Operátor tísňové linky (Jake Gyllenhaal) se snaží zachránit volající, které jde o život, ale brzy zjistí, že všechno je úplně jinak. (Netflix)

JenYu

Co bylo super: Zprostředkovávání klíčových momentů pouze přes telefon. Co oceňuju: neměnné prostředí a kvalitní výkon Gyllenhaala. Co mě až tolik neupoutalo: Osobní osud hlavního hrdiny. ()

DonBraso

Viděl jsem origo,ale ani tenhle remake prostě špatný není.On ten náměť už je skvělý a Nic Pizzolatto se držel při zemi a vlastně to nešlo podělat.Fuqua sice hned naznačil nějaký přelet vrtulníku a už jsem si říkal,že ten magor zas bude používat snad i digitální triky na tomhle filmu,naštěstí nikam moc nebloumal a nechal prostě vyniknout jak se dalo čekat Gyllenhaala.Nějaká novinka určitě ne,pro diváka co nezná origo je tohle určitě skvělá volba.Ten přehup v tý vinně tam je opět.Danský přeci byl takový citlivější a byl první.Přesto no problemo.75% ()

słezakjkb

Důvod puštění byla asociace k The Call s Halle Berry, který mě tehdy nesmírně potěšil, ale ještě větší, protože Gyllenhaala řadím mezi své nejoblíbenější. Filmy tohoto tipu mě baví. Trochu se obávám, že kdyby tam nehrál, bude to hodně smutných 90 minut. ()

Kokos

Další ukázka toho, proč se nemůžu u filmů orientovat podle průměrného zdejšího hodnocení. Je to thrillerová jednohubka, ale fungující na sto procent. Thriller má být především napínavý, a tohle bylo. Vykoukaný divák sice pochopí, že nic není, jak se zdá, ještě než se vyloží karty, ale to mi nevadilo. Za málo peněz hodně muziky. V podstatě se to odehrává ve dvou pokojích a nejdražší byl asi Jake. Ovšem přestože nesleze z obrazovky, nepřestává nudit a emoce umí prodat. ()

Vito_LePour

Drama je to opravdu dramatické, několik dějových zvratů skutečně obrátí perspektivu příběhu totálně naruby. Na to, že se celý film odehrává vlastně v jedné místnosti, je zpracování velice slušné a nechává obrovský prostor divákově představivosti. Na druhou stranu se ve filmu dá najít několik naprosto nelogických situací nebo spíše reakcí postav. Konec je v kontextu filmu taky docela zvláštní. A hořící okolí Města Andělů na které je v počátku kladen velký důraz, se v průběhu postupně vytrácí, jakoby tvůrci zapomněli, že tam vůbec je. Nedostatky jsou ale odpustitelné vzhledem ke kvalitě dramatu jako takového. ()

Kinofil

|| R || Netflix || Rozpočet: N/A || Zkráceně: Pusťte si raději dánský originál jménem Tísňové volání. Alespoň já se na něj vrhnu, jelikož tato látka nabízí mnohem víc než rvaní a vstekání u telefonu. Na druhou stranu je originál ještě mnohem komornější a bez všech těch amerických vychytávek, takže leckdo může ještě víc brblat. Viník není vůbec špatný, klasický thriller v uzavřeném prosoru stojící na jednom herci. Jake hraje obstojně, byť často přehrává a fuckuje jako klasický američan. Sám má svých problémů víc než dost, což sice opodstatňuje jeho chování, film by se však bez toho obešel. Oproti originálu tu klidně mohlo být víc pohledů na místo činu, jelikož si s původní pojetím pohrává Viník po svém a nemá smysl se jej na 100% držet. Finální zvrat případu není vůbec špatný, ačkoliv se dá poměrně předpokládat. Bez něj by to bylo ještě o bod míň. Nejvetší důvod, proč má smysl snímek vidět je zákulisí tísňového callcentra. Jenom se mi potvrdilo, že bych na něco takové nervy neměl a obdivuju všechny, kteří den co noc pomáhají lidem po telefonu. 60%. ()

hrumsrt

Fuqua zase přichází s něčím, co by v podstatě mělo přesně trefit množinu libosti, kterou u filmů vyhledávám... Jake Gylenhaal se snažil, jak nevím co. Jakože 90 minut byl pod hledáčkem všech kamer, kdy sledujete každý jeho pohyb, každý jeho výraz. Vlastně má styl, který v podstatě oceňuji, má hodně rád děti a snaží se fakt pomoc, a když to nejde, tak zuří. Jenže je to tak horká hlava, že si věci neověřuje, nepostupuje úplně podle předpisů a výsledkem je, že je krátkozraký a zatraceně na svoji povahu doplácí... Snímek má jinak velmi dobré tempo a atmosféru, kdy mě do toho v prvních 60 minutách fakt ponořil. Jenže pak přichází ten "twist" a začíná se zase celé sesypávat jak domeček z karet. 60% ()

pollstro

Komorní americký remake zastíněný dánským originálem, jehož propozice je přesto stále dostatečná na to, aby vytvářela neustále napětí dobře zahraného thrileru, který jednoznačně stojí na skvělých hereckých schopnostech Gyllenhaala. Dějové překvapivé, napínavé a prosté, držící se jednoduchých rámcových omezení struktury vyprávění, které kontrastuje s minimalismem a realismem příběhu. ()

krumlajs

Totálně zbytečného remake, kterej nepřinesl nic novýho, kdo neviděl originál, tak si ho hned pusťte a na tohle nekoukejte. A kdo Tísňovou linku viděl a chcete koukat na Viníka, tak je to jako dát si po plzeňský 12 Starobrno. 50% ()

PTomA

Typický White man screams. Zbytečný remake průměrného originálu, ve kterém je navíc jen Gyllenhaal svírající inhalátor. ()

waltosin

Nezaujalo tak jako tisnova linka nebo telefonní budka, ani můj oblíbenec kterej hraje dobře špatný děj nenapraví. 40% ()

Dejf4

Dalo se to sice čekat. Ale i v tomto případě remake potřebný nebyl. Koukal jsem na to čistě kvůli Gyllenhaalovi, který je i tady již tradičně výborný. Ale jinak tam není nic čím by se film zapsal do povědomí. Je to až moc velká sázka na jistotu a žádná přidaná hodnota navíc. Zkrátka by se dalo říci, že Viník je tu jen od toho, aby diváka přivedl k originálu. 6/10 ()

Skrivan

Nápad (ač ne původní) je to vskutku zajímavý. Ale hrozně se to vleče a osobní příběh hlavního hrdiny mě zrovna dvakrát nezaujal. Zvrat, který přijde, je nicméně parádní. A spoiler k závěru - jsem rád, že to neskončilo happy endem, protože když už to vypadalo, že k němu vše směřuje, říkal jsem si, že mi to tam hrozně nesedí. ()

wowylgu313

Neviděl jsem původní film , takže hodnotím čistě tento remake :) no a nic moc teda ... hvězda za obsazení a druhá za chvilkový pocit dramatu ... 45-50% více dát nedokážu, celé to působilo hrozně chudě/nudně. Problém je ten že od půlky filmu už jsem koukal z donucení prostě abych věděl jak to skončí. Pokud se jedná o film na toto téma, tento příběh kde vlastně máte jednu osobu se sluchatkem u ucha tak očekávám pořadný ale pořadný drama, dávku emocí v takové míře že vám nebude chybět ta veškerý akce tam někde venku ... nestalo se , nevadí , snaha byla .) a u té to končí .. :) ()

Kushina

Hodně drsný a dojemný. Krom toho, celý příběh držel v napětí, což se dá od filmů s touto tématikou očekávat.  Prostě sem tam se v člověku probudí svědomí, ale někdy to svědomí může mít drtivý dopad.  65% ()

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

Chris Rock bude režírovat remake dánského Chlastu

30.01.2024

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

Jake Gyllenhaal a Guy Ritchie spojí síly

10.10.2021

Přestože zatím o příštím filmu britského filmaře Guye Ritchieho (Rozhněvaný muž, Sherlock Holmes) nevíme takřka nic, projekt už se pomalu začíná blížit před kamery. O hlavní roli teď navíc jedná Jake… (více)