Romantické drama vypráví fiktivní příběh architekta Gustava Eiffela (Romain Duris), kterého ke stavbě kovové věže, jež ponese jeho jméno, inspiruje setkání s tajemnou ženou Adrienne (Emma Mackey). (HBO Max)

Rathalos

Eiffelovu vezu netreba nikomu opisovat,nie je cloveka na svete,ktory by ju nepoznal a prave preto som si chcel pozriet aj tento zivotopisny film o jej stvoritelovi,ktory sa nesmrtelne zapisal do svetovych dejin,celkovo sa mi to pacilo,kvalitny snimok,fajn herecke obsadenie i vykony,Emma Mackey je krasavica a Romain Duris je sympatak,cize moja spokojnost...:-) ()

Malarkey

Když se film orientoval na stavbu Eiffelovy věže, popřípadě na Eiffela a jeho sérii architektonických myšlenek, tak mě to hodně bavilo. Jakmile se do toho ale přimotala láska a emoce, působilo to rázem jako levná a zbytečná telenovela. ()

T2

║Rozpočet $-miliónov║ Tržby USA $444,814║ Tržby Celosvetovo $13,649,605▐  Ústredná zamilovaná dvojica Eiffel a Adrienne je fajn, má to iskru, dramatický náboj. Technicky slušne zvládnuté, film aspoň priblíži aké peripetie boli okolo výstavby tejto ikony Paríža. /55%/ ()

Ephemeris

Psychológovia v rámci určitých cvičení dávajú subjektom otázku: "predstavte si nejakú stavbu". A je dokázané, že väčšina ľudí si pri tejto otázke automaticky vybaví Eiffelovu vežu. A toto je jej príbeh, príbeh jednej z najslávnejších stavieb v dejinách. Milovanej aj zatracovanej, nenávidenej (Guy de Maupassant s priateľmi zvykli piknikovať priamo pod ňou s argumentom, že to je jediné miesto, odkiaľ tú ohyzdnú vec nie je vidno). Ako tu už zaznelo mnohokrát, ak by sa film zaoberal len výstavbou a komplikáciami s ňou spojenými, bolo by hodnotenie lepšie. Tá romantická linka ma teda vôbec nezaujala a väčšinu času sa podvedomie zaoberalo výpočtami, koľko rokov mala Adrienne v roku 1860 a koľko v roku 1886. ()

Chrustyn

Pár pěkných scén se zde najde ale jako celek po všech směrech klasicky nevýrazný, životopisný film, u kterého je jedno jestli je o válce, spisovatelích nebo francouzských konstruktérech. ()

Arsenal83

Film mohol byť podstatne lepší. Svoju kostru ale opiera o Emmu Mackey, z ktorej Gustavovi neostal mäkký. Lenže na čo taká romantická linka, keď sa možno ani nikdy nestala. Na čo dávať skutočnej osobnosti fiktívnu linku. Navyše, prečo by som mal fandiť cudzoložstvu obaleného do romantickej lásky? Chvalabohu za tú 300 metrovú vežu, ale inak som sa o osobnosti Eiffela nedozvedel nič, už vôbec nič o priereze jeho bohatou kariérou, vlastne všetko sa točilo okolo naháňania vagíny. ()

marhoul

V dobrém rozmaru přihodím, protože nádherná kamera a scény v duchu obrazů impresionistů byly nádherné, taky si myslím, že film mohl být natočen výrazně svižněji, mohl se více věnovat práci Eiffela, ale nevadí. Víc než solidní životopisný příběh je to velká love story, takže nic jiného nečekejte. Člověk, který zničující lásce nerozumí, nikdy ji nepoznal, nebude s touto fiktivní romancí spokojen, těžko vysvětlit, že kus kovu na ruce v takové šlamastyce nehraje žádnou roli, ale kdo si chce udělat pohodový večer u nenáročného filmu, který není vyloženě artový ani stupidní, litovat by nemusel. Objektivní tři, ale díky světlu, barvám, náladě za čtyři. ()

italka63

Pro mne to bylo zajímavé a rozhodně jsem netušila, jaký měl pan Eiffel osobní život. Jedno s druhým, dnes řečeno, velký stres. A přece potkal lásku, tu s velkým L, a dokončil přes překážky svoji věž. Hezké. ()

Aljak

Veľmi príjemný a kvalitný film o zákulisí stavby monumentálnej Eiffelovky, ktorá v čase svojho vzniku vyvolávala u Parížanov aj viacerých odborníkov obrovské kontroverzie a nedôveru. A napokon sa z nej stal jeden zo symbolov Paríža! Film sa sústreďuje nielen na samotnú náročnú stavbu, ale aj na výber monumentu pre EXPO, a taktiež sa retrospektívne ocitneme v Bordeaux, kde sa mladý Gustave viedol svoju prvú veľkú stavbu a popri tomu sa stihol zamilovať. Film sa mi páčil po všetkých stránkach, no najmä zaujala skvelá výprava a kulisy. Akurát toho milostného príbehu tam mohlo byť menej a trochu viac architektúry, možno aj ostatných projektov, ktoré viedol a získali si nimi svetové renomé. Ale inak super, za 4* ()

Vyhy

Kdyby se film více soustředil na samotnou stavbu věže a strasti, které se během tak složité výstavby určitě vyskytovaly na denním pořádku, tak by to mohla být vážně povedená jízda. Jelikož se Francouzi plácli přes kapsu, tak scény s věží a její stavbou jsou naprosto dokonalé, ale bohužel jich je málo a film dostál spíše svého zařazení mezi romantické drama. To samo o sobě nevadí, ale je zde typický klišé milostný trojúhleník, který v dnešní době už nemůže šokovat. Přesto jsem si film užil a díky momentům, co jsme se zaměřovali na věž, hodnotím velmi kladně. ()

ecceHOMMO

Film je viac romantický ako by mu svedčalo, lebo oveľa fascinujúcejší bol pohľad na spôsob stavby veže, či procedúr ktoré tomu predchádzali. Preto je škoda, že boli v úzadí love story. ()

Johnny.ARN

Veľmi priemerný historický film a absolútne výnimočnej stavbe, resp. jej tvorcovi. Bez tej nezmyselnej romantickej linky sa mohli viac zamerať na problémy pri stavbe a Eiffelov intelekt, lebo to bol skutočný vizionár. 3 z 5 ()

Antek

Levná (nikoliv rozpočtově) francouzská limonáda, která se tváří jako životopisné drama, ale ve skutečnosti jde o červenou knihovnu s hezkou výpravou a dobrými herci. Čekal jsem drama o trablech se stavbou jedné ze světových ikon, ale samotné Eiffelovky se příběh týká pouze okrajově. Místo toho se zaobírá milostným trojúhelníkem, který ovšem nedokáže vtáhnout, ani dodat tolik potřebný punc osudovosti. Podvědomě jsem z toho cítil snahu přiblížit se Anglickému pacientovi, jenomže tam bylo hned několik es v rukávu a pohybovali jsme se na úplně jiné emocionální úrovni. I přes střídmých sto minut jsem si připadal jako při sledování tří hodinového filmu, který mě přes nudné scénáristické peripetie dovedl ke konci, který mi vykecal hned na začátku. Škoda. Takto zásadní stavba by si zasloužila méně ošuntělý pomník. ()

Ingtar2

Na úvod by som rád poznamenal, že ide celkom určite o jeden z najlepších životopisných filmov aké som kedy videl - merať sa mu môže len Ip Man. Mnohí so mnou budú pravdepodobne nesúhlasiť, ale skoro všetko tu funguje tak, ako má - počínajú hereckými výkonmi, cez atmosféru Paríža dopĺňanú nádhernou Desplatovou hudbou (fakt!) až po niektoré zábery kamery - najmä na konci, kde som mal zimomriavky, čo sa mi pri Francúzskych filmoch väčšinou nestáva. Chválim takisto niektoré detaily vo filme - napríklad spôsob, akým Eiffel kreslil, držal ceruzku, to že pri kreslení ťahal po papieri celú dlaň a nepohyboval len zápästím a podobne. Emma Mackey si u mňa deinitívne potvrdzuje, že je dobrou herečkou a myslím, že si ju môžem spravodlivo zaradiť do rebríčka top 10. Paradoxne ma však pasáže s ňou zaujímali menej ako stavba samotnej veže, jej technické parametre a podobne aj napriek tomu, že tu ukázala viac ako v Sex Education. Tl;dr: Ide o kvalitný historický, životopisný film so skvelými hercami, kostýmami, hudbou a krásnymi zábermi na Paríž. 78%, 4*. ()

brumbrum

Bravo!! Presne tento typ filmov je dnes take tazke zohnat: zivotopisne, hlboke, ludske, bez lacneho humusu. Hroza ma oblieva pri citani komentarov tuna, kam az sa nasa spolocnost dostala - fakt by som nechcel byt zasa mlady a marne sa snazit najst si manzelku v tychto casoch; generacia socialnych sieti a lajkov sa uz zrejme neda liecit inak, nez odstavenim plynu a energii. Takze ano, aj v tomto pripade sa jedna o hlboky pocin, ktory vyzaduje par odzitych dekad tazkych bojov, padov a rozhodovani sa, kade dalej: co s nasilne ukoncenym vztahom, kolko clovek obetuje pre lasku a kolko pre karieru/slavu, co znesie ludske srdce, ako dlho prezije laska naslepo.. - to vsetko fejsbukaci neriesia, takze tak vyzera aj ten rating tuna. Za mna 4.5* ()

movemat

Až príliš chladne a bez citu natočený ľúbostný príbeh na pozadí jednej z najikonickejších stavieb sveta. Skoro všetko tu funguje tak na pol plynu - od staviteľskej príbehovej linky, cez tú romantickú až po skromne pôsobiaci vizuál. Nadštandardná je tu ale určite hudba - tá viackrát polahodí ušiam. Celkovo slabšie 3 hviezdičky. ()

Shitonit

Co dodat. Recenze již napsané vystihují vše. Nádherný, hluboce smyslný výlet do nitra genia dějově napasovaný pod stavbu jedné z nejhezčích staveb na světě. ()

Luciee113

Musím dát 4* protože : miluju Eiffelovku, miluju romantické filmy, a miluju, jak to bylo natočené... Francie... Eiffelova věž... místo milenců... ()

rigby

Až moc klidný, téměř sterilní film. A přitom to mohla být báječná podívaná, jakou Francouzi umí. Potenciál to má veliký, avšak nevyužitý. 3- ()