poster

Cena za něžnost

 • USA

  Terms of Endearment

 • slovenský

  Cena za nežnosť

Romantický / Komedie / Drama

USA, 1983, 132 min

Režie:

James L. Brooks

Předloha:

Larry McMurtry (kniha)

Scénář:

James L. Brooks

Hudba:

Michael Gore

Producenti:

James L. Brooks

Střih:

Richard Marks

Scénografie:

Polly Platt

Kostýmy:

Kristi Zea
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rosaviva
  ****

  Ve své podstatě obyčejný film s obyčejnou zápletkou, který dělají neobyčejným hlavně herci. Shirley MacLaine byla naprosto bezkonkurenční, Jack Nicholson mě víc oslovil v jiných filmech, ale stejně hrál dobře a pěkně se spolu doplňovali, jejich scény byly prostě výborné. A překvapivě jsem se i dost pobavila. Jen ten konec mi přišel takový umělý a nijaký, kupodivu se ani nepokoušeli dojmout diváky. 4*(13.4.2015)

 • Shaqualyck
  *****

  Manželé a manželky, matky a dcery, Jack Nicholson a Shirley MacLaine. V dobrém i zlém. Chvíle radosti i absolutního zmaru, smutku, ale i naděje. Klišé, říkáte? Možná. Především ale KRÁSNÝ film. Vážně. Jako by někdo jen pozorně koukal kolem sebe a pak to hodil na papír. Všichni ti artoví režiséři, co tak rádi točí „komediální vztahová dramata ze života“, by měli povinně brát hodiny u Jamese L. Brookse. Nebo si alespoň občas připomenout „Terms Of Endearment“. To aby viděli, jak se to dělá. P.S.: Jsem moc rád, že jsem konečně zjistil, odkud se vzala scéna s kabrioletem a „vyfoukaným“ účesem, kterou jsem si kdysi tolik oblíbil v Bridget Jones´s Diary :-)(4.5.2009)

 • xxmartinxx
  ****

  Docela nenápadný film, který svojí sílu nestaví na odiv. Své myšlenky nevykřikuje a emoce z něj vyplývají, namísto, aby je přímo sděloval. Nebo alespoň tak se mi to zdálo. Výborní herci a schopná režie to jistí. Musím říct, že napoprvé mě to natolik nedostalo, ale nakonec jsem tomu přišel na chuť. 4 a 1/2(24.10.2010)

 • kobejn
  *****

  Myslel jsem, že uvidim nějakej slzopudnej kýč, kerej bude ždímat slzy, a vono ne. Je to nesmírně uvolněně a v pohodě natočený film, kterej je opravdu v tom nejlepšim smyslu rodinným dramatem. Film s lety absolutně nic neztratil a nezestárnul. Zaslouženě sklízel oskary, jen škoda, že ho nemohla dostat vedle širly i debra, páč byla fakt výborná. Skvělej film, kerej se povede jednou za život. Tady se to sešlo všechno v ideální konstelaci.(22.11.2016)

 • zette
  ****

  Film ma uvodnich 30 minut velmi pozvolne tempo, pak se Cena za neznost rozjede a divaka uvede do pozornosti az do konce. Zaver mozna zbytecne moc hraje na city a vydira divakovu dusi. Urcite se ale jedna o hezky a misty dost vystizny film o vztahu matky a dcery. Ze dvou dejovych linii me daleko vice bavil osud matky Aurory a jejiho pritele Garretta. Snad diky uzasnym hereckym vykonum Shirley MacLaine a az demonicky hrajiciho Nicholsona (skoda, ze nedostal vice prostoru). Myslim, ze se o komedii nejedna, jak je uvedeno. Hezka hudba, pekny film...(21.10.2013)

 • - Jodie Foster odmítla roli Emmy kvůli studiu na Yale. (Kulmon)

 • - Role Patsy byla nabídnuta Kim Basinger, ta ji ale odmítla kvůli filmu Posedlý krásou (1983) (J.A.K.)

 • - John Lithgow byl k filmu přizván jako náhrada. Jeho scény byly natočeny za pouhé tři dny, přičemž je natočil během přestávek filmování snímku Footloose (1984), který natáčel zároveň. (J.A.K.)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace