poster

Země dinosaurů 8: Doba ledová

 • USA

  The Land Before Time VIII: The Big Freeze

 • Slovensko

  Krajina dávnych vekov VIII: Veľké ochladenie

Animovaný / Rodinný / Dobrodružný / Drama

USA, 2001, 75 min

Scénář:

John Loy

Střih:

Danik Thomas
(další profese)
 • Campbell
  **

  Mám rád film Země dinosaurů od Dona Labuta, ale opravdu nemám rád jejich pokračování který jsou nemastné a neslané. Je pravda že jsem jich zas moc neviděl ale ty který jsem viděl mě moc nebraly. Příběh je šíleně ohraný, a celý je to celkem pruda dokoukat. Naneštěstí animace je pěkná a dobře se i na film kouká ale není to prostě nic moc.(25.2.2011)

 • kaylin
  ***

  Milé rozjímání nad tím, co je rodina.(7.6.2018)

 • Terva
  ****

  Miluju Land Before Time .....(27.3.2012)

 • majo25
  ****

  Zaujímavá téma (mini) doby ľadovej, v ktorej postavičky riešia viacero dejových línií. Má to hravosť, poučenie i detský humor je vcelku vkusný. Druhý najlepší film animovanej série o dinosauríkoch po prvom filme. Osmička priniesla príjemné prekvapenie, aspoň z pohľadu toho, že divák očakáva z filmu na film čoraz slabší výsledok.(24.5.2020)

 • Jacinda
  *****

  Krásná pohádka o dinosaurech, kterou budu svým dětem ráda pouštět a tohle je navíc fakt supr díl :-)(4.12.2008)

 • - Tento film byl natočen na motivy studií a domněnek tehdejších paleontologů a geologů, kteří předpokládali, že již v období střední a pozdní Křídy se alespoň v oblastech za polárním kruhem střídala čtyři roční období podobně jako v současných mírných podnebných pásech. Výzkumy současných geologů a paleontologů, kteří se zabývali studiem „polárních“ dinosaurů jako byla např. Laellynosaura, Gorgosaurus, Yutyrannus, různé druhy troodontidů či některé druhy alosauroidů z Austrálie, odhalily skutečnost o střídání ročních období v období střední až pozdní Křídy nejen v oblastech za polárními kruhy, ale i na území současné východní Asie (např. Číny), tudíž neptačí dinosauři skutečně poznali sníh i mráz na vlastní kůži. (Marasuchus17)