Sabrina - mladá čarodějnice

• USA Sabrina, the Teenage Witch (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1996–2003), 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane (více)

Série(7) / Epizody(163)

Tajomstvo študentky Sabriny okrem jej strelených tiet a kocúra Salema nepozná temer nik... Sabrina Spellmanová (Melissa Joan Hart) je úplne normálne mladé dievča – vlastne bola... Presnejšie povedané bola do svojich šestnástich narodenín, pretože vtedy jej totiž jej trochu zvláštne tety Hilda (Caroline Rhea) a Zelda (Beth Broderick) oznámili, že ona a celá jej rodina z otcovej strany má čarodejníckych predkov! Sabrine sa toto nie bezvýznamné tajomstvo, o ktoré sa okrem tiet delí i so strašne ukecaným kocúrom Salemom (bývalým čarodejníkom, ktorý túžil ovládnuť svet), darí viac-menej úspešne tajiť nielen pred jej dlhoročným priateľom Harveym (Nate Richert), ale i pred sympatickým manažérom malej kaviarne Joshom (David Lascher), ktorý jej o čosi neskôr náhle vstúpil do jej života...

Nebolo to však vždy ľahké, pretože spočiatku sa ešte len musela naučiť, ako svoje novonadobudnuté schopnosti ovládať a udržať ich pod kontrolou – a aj keď už sa jej to celkom darilo, vždy sa vyskytli nejaké nečakané problémy, do ktorých bol, nevedno prečo, obvykle akýmsi záhadným spôsobom zapletený Salem... A Sabrine bolo samozrejme tiež jasné, že jedného dňa, nech už to bude kedykoľvek, sa im so svojím tajomstvom predsa len bude musieť zveriť – a potom už jej ostáva len dúfať, že ju nezatratia, nezačnú sa jej báť, neprestanú jej veriť a, a to je hlavné, neprestanú byť jej priateľmi!

Než sa tak ale stane a ona bude musieť prijať, čo jej osud nadelí, bude si na vlastnej koži musieť vyskúšať, aké ťažké je pokúsiť sa skĺbiť obyčajný život študentky so svojimi neobvyklými schopnosťami – a nezblázniť sa! :-) Ešte šťastie, že na začiatku ani len netušila, že bude napríklad musieť získať čarodejnícku licenciu, inak o svoje schopnosti príde! Alebo že bude musieť odhaliť akési rodinné tajomstvo a pritom spozná veľa svojich pomerne excentrických príbuzných z „Iného sveta“! Alebo že raz bude svoj život možno viesť niekde úplne inde, bez svojich tiet a načas i bez Harveyho, a že jej svetom poriadne otrasú nespoľahlivá kráľovná večierkov Morgan (Elisa Donovan), ufrflaná pesimistka Roxie (Soleil Moon Frye) a počítačový fanatik Miles (Trevor Lissauer), ktorý verí v nadprirodzeno... (TV Markíza)

Z0oMb3E

Je bežný školský deň roku 2002 niečo po 14:00, školská taška letí vzduchom do kúta a ja si s niečim pod zub sadám pred telku. Rozplývam sa nad výborne zvládnutými špeciálnymi efektami a zabávam sa na skoro každom fóre. Nemôžem sa vynadívať a uznávam profesionálne odvedenú prácu technikov, ktorí tak dokonale vytvorili realistického hovoriaceho kocúra. Seriálu bez mihnutia oka prideľujem 4*. STRIH! ...o 8 rokov neskôr... Po nudnej prednáške si s plechovkou piva sadám pred komp a chcem si si nostalgicky oživiť seriál, ktorý si do teraz držím v hlave ako výborný. Už po pár minútach mi padá sánka a rozbíja sa mi brada o podlahu kvôli trapasom, ktoré sa ma snažia rozosmiať. Dialógy a efekty dopĺňajúce dejovú sterilnú vatu sú na takej slabej úrovni, že sa blížia k totálnej nude. Na scéne sa objavuje jediná postava, ktorú som si tie roky uchovával v pamäti, animatronický čierny kocúr so svojím vtipom v ničom nevynikajúcim oproti ostatným herečkám. Okamžite prichádza myšlienka: "fuuu toto hádam nie?" Nabieha 72 minútový limit a ja som rád, že 2a pol časti za sebou som prežil v zdraví. Bez mihnutia oka hádžem odpad! Priemer sa rovná 2* ()

easaque

+3* docela povedený sitcom, který jsem si kdysi oblíbil pro sympatické postavy a jeho humor mi byl jaksi blízký. Seriál je určen pro teenagery, tak od něj nemůžete nic moc intelektuálního čekat. Ale pro chvíle odpočinku u TV je jak dělaný. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 3 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ] ()

R4D0

Možno budem krutý možno sa niekoho nie,akým spôsobom dotknem ale neviem Sabrina ktorá má čierneho hovoriaceho kocúra ktorý navyše vyzerá ako lacná hračka zo supermarketu Sabrina ktorá ma čary a kúzla na úrovni mladého Pottera v prvom ročníku a proste Sabrina ktorá je Americká trápna teens pokazená Americkou mládežou tak to je už trošku priveľa aj na mňa,absencia scenáru je podľa mňa v každej časti rovnaká a dá sa povedať že v každej časti je aj absencia hereckého výkonu,čo mi ešte prekážalo? Dlhé súvetie ktoré doslova "vypľuje" nejedná postava seriálu a do (ne)konečna sa na tom smejú proste trápne deti nemám čo dodať asi len toľko že jednu hviezdičku dávam za plyšového kocúra ktorý ma pobavil pri vykrúcaný hlavy o 360 stupňov. ()

chemik11

Perfektní seriál. Zrovna teď si ho doma pouštíme a to nám je 30+ :D Jen musím říct, že ten seriál se časem hodně mění. Nejlepší postavou je kocour Salem. Jeho hlášky jsou nejlepší.  První 4 série jsou na střední, ale 1. série je skoro jiný seriál. Pár hlavních postav se nemění, ale v 1. sérii jsou některé postavy, které pak už nikdy neuvidíme (Drell nebo jak se píše, pan Pool, Jenny, Sabrinin táta se tam pak mihne až v jednom díle 4. řady a ještě tam není Kraft a Libby mi ještě nepřijde tak protivná) a přijde mi, že některá pravidla kouzlení jsou jiná.   Já mám nejradši 2. a 3. sérii, největší sranda. Hadač super postava. Škoda, že už tam pak nebude. Nejoblíbenější díl je ten na Floridě :D 4. série už je zase trochu jiná a dabing některých postav se zase mění. Přesto je stále dobrá. Chybí zde Valerie a Libby.  5. a 6. série ty jsou zase úplně jiný, Sabrina je na vejšce a tety postupně mizí ze scény, až zmizí úplně. A už to není tak vtipné, ale začíná to být více romantika a méně kouzlení. Nové postavy jsou fajn, ale nejsou tak skvělé jako postavy v prvních sériích.  7. série je za mě úplně jiný seriál. Kouzlení minimum. Tety pryč. A postavy z redakce jsou strašné, protivné, nezajímají mě. Libby byla sice protivná, ale tak nějak jsem jí měl svým způsobem rád. Ty postavy z redakce jsou tak moc nesympatické a není s nimi legrace, nic prostě, spíš na obtíž. A je to celkově spíš romantika. Konec předvídatelný, ale dobrý.    Za první 4 série 100 %. Za zbytek méně 50 %. Takže 4 hvězdičky. ()

veru_needy

Další ze seriálů, na kterých jsem vyrostla. První 4 série ze střední školy byly úžasné. Sabrina je nová čarodějnice, takže pořád zkouší nové a nové věci. Kouzlí, aniž by věděla, co se může stát, a z toho jsou tu dobré zápletky. A když má přijít na rodinné tajemství, to nás zase vede do jiné sféry. Jsou zde také lepší postavy. Například Harvey, který je naprosto kouzelný. Libby je zase skvělou urážlivou perfekcionistickou nemesis a Valerie je skvěle ztřeštěná. Nemluvě o hláškujícím Salemovi, Hildě a Zeldě. Pak se ale Sabrina stěhuje na vysokou a získává nové kamarády - Roxy, Morgan a Milese, ti už nemají takoví říz jako ti středoškolští. Už to není ono, kouzla jdou stranou a Josh prostě není Harvey. Celkem mě mrzí, že má tento seriál tak nízké hodnocení. Přitom si myslím, že mnoho lidí by Sabrinu označilo za seriál jejich dětství. Zrovna nedávno jsem se na Sabrinu podívala znovu a vůbec neztratila své kouzlo. Co se týče humoru není to zas tak k popukání, ale z kocoura Salema a obou tet, jsem se nejednou zasmála. A když se vezme v potaz seriál jako celek, je to prostě stará dobrá klasika. - "Sometimes the magic is hard to believe, but you're here before my very eyes." ()

• Natáčalo sa v Bostone, Burbanku. Interiéry boli postavené vo Warner Brothers Burbank Studios. (Greenpeacak)
  • Nick Bakay v tomto seriálu debutoval. (Pumiiix)
  • Melissa Joan Hart se podílela i na kresleném spin-off seriálu, kde dabovala hlasy Hildy a Zeldy, zatímco její mladší sestra Emily Hart Sabrinu. (Elbarto08)

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)