Chinaski: Báseň

(hudební videoklip)
všechny plakáty

Radko

Kapelu Chinaski som mal vždy rád, kvôli podarene zaspievaným textom. Necítil som tam nikdy lacnú veselosť, ale kvalitne podanú optimistickú nádej do života. Čo sa v záplave popových textových príšerností a desiatok melancholicko smutných, kritikou vyzdvihovaných, rozjímaní cení. Nuž a pokiaľ niekto zaspieva o tom, akú báseň by chcel napísať, a písanie básní môžem, tak je to dôvod na opakované vypočutie si. A aj pozretie klipu. Ten mi čímsi vizuálne pripomenul úvodné scény z Carpenterovho filmu "Na pokraji šialenstva (In the Mouth of madness), odohrávajúce sa na psychiatrii, kde chlapík komplet pomaľoval stenu svojej cely, aj svoje telo, nie útržkami básne (ako je tomu v klipe), ale ochrannými krížmi. ()

anderson

Hudobná produkcia kapely CHINASKI je už roky rokúce stále o tom istom... a mňa stále ich hity bavia. A tentokrát aj s pozerateľným videoklipom. Za štyroch poetov. (20.8.2021) ()

buchannon odpad!

Čínalyže byla skvělá skupina s mnoha hity, ale co v posledních letech dělají za výkaly, to se fakt nedá poslouchat. Poslední jejich dobrá píseň je sedm let stará - "Každý ráno". Kdykoliv slyším tento výtěr o snaze básnit, okamžitě přepínám stanici. Nejvíc mě ale irituje fakt, že všechna rádia propagují jen ty nejnovější výplody, ať je to sebevětší potrat. ()