Past

Bound

Pasca

Krimi / Thriller / Romantický

USA, 1996, 108 min

Vizuálne rajcovnú PASCU som videl pred MATRIXOM 2 - 3 a na jej konci som si s uspokojením pomyslel, že už sa o Wachowskích nemusím báť, že sa dokážu zorientovať aj v inom žánre, než len sci-fi. Prvá polovica je neznesiteľne eroticky dusná a minimálne jedna scéna je neuveriteľná; neviem, ako do niečoho takého režiséri relatívne slávne/známe herečky nahovorili.(19.10.2004)

Moc příjemnej thriller o balíku ukradenejch peněz. Potěšilo mě, že se zde nevyskytuje příliš mnoho postav, to mě v gangsterkách většinou ubíjí, páč si ty jednotlivé gangstery a podrazáky nemůžu zapamatovat a rozlišovat. Nejvíc mě ale bavilo to erotický lesbický dusno, to bylo hodně fajn :) Zkrátka hodně povedenej debut tehdy-ještě-bratrů Wachovských.(29.7.2011)

Díky tomuhle filmu jsem se kdysi dozvěděl, že mínojský labrys je prý jedním ze symbolů lesbismu. Hmmm... no nevím, spíš se mi zdá logičtější jako symbol řeckého fašismu nebo novopohanství, ale budiž. Vzpomínám si, že zpočátku mě sice zarazil hodně... ehm... "svérázný" hlas Jennifer Tilly, ale zvykl jsem si. Jinak jsem se u filmu celkem dobře odreagoval, solidní černohumorná komorní gangsterka, natočená skoro celá ve dvou pokojích a jedné koupelně. Po trochu rozvláčném začátku nabral film na obrátkách, a i když ničím převratný ani originální nebyl, líbil se mi. I teď podruhé. Chtěl jsem dát za silné tři, ale když zjišťuju, že se jedná o režisérskou prvotinu, dávám čtyři. A taky zjišťuju, že z bratra Larryho Wachovského se stala sestra Lana Wachowski. Džýzys...(4.6.2013)

Pozvolna sa rozbiehajúci príbeh, ktorý sa postupne "zvrhne" do napínavej a vcelku zamotanej gangsterky. Už v tomto filme si bratia Wachowski vyskúšali svoje režijné a scenáristické finesy, pričom aj vizualizácia niektorých scén predznamenala ich vrcholné dielo Matrix. Takýto formát im podľa mňa sedí viac ako neefektívne "hračičkovanie" v štýle druhého a tretieho dielu matrixovskej trilógie...(18.3.2007)

Bratři Wachowští se zde ukázali jako zruční režiséři a scénáristi. Film má slušnou atmosféru s trochu nechtěným vyvrcholením uprostřed při masakru hlavy gangsterské rodiny. Dále to už jen jde z kopce, ale nijak strmého. Lesbické podkreslení řady scén (a nemyslím ty přímo otevřené) filmu jen pomohlo. Potěšil mě i hudební motiv použitý i v pozdějším Matrixu. 70%.(24.9.2008)

• - Tržby v USA za první víkend: 900 902 amerických dolarů. (blackrain)

• - Na plakátu k filmu má herečka Gina Gershon tetování na nesprávných rukách. Ostnatý drát má mít na levé a to druhé tetování na pravé ruce. (blackrain)

• - Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)