Past

Bound

Pasca

Krimi / Thriller / Romantický

USA, 1996, 108 min

Konečne som sa dočkal amerického filmu, kde po streľbe v baráku napadlo suseda zavolať na políciu.....The Wachovski sisters sa nesú na vlne, riadenou debutmi aj následnými filmami Coenovcov, Tarantina a Singera (prípadne The last seduction) a preto budem ten ich porovnávať práve s nimi. No a Pasca je predsa len o priečku nižšie, ako diela dnes o poznanie slávnejších spomínaných tvorcov. Pasca je rozhodne výborná zábava na sobotný neskorý večer, len scenár neprináša v podstate nič extra špeciálne, iba sa snaží byť napínavý. No a v Nickymu neoddiskutovateľne chýba tvár Jamesa Caana.(19.3.2016)

Past měla jedno obrovské štěstí, na obrazovky přišla zrovna v době, kdy jsem přestal věřit na dobré filmy. Skvěle propracovaný příběh mě chytl hned na samotném začátku a já tak bez jediné myšlenky sledoval celý film až do konce. Byl jsem zaujat snad každým záběrem a nervózně očekával co se bude dít dál, měl jsem strach o hlavní hrdinky a bál jsem se, abych ještě nebyl zbytečně zklamán. Larry Wachowski a Andy Wachowski již zde ukázali, že jsou mistři ve svém oboru, skvělá práce s napětím, úchvatné spojování audio a vizuální stránky a ještě větší talent při práci s divákem. Jasným vrcholem filmu je pak lesbická scénka, při níž se ve mně probudily snad všechny existující emoce, záviděl jsem těm ženám, ale zároveň jsem cítil odpor, nenáviděl jsem jejich skutek, stejnou měrou jsem se však bál, že spolu budou přistiženy. Opravdu mistrná ukázka toho jak má být natočen thriller.(25.6.2006)

Jiskření mezi Jennifer Tilly a Ginou Gershon je okouzlující, děj se krásně splétá, rozplétá a zase zaplétá, vše se krásně barví a vybarvuje, až to vyvrcholí velkým finále, ve kterém obě herečky zastíní fantastický Joe Pantoliano. Ústřední trojice, erotické jiskření a výborný scénář dělají z tohoto snímku více než jen zajímavou podívanou. [červen 2005](19.12.2005)

Spočiatku som bol nadržaný, ako prasa. Rajcovné a vypäté lesbické scény dajú zabrať každému správnemu chlapovi. A som rád, že bratia Wachowski neostali len pri zakrytých intímnych partiách a náznakoch, ale čo to aj s krásnych ženských tiel ukázali. Paráda. Po tomto úvode však taktovku začne preberať silný príbeh, napätie a zvedavosť. Všetko vo veľkom hereckom štýle a v atmosfére, ktorá sa dá krájať. 90%(26.10.2008)

Možná by si mohli dát Wachowští v některých věcech back to basics. Protože na začátku nepotřebovali 150 milionů dolarů a fámozní cit pro vizuál na to, aby zaujali široké divácké publikum. Stačily jim k tomu dvě hot představitelky, 2 miliony dolarů od krve, skvělý spiklenecký plán a několik kamerových fines za pár kaček. A atmosferická gangsterka připomínající Výkupné s Melem Gibsonem je na světě.(9.7.2015)

• - Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)

• - Role Violet byla původně nabídnuta Gině Gershon. (D3VIL)

• - Tržby v USA za první víkend: 900 902 amerických dolarů. (blackrain)