poster

Past

 • USA

  Bound

 • Slovensko

  Pasca

Krimi / Thriller / Romantický

USA, 1996, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ***

  Konečne som sa dočkal amerického filmu, kde po streľbe v baráku napadlo suseda zavolať na políciu.....The Wachovski sisters sa nesú na vlne, riadenou debutmi aj následnými filmami Coenovcov, Tarantina a Singera (prípadne The last seduction) a preto budem ten ich porovnávať práve s nimi. No a Pasca je predsa len o priečku nižšie, ako diela dnes o poznanie slávnejších spomínaných tvorcov. Pasca je rozhodne výborná zábava na sobotný neskorý večer, len scenár neprináša v podstate nič extra špeciálne, iba sa snaží byť napínavý. No a v Nickymu neoddiskutovateľne chýba tvár Jamesa Caana.(19.3.2016)

 • blackrain
  *****

  Jednou se potkají dvě holky ve výtahu - potetovaná Corky (Gina Gershon) a mafiánská milenka Violet (Jennifer Tilly). Věnují si dlouhý pohled a přeskočí mezi nimi pověstná jiskra. Corky právě pustili z vězení. Ví, že musí sekat latinu. Violet za ní pořad pod nejrůznějšími záminkami chodí. Pak ji naláká k sobě domů a tam ji svede. Violet a Corky spolu vymyslí plán jak získat balík peněz. Jednoduchý a promyšlený plán se jim vymkne kontrole. Vůbec nevadí, že se film odehrává jen v několika málo prostorech. Tenhle film jsem prvně v TV viděla úplně náhodou, protože jsem si jeho název spletla s jinou filmovou pastí. Podruhé jsem ho viděla letos v létě, kdy jsem po dlouhých útrapách sehnala DVD. Svým režijním debutem bratři Wachowsští jednoznačně ukázali, že opravdu umí.(11.7.2008)

 • eraserhead666
  *****

  Tyhle filmy mám docela rád. Dobře promyšlený plán, jak obrat mafiány o docela velkej balík peněz, kterej se samozřejmě zvrtne a musí se improvizovat. To vše okořeněné lesbickou romantikou. Dobře gradovaný napětí, zápletka možná ne originální, ale zajímavě promyšlená a natočená. Pro mě velké překvapení v tom, že Wachowští taky dokázali natočit hodně dobrej film. Normálně se filmaři většinou každým filmem zlepšujou, u nich to ale vypadá, že se jim povedl první a každým dalším se jen zhoršujou. A k tomu všemu skvělá Jennifer Tilly, která má nádherný............ hlas.(17.5.2009)

 • klerik
  ****

  Pasca má asi bližšie ku GAUNEROM než k MATRIXU, ale podobne ako Tarantino vo svojej prvotine, aj Wachowskí ukázali všetok svoj talent aj v komornom filme bez nejakého extra prepracovaného dejového oblúka. Veľmi pekne natočené, erotická atmosféra perfektná. Páčio sa mi pohrávanie s noir ingredienciami (femme fatale v červenom, odchod do západu slnka...). Nie omračujúce, ale dostatočne výnimočné...(31.1.2015)

 • Matty
  ****

  Rafinovaný thriller, jenž se zpočátku moc rafinovaně netváří – jeho prvních několik minut je jako vystřižených z tuctového erotického béčka. Ve skutečnosti v nich jde o „seznámení“ se s hlavními hrdinkami. Jenže s přibývajícími minutami vzrůstá počet mafiánů a rázem je ve hře také kufr plný peněz. Ten chtějí všichni, avšak získat jej může pouze ten, kdo projeví dostatek nemilosrdnosti, lstivosti, vychytralosti, jednoduše ten, který všechny "přechčije". A s tím, že půjde přes mrtvoly se už tak nějak počítá. Film bratrů Wachowských poznáte snadno: efektivní průlety zdí a sem tam i náznak bullet-timeu. Vzhledem k tomu, že se Past z 90% procent odehrává ve dvou sousedících bytech, mohli se hoši skutečně vyřádit. Samozřejmě nelze sázet pouze na efekt, čili ani příběh není úplně marný. Zdá se, že by všechno mohlo skončit po necelé hodině – tak už to v podobných filmech chodí – jenže zvrat začne střídat zvrat, aby jej občas „zpestřil“ nějaký ten logický kiks a nechybí dokonce ani pár nervydrásajících scén. 75% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, jojinecko(29.7.2005)

 • - Role Violet byla původně nabídnuta Gině Gershon. (D3VIL)

 • - Tržby v USA za první víkend: 900 902 amerických dolarů. (blackrain)

 • - Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace