Malú Evičku Cecey a Gergo Bornemisszu unesie turecký jednooký janičiar Jumurdžák. Deťom sa neskôr podarí ujsť zo zajatia a keď dospejú, zosobášia sa. Bornemissza sa zúčastní slávneho boja proti Turkom pod vedením Istvána Dobó pri obrane hradu Eger, ktorý jediný v Uhorsku nepadne do rúk tureckým vojskám. Jumurdžák tentokrát unesie syna Bornemisszu, aby získal spať svoj talizman, ktorý mu deti pred rokmi pri úteku zobrali. Po tvrdých bojoch sa Turci vzdajú nádeje o získanie hradu Eger a rodina Bornemissza sa opať zíde spolu. (Cicis)

Tormentor665

Ta výprava a komparz při bitevních scénách je skutečně ohromující. Záběry z výšky na nekonečnou masu Turků řítících se na pevnost potěší každého bondarčukofila. Boje muže proti muži jsou už horší a celá druhá půlka, ve které jde pouze o obléhání Egeru, docela nudí. Takovéhle věci však už dneska neuvidíme, všechno je digitalizované, navíc xenofobní. Tady to nepřekračuje únosnou mez, i když víme, že Kádárovské Maďarsko a ještě více Cauceskovské Rumunsko i v socialismu silně hrály na nacionalistickou kartu. Ovšem ten tag "svoboda" mě skutečně dostal:-) ()

kaylin

Po první části jsem si myslel, že to Maďaři nikam moc nedotáhli a že natočili jenom takový naivní historický film, kde chtějí ukázat něco ze své minulosti. Když ale nakonec došlo na bitevní scény, musel jsem uznat, že do toho dali skutečně hodně a že se jim podařilo zvládnout historický film nadprůměrně. ()

el.zapikano

Druhá časť tohto maďarského veľkofilmu je vlastne celá o obliehaní hradu Jáger Turkami v roku 1552. Film je naozaj spravený veľkolepo a hlavne bojové scény sú fakt obrovské. Nič to však nemení na skutočnosti, že sa mi to ako celok až tak nepáčilo. Jendoznačne zaujímavejšie ako prvá časť, ale viac ako 3 hviezdy tomu nemôžem dať. ()

Flego

Historický žáner nebol v maďarskej kinematografii taký silný ako v našej či polskej. Hoci sa v tomto prípade tvorcovia snažili zaujať veľkolepými scénami a štedrou výpravou, čo sa im aj vcelku podarilo, k tomuto žánru patria aj súboje a tie boli natočené otrasným sposobom, za ktoré by sa hanbila aj amatérska televízna inscenácia. Film som videl vcelku na DVD, v databáze sú obe časti rozdelené, takto to bežalo v našej distribúcii a neskor aj v Slovenskej televízii. Druhá časť bola oveľa zaujímavejšia, celá sa v podstate odohrávala pri obliehaní egerskej pevnosti. ()

flanker.27

Tak tohle jsem viděl někdy v 80. letech v televizi, mohlo mi být tak 9 až 10. Klasická dětská vzpomínka, kterou bych nerad ničil tím, že to uvidím znovu. Tenkrát se mi to totiž hrozně líbilo a hrozí nebezpečí, že oči vyzrálého a zmlsaného diváka by to dnes nemusely přijmout kladně. Pamatuju si spoustu scén, obří tureckou armádu blížící se k hradu, vícekrát bouchající granáty, hořící kolo vypuštěné na Turky a spoustu dalších detailů. Ach, tyhle časy historických velkofilmů plných komparsu, příkladné statečnosti a hrdinů bez bázně a hany. ()