Země dinosaurů 8: Doba ledová

• USA The Land Before Time VIII: The Big Freeze (více)

Nožička,Sára, Spike, Zobka a Pírko - vaši dinosauří kamarádi jsou zpátky v novém okouzlujícím celovečerním dobrodružství z oblíbené série Země dinosaurů. Naši oblíbení dinosauři z velkého údolí jsou zase tady, aby vám vyprávěli nejčerstvější dobrodružství o sněhu, který u nich poprvé napadl a každého mile překvapil. Pak ale naši kamarádi zjistí, že i malé legrační sněhové vločky mohou ohrozit jejich přežití. Čeká vás dojemný příběh o přátelství a rodině, kouzelná animace a krásné písničky v povedeném filmu, který kromě sněhových lavin přinese i přívaly zábavy. (oficiální text distributora)

majo25

Zaujímavá téma (mini) doby ľadovej, v ktorej postavičky riešia viacero dejových línií. Má to hravosť, poučenie i detský humor je vcelku vkusný. Druhý najlepší film animovanej série o dinosauríkoch po prvom filme. Osmička priniesla príjemné prekvapenie, aspoň z pohľadu toho, že divák očakáva z filmu na film čoraz slabší výsledok. ()

Campbell

Mám rád film Země dinosaurů od Dona Labuta, ale opravdu nemám rád jejich pokračování který jsou nemastné a neslané. Je pravda že jsem jich zas moc neviděl ale ty který jsem viděl mě moc nebraly. Příběh je šíleně ohraný, a celý je to celkem pruda dokoukat. Naneštěstí animace je pěkná a dobře se i na film kouká ale není to prostě nic moc. ()

• Tento film byl natočen na motivy studií a domněnek tehdejších paleontologů a geologů, kteří předpokládali, že již v období střední a pozdní Křídy se alespoň v oblastech za polárním kruhem střídala čtyři roční období podobně jako v současných mírných podnebných pásech. Výzkumy současných geologů a paleontologů, kteří se zabývali studiem „polárních“ dinosaurů jako byla např. Laellynosaura, Gorgosaurus, Yutyrannus, různé druhy troodontidů či některé druhy alosauroidů z Austrálie, odhalily skutečnost o střídání ročních období v období střední až pozdní Křídy nejen v oblastech za polárními kruhy, ale i na území současné východní Asie (např. Číny), tudíž neptačí dinosauři skutečně poznali sníh i mráz na vlastní kůži. (Marasuchus17)