel bydlet v tom domě, ale nebyl nám ukázán, takže je to jen prostě příšera bez zádného backstory, proč se z něho stalo zrovna tohle, když se pak vysvětlí, že je to vlastně SPOILER kletba, která nás zmutuje do příšery dle naší tajné touhy. Předloha bohužel se stále vydává, takže i s další sérií se konce jen tak nedočkáme a jestli vůbec. ()

iXtr3m3

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Veľmi veľmi silné tri hviezdy. Z klasickej kórejskej "trapédie=trapas+komédia" sa presúvame do hororu a následne sa striedajú prvky trileru a drámy až do samotného konca. Vopred človek nevie, ktorá postava kedy zomrie, samozrejme s výnimkou hlavného hrdinu a to je fakt super a zároveň to naserie, keď odíde ten, ktorý si to nezaslúžil. Triky ujdú a ak sa to naozaj podobá komixovej predlohe, tak paráda, ale tá ma neťahá. Ja som si to užil, som zvyknutý na klasické šikmooké náreky a potoky sĺz, som zvyknutý na ich škriekanie a keď sa k tomu dopasujú dobré gore scénky, riadna kopa fajn príšeriek, ktoré sú takmer nesmrteľné, tak prečo nie. Síce cliffhanger ďaleko slabší ako napr. v Alice in Borderland, ale na druhú sériu si rád počkám a nechám sa prekvapiť, keďže tu máme zasa a opäť inú verziu apokalypsy a tej nikdy nie je dosť. UPDATE PO DRUHEJ SÉRII: Nebolo to už tak úderné, ako prvá relatívne komorná séria, keď si zoberiem do úvahy, že sa odohrávala v jednom panelovom výškovom dome. Na druhú stranu dostávame širšie merítko, ktoré ukazuje, kam sa svet dostal na konci prvej série a to bol len začiatok. Čo zamrzí, tak unáhlené konce známych postáv, ako keby sa tvorcovia báli vydolovať z tých z prvej série viac, radšej to nahradili novými, ku ktorým nie je jednoduché si niečo vypestovať, keď sa skáče z miesta na miesto. Síce nám tu pár hlavných postáv zostalo, ale napr. nahlavnejšia z prvej série sa v druhej sezóne doslova len mihla na začiatku a potom na konci, čo bola veľká škoda, jedna prekonala zaujímavú zmenu a potom dostávame druhú sympatickú postavu z konca prvej série, o ktorej sa dozvieme viac až v tretej sérii. Záporáka je tu ťažko definovať, pretože okrem bežných monštier tu máme aj Deus Ex mašinu, ktorá sa ale taktiež len mihla na začiatku a potom nastúpila na konci, tak neviem, čo očakávať. Opäť panujú podobné pocity ako pri prvej sérii, kedy som určite bol spokojný so seriálom ako takým, ale určite by som záver vygradoval úplne inak a viac. Neviem, či sa to uberá správnym smerom, ale určite si ďalšiu sériu pozriem. Zatiaľ zostávam na opatrných slušných či lepších troch hviezdach. P.S. Na jednej strane sa počet častí skrátil, na druhej strane sa razantne predĺžila dĺžka častí, takže osem častí druhej série je o hodinu dlhších ako desať častí prvej série. Neviem, či je to úplne fajn, pretože si síce toho sveta užijeme viac, ale taktiež je tam dosť vaty a odbočiek, ktoré sú úplne zbytočné. Nie je to úplne kompaktné, dokonca je to možno aj zbytočne nekonzistentné a roztrieštené, trochu to strieľa na všetky strany a uteká možná základná myšlienka, ale dávam tomu ešte šancu, pretože po technickej stránke je to vynikajúce a potenciál to má, len ho správne uchopiť a rozvinúť. ()

vikino1

Jelikož jsem zastánce Zombie apokalypsy, všech démonů i monster tak jsem byl moc zvědvej, co nám ti kluci Korejští nabídly. Při sledování jsem se bavil, ale po posledním dílu ve mě zůstala jen hořká pachuť. S touto sérií mám hlavní problém v tom, že ani ona sama neví čím má být. Nabídne divákovi spoustu otázek a žádné odpovědi. Kdo to vlastně mluví s hlavním monstrčlověkem a proč, kde se ty monstra vzaly, proč je v tom baráku ten hlídač zamkl, jak je možný, že ta bublanina může měnit hostiele a ovládat auta, co mělo znamenat to embrio v bytu 1408, jak probíhal a dopadl výzkum blogera z hasičárny, co bylo v tom kufru od vojáku atd atd. Navíc hlavní střet mezi armádou a klaďákem (první scéna z první epizody), na kterou čekáte deset dílů, na konci ani není. Škoda ()

• V seriálu je několikrát vidět manhwa „Bastard“, jedná se o manhwu od autorů předlohy seriálu. (Petrmachovec)
  • Mobilní telefony použité v tomto seriálu jsou Samsung Note 20. (HanzoBureshi)
  • Když se nájemníci snaží dostat monstrum z domu, tak přitom hraje „Warriors“ od Imagine Dragons. (Duoscop)