Michelle (Lilly Barshy) mala tri roky v deň, keď sa hrala na pláži a záhadne zmizla. O 12 rokov neskôr je stále nezvestná, no jej matka Stefanie (Alwara Höfels) sa napriek tomu nikdy nevzdala nádeje, že ju nájde živú. Keď jedného dňa v supermarkete zazrie 15-ročné dievča, akokoľvek neuveriteľne to znie, Stefanie inštinktívne vie, že je to jej dcéra - a má pravdu! Teraz sa mladá Michelle musí nejako vyrovnať s pravdou, že Ruth (Katharina Wackernagel), žena, ktorá ju celé tie roky milovala a vychovávala ako matka, ju skutočne v stave psychickej lability uniesla. A čo viac, musí sa rozhodnúť, kto je jej skutočná rodina. Sú to doposiaľ cudzí ľudia, ktorí sú jej biologickými rodičmi, alebo žena, ktorú milovala ako matku takmer celý život? (TV Doma)

Arsenal83

Priznám sa, som v šoku. Už dlhé roky nám libtardi vtĺkajú do hláv, že môžeme mať dvoch otcov alebo dve mamy a že si môžem každý deň zmeniť pohlavie a zrazu mi všetky ilúzie roztrhá film, ktorý si dá takto kontroverzný názov že Mama je len jedna. Našťastie má z tohto zlého sna zobudil pohľad na originálny nemecký názov, ktorý sa volá jasne, že Medzi dvomi matkami a tak to uviedol na tú správnu hrejivú mieru a zvyšok bola len chyba prekladu nejakého zaostalého človeka zo stredoveku, ktorý netuší, že jedna matka je už prežitok. Vydýchol som si a tak som si s úľavou mohol ísť užívať film. Hneď na prvý pohľad je vidieť, že ide o nemeckú výrobu, také krásne ženy s chrastami na líci majú väčšinou len tam. Nuž a táto pani chrasta v tomto filme trpí syndrómom ktorý ju núti každý týždeň si vybrať nejaké dievča a považovať ju za svoju dcéru s vedomím, že raz sa musí trafiť. Zaujímavá diagnóza, ktorá sa prejavuje takým hysterickým správaním, že dotyčné dievča by ju nechcelo ani za upratovačku v škole, nie to ešte za mamu. Lenže osud to zariadil inak a tak sledujeme netradičný zvrat v udalostiach, čo udržiava celkovú pozornosť diváka. Tá je však rušená zjavnými nezmyslami, ako napríklad čudnými zákonmi v Nemecku, kde sa za únos dáva podmienka a za hádku zatvára rovno do basy. Filmové béčko, ktoré pri lepšom scenári mohlo dopadnúť oveľa lepšie. ()