Sabrina - mladá čarodějnice

• USA Sabrina, the Teenage Witch (více)
Komedie / Rodinný / Fantasy
USA, (1996–2003), 59 h 27 min (Minutáž: 21–22 min)

Melissa Joan Hart, Nick Bakay, Caroline Rhea, Beth Broderick, Nate Richert, Jenna Leigh Green, Soleil Moon Frye, Elisa Donovan, Martin Mull, Lindsay Sloane (více)

Série(7) / Epizody(163)

Tajomstvo študentky Sabriny okrem jej strelených tiet a kocúra Salema nepozná temer nik... Sabrina Spellmanová (Melissa Joan Hart) je úplne normálne mladé dievča – vlastne bola... Presnejšie povedané bola do svojich šestnástich narodenín, pretože vtedy jej totiž jej trochu zvláštne tety Hilda (Caroline Rhea) a Zelda (Beth Broderick) oznámili, že ona a celá jej rodina z otcovej strany má čarodejníckych predkov! Sabrine sa toto nie bezvýznamné tajomstvo, o ktoré sa okrem tiet delí i so strašne ukecaným kocúrom Salemom (bývalým čarodejníkom, ktorý túžil ovládnuť svet), darí viac-menej úspešne tajiť nielen pred jej dlhoročným priateľom Harveym (Nate Richert), ale i pred sympatickým manažérom malej kaviarne Joshom (David Lascher), ktorý jej o čosi neskôr náhle vstúpil do jej života...

Nebolo to však vždy ľahké, pretože spočiatku sa ešte len musela naučiť, ako svoje novonadobudnuté schopnosti ovládať a udržať ich pod kontrolou – a aj keď už sa jej to celkom darilo, vždy sa vyskytli nejaké nečakané problémy, do ktorých bol, nevedno prečo, obvykle akýmsi záhadným spôsobom zapletený Salem... A Sabrine bolo samozrejme tiež jasné, že jedného dňa, nech už to bude kedykoľvek, sa im so svojím tajomstvom predsa len bude musieť zveriť – a potom už jej ostáva len dúfať, že ju nezatratia, nezačnú sa jej báť, neprestanú jej veriť a, a to je hlavné, neprestanú byť jej priateľmi!

Než sa tak ale stane a ona bude musieť prijať, čo jej osud nadelí, bude si na vlastnej koži musieť vyskúšať, aké ťažké je pokúsiť sa skĺbiť obyčajný život študentky so svojimi neobvyklými schopnosťami – a nezblázniť sa! :-) Ešte šťastie, že na začiatku ani len netušila, že bude napríklad musieť získať čarodejnícku licenciu, inak o svoje schopnosti príde! Alebo že bude musieť odhaliť akési rodinné tajomstvo a pritom spozná veľa svojich pomerne excentrických príbuzných z „Iného sveta“! Alebo že raz bude svoj život možno viesť niekde úplne inde, bez svojich tiet a načas i bez Harveyho, a že jej svetom poriadne otrasú nespoľahlivá kráľovná večierkov Morgan (Elisa Donovan), ufrflaná pesimistka Roxie (Soleil Moon Frye) a počítačový fanatik Miles (Trevor Lissauer), ktorý verí v nadprirodzeno... (TV Markíza)

Cival

Tphle je teda pekelnej seriál. Dokonalá nuda a vyhozený prachy producentů. Jedno se ale tvůrcům upřít nedá - skoro v každým díle vymyslej takovou kolosální kravinu, jakou jsem ještě nikde jinde neviděl:-) ()

Gemini

Nebýt "kocoura" Salema a sarkastických hlášek, které sázejí obě čarodějnické tetičky, bylo by hodnocení nižší, obzvlášť kvůli posledním, "univerzitním" řadám. I když kdekoliv se objeví angloamerický teenagersko-komediální motiv s oblíbeností v kolektivu, klesá moje ochota ztrácet s takovým dílkem čas o třídu (nebo o dvě, podle "hereckého" obsazení a nálady;)) níž. Kolísavá kvalita od pólu k pólu - od dílu s tetičkou Raquel Welchovou po díl s kouzlem ostudy - výsledný průměr je 50%. PS: teta Zelda je kus;) ()

Malarkey

Seriál, který mám rád překvapivě ne díky hlavní představitelce Sabrině - mladé čarodějnici, ale hlavně díky kocourovi Salemovi a dvoum tetám, který celkový dojem ze seriálu zpříjemňují díky uštěpačným narážkám a výborným hláškám, kterými se stále rád bavím...nejen tenkrát ale i dnes. Koneckonců nebudu si nalhávat to, že jsem na ten seriál koukal jenom díky Salemovi, měli jsme podobnýho kocoura, byl to parádní kocour a já mám rád kočky tak asi proto tak vysoké hodnocení. Ale fakt je, že časopis si už opravdu vymejšlet nemuseli. (7/10) ()

Tom Riddle

Tohle byl zpočátku ohromně zábavnej seriál, co u mě vyvolal každým dílem salvy smíchu. Bohužel se to dá říci jen o první sérii... Po ní totiž odešla pro mě kultovní postava Jenny, kudrnatá zrzka, co se jí nedaří být outsiderkou, a s jejím odchodem odešel i správně trhlý humor, který se změnil v křeč. ()

TheMaker

:::::::::::::::::::::::: Celkem vydařený vtipný rodinný seriál ...... Bez toho kocoura by to ale byla velká nuda :-) :::::::::::::::::::::::::::: ()

Dever

Soundtrack Danny Lux a Gary Stockdale : 1. Walk Of Life - Spice Girls ,2. Abracadabra - Sugar Ray ,3. Hey, Mr. DJ (Keep Playin' This Song) Backstreet Boys ,4. One Way Or Another - Melissa Joan Hart ,5. Kate Ben Folds - Five ,6. Show Me Love - Robyn ,7. Giddy Up - 'N Sync ,8. Slam Dunk (Da Funk) - Five ,9. Magnet & Steel - Matthew Sweet ,10. So I Fall Again - Phantom Planet ,11. I Know What Boys Like - Pure Sugar ,12. Smash - The Murmurs ,13. Doctor Jones - Aqua ,14. Soda Pop - Britney Spears ,15. Amnesia - Chumbawamba ,16. Blah Blah Blah - The Cardigans, ()

Oskar

Naprostý souhlas s Jeanne - od odpadu k pěti hvězdičkám, respektive naopak. První dvě, dejmě tomu tři série jsou docela fajn, ale pak už šla kvalita hooodně dolů. A pokud někdo nemá tak fanaticky rád fantastické prvky jako já, tak ať se radši nedívá. ()

monolog

Nebýt kocoura Salema a tetek, byla by to naprostá ztráta času. A poslední tak tři série nestály za nic ani s nimi. No a ten časopis, kterej teď vydávají mi přijde jako už opravdu konečný tahák na prachy. ()

dobytek

Melissa Joan Hart byla tak sladká, že jsem tuhle ptákovinu sledoval hlavně kvůli ní. I když pořád to bylo asi tak 1000× lepší, než např. tak kladně hodnocenej seriál Krok za krokem. Takže 2 hvězdičky za seriál a 1 navíc za Melissu. ()

Melies

2 / 10 Zatiaľ čo prvé diely v sebe ukrývali akési zvrhlé čaro, postupom času všetky tie Sabrinine trapasy stratili svoj už tak dosť slabý humorný potenciál, zovšedneli a príjemnú zábavu vystriedali kŕčovité vtípky nehodné našej pozornosti. ()

Psema

Já vím, já vím. Je to děs. Ale jeden čas se mi to líbilo a mám neotřesitelnou chuť se k tomu přiznat. :) ()

Ainy

Ze začátku jsem si myslela kdovíjaká stupidita to bude, ale celkem sympaticky mě to překvapilo. Děj každého dílu má jakýsi punc vtipnosti a humoru. ()

berg.12

Seriál o dospívání jedné malé čarodějky, která žije v domě se dvěma tetami-opatrovnicemi (rovněž čarodějkami) a jedním mluvícím kocourem. Do dílů na vysoké škole celkem nápaditá, trhlá a ze seriálů pro děti jedna z nejméně škodlivých záležitostí (vyjma křesťanské mládeže samozřejmě). ()

MM_Ramone

Dosť nudný komediálny fantasy seriál. Cieľové zameranie na teenagerskú populáciu je viac ako jasné. Sabrina, žije v dome svojich dvoch tiet, taktiež čarodejníc, ktoré vo mne vždy evokovali predstavu lesbického páru. Spoločne s hovoriacim kocúrom Salemom, tvoria divnú zostavu. Nikdy ma tento seriál nedokázal pobaviť. Zato Melissa Joan Hart sa mi ako mladá čarodejnica páčila vždy. ** ()

freddy

Lituji toho, že jsem tak vynikající seriál objevil takhle pozdě. Na našich obrazovkách se vysílá už docela dlouho a já jsem se na něj poprvé podíval až letos a velice jsem si tento seriál oblíbil a naprosto jsem mu propadl. Každý den se těším na další díl a každý díl si velice užívám. Co mě na tomto seriálu velice zaujalo, to jsou mnohdy výborné hlášky, úžasné postavy a především originalita. A musím se přiznat, že představitelka Sabriny je velice pěkná a dobře se na ní dívá, obzvláště od doby, kdy se ocitne na vysoké a už se obléká a chová tak nějak dospěleji. Ale oblíbil jsem si také Sabrininy tety. Hilda a Zelda se v tomto seriálu starají o vtipnou složku a jejich chování a hlášky u mě mnohdy způsobí obrovský výtlem. Pan Kraft a Harvey jsou potom docela nevýrazné postavy, ke kterým jsem si nějaký zvláštní vztah nevybudoval. Ale co je na tomto seriálu asi bezesporu nejlepší a nejoriginálnější, to je mluvící černý kocour Salem, který to vždycky rozřízne nějakým vtipným konstatováním nebo hláškou. Díky němu se stal tento seriál tak originálním a kvalitním. A na tomto seriálu je samozřejmě zajímavé i účinkování některých slavných hvězd. No kdo z vás by nechtěl, aby vám ve vašem pokoji zazpívali N´Sync nebo aby vám v obýváku zazpívala Britney Spears? Tenhle seriál je tedy podle mého názoru úžasný, geniální, originální a neskutečně vtipný. A za to mu ode mne náleží plné hodnocení v podobě pěti hvězdiček. ()

Ded@M@tes

Příběhy mladé čarodějky. Nejlepší na tom všem je černý mluvící kocour, který dává seriálu takovou zvláštní jiskru. / Viděné epizody *8.dílů / ( Hodnocení: 5/10 ) ()

Tom_Lachtan

sem tam se zjeví místo který by se dalo nazvat vtipným, zajímavým, nebo nedej bože zábavným, ale těch momentů je, sakrblé, málo, nehledě na nechtěnou vtipnost (ne)podoby živého kocoura a jeho plyšákoidního modelu ()

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

Ze Sabriny - mladé čarodějnice bude horor

26.12.2017

Pokud jste dospívali na konci 90. let, jen těžko vám unikl sitcom Sabrina - mladá čarodějnice. Šestnáctiletá čarodějka v něm žila se dvěma šílenými tetičkami a mluvícím kocourem, a možná ani nevíte,… (více)