Lišáček Lup

• Česko Lišák Vuk (více)

Malý lišáček Vuk je velký nezbedník. Není však sám, v problémech mu pomáhá věrný kamarád Karak. Dohromady musí čelit velkému nebezpečí v podobě zlého lovce. Podaří se jim to? Musí zachránit přítelkyni lišku a zažijí při tom i mnoho veselých dobrodružství a příhod. (oficiální text distributora)

Jrk

Velmi roztomily pribeh o llisacku Vukovi. JE ale potreba se vyrovnat ze scenar je o lisce i kdyz je hlavni hrdina, porad je to liska. A opira se o realisticky dej, konkretne ze lidi lisky proste v kurniku nechteji a tudiz se podle toho chovaji. Proto pokud mate citlivejsi det je potreba toto hledisko zvazit. Ovsem i tak je pribeh nabity akci, romantikou a urcite i nejakou tu slzu uronite. Rozhodne doporucuji shlednout a hlasky slepic jsou take nezapomenutelne. ()

papaguy

I za komančů se kopírovaly komerčně úspěšné západní předlohy. Téměř každý stát měl svou národní značku odvozenou od Coly... a také se napodoboval americký komiks. Tohle je stylem kresby a animace celkem podařená kopie Walta Disneye. Jako dítě jsem to rád sledoval... na rozdíl od přepálených grotesek s rozjívenými kačery, rychlou rotou a já nevím čím vším ještě z pozdější doby. ()

Jara.Cimrman.jr

Vuk je sympaťák a také ostatní fauna vypouští z tlamiček a zobáčků velmi uspokojivá slova, přesto nejsem zcela spokojen. Autorovi se totiž nepodařilo přesvědčit mne o tom, že mám fandit lišce, jejíž radost ze zakusování domácího zvířectva nesdílím a tak se v nabízeném souboji samovolně stavím na stranu jindy nenáviděných myslivců. ()

majo25

Kultový maďarský animák a asi najlepší detský kreslený dlhometrážny film, ktorý u našich susedov a vlastne aj v stredoeurópskom priestore vznikol. Prepracovaná a vtipná animácia, viacero invenčných scénok, nezabudnuteľné postavičky a samozrejme silný príbeh, k tomu výborný slovenský dabing. A som rád, že sa nemusím spoliehať iba na nostalgiu z detstva, ale že vytrie zrak aj súčasným 2D animákom. ()

Rozjimatel

Niečo ako Bambi (1942) na maďarský spôsob, hlavne tou smutnou náladou, ktorá sa miestami prediera na povrch. Na rozdiel od poeticky ladeného Bambiho je tu ale všetko až príliš doslovné a niekedy aj trochu nahlúple (ako napr. ten humor s ožratými gunármi), veľa logiky proste tento film nepobral (a ani jeho tvorcovia). Jeden príklad za všetky: Malý lišiačik večer zožerie celého káčera, pred spaním si zaželá ešte kohúta, hus a sliepku a ráno mu škvŕka v bruchu a narieka že je hladný. Pre malé deti mi táto rozprávka navyše pripadá dosť drastická, je tam príliš veľa zabíjania (niekedy priam až masového vraždenia). Pochváliť môžem kresbu (postavy vyzerajú celkom sympaticky) a aj pekne vykreslené vzťahy medzi líškami. ()