Past

Bound

Pasca

Krimi / Thriller / Romantický

USA, 1996, 108 min

Šaramantní lesbické dámy uchystají náramně vydařenou past na mafiánské podsvětí. Prvních dvacet minut kolem mě postávala jaká si nejistota hlavně díky hodně pomalému rozběhu a nejasnému nastínění o co tu vlastně půjde. Působilo to na mě jako psychologický rozbor jednoho z lesbických vztahů a tudíž jsme se i trochu vylekal a s nejistotou pozoroval co se bude dít dál. Během několika minut ale vše nabralo potřebné obrátky a do samého konce jsem se již nehnul od přijímače. Odměnou mi tak byl inteligentní scénář s rozmanitou zápletkou - natočený hezky svižným tempem s nepřehlédnutelnými náznaky budoucího kultu jménem Matrix.(14.2.2005)

Solidny thriller, ktorym Wachowski sladali skusku na to, ci im studio povoli rezirovat Matrix. Dnes ut vieme, ze bolo spokojne studiu, väcsina divakov a v mladosti aj ja. Nevadilo mi, ze je pribeh jednoduchy a odohrava sa prakticky len v jednom byte. Pozornost som venoval dvom zenskym hrdinkam a ich erotickym scenam, ktore mi k spokojnosti stacili. Aj po rokoch su pôsobive, ale uz mi len eroticke sceny nestacia. Zapletka je prilis jednoducha a tempo je dost pomale. Bezne sa sice stazujem na prekombinovane filmy, ale tentokrat mohol byt cely ten pribeh komplikovanejsi. Mozno bude problem v atmosfere filmu. Noir, neonoir alebo nieco take. Nie som odbornik, ale proste mi tento styl nesedi. Shallow Grave s podobne jednoduchou premisou odohravajuci sa takisto v jednom byte ma aj po rokoch bavil naplno. Tentoraz som mal problem uz aj s postavami. Jennifer Tilly a Gina Gershon boli sexice, ale vlastne to boli aj riadne mrchy a nechapem preco by som im mal fandit. Moje sympatie si ziskal Joe Pantoliano, ktory nic extra zle nespravil a na konci ma dost mrzelo jak skoncil. Pochvalu si zasluzi technicka stranka a figle s kamerou. Sice to ma daleko ku kvalite Matrixu, ale styl je podobny. Takze vysledkom je kvalitna zanrovka, ale mne tento styl nesedi a eroticke sceny to naplno nevynahradia. 6/10. P.S. Dost vtipne vyznieva, ked sa zamyslime nad tym, kto film reziroval. V dobe vzniku dvaja chlapi u ktorych sa divak dokazal vzit do toho, co ich asi tak na natacani mohlo bavit najviac. Dnes, ked si dali odfaklit vajcia a tam dole vytunelovat, to zrazu vyznieva uplne inak. :)(18.11.2016)

Velmi povedený minimalistický gangsta thriller nejen o balíku peněz. Skoro celý film se odehrává na ploše dvou vedle sebe ležících bytů, v nichž dvě neskutečně svůdné sousedky Jennifer Tilly a Gina Gershon nejprve rozjedou se sexuální hutností natočeně lesbické hrátky, aby se potom pokusili ojet (o peníze) také charismaticky hrajícího manžela jedné z nich a mafiánka Joe Pantoliana. Na plnej to není, ale bavil jsem se královsky. 85%(20.7.2013)

Wachowski brothers se rozhdli trošičku změnit a poopravit pravidla filmu noir a náramně se jim to daří. V každé scéně, kde jsou obě ženy, je z filmu cítit veliké erotické jiskření a napětí. Společná lesbická scéna je velmi dobře natočená a ukazuje dost, ale naštěstí ne příliš. Z kamery je cítit a vidět styl Wachowských, vybroušenost obrazu, detaily, perfekcionizmus každé scény...Krásná závěrečná scéna s barvou je opavdu nádherná :). Hodně je poznat co bratři v trilogii matrix ve svém stylu vybrousili. Hudba je zde chvílemi hodne podobná matrixovské(v jedné pasáži, je to snad totožná hudba jen s menší změnou). Komorní atmosféra, kdy kamera málokdy se dostane z budovy kde bydlí obě hrdinky silně podporuj napětí a stupnuje očekávání.(16.2.2005)

Tak tohle byl takovej masakr jakej jsem uz dlouho nevidel. Bratri Wachowsti ukazali, ze dokazou natocit i film bez triku a krome toho, tohle byl i jejich debut. A asi nejlepsi debut spolu s Americkou krasou jakej sem kdy videl. To co zaclo ze zacatku jako cerna komedie riznuta krimi se zmenilo v nehorazne napinavej a drsnej thriller, ovsem i pak se tu nasli nejake ty humorne okamziky. A ikdyz ve filmu neni nejaka poradna akce a vse se odehrava skoro v jednom pokoji je to fakt napinavy a hodne svizny. Navic krome vynikajiciho scenare jsou tu tri veci, ktery jsou taky dokonaly - kamera, hudba a herci. Kamera je proste neskutecna, tolik vychytavek co je v tomhle filmu je normalne tak v 5 filmech, kameraman si fakt neskutecne vyhral. Hudba - proste narez, naprosto dokonale dotvarela atmosferu a prisla mi dost podobna ty z Matrixu, coz je kdyz se to tak vezme dobre, protoze Matrix ma skvelou hudbu. A herci taky bezchybny, Ginu Gershon neznam, ale predvedla skvelej vykon, Jenifer Tilly sem znal jen z Chuckyho nevesty, ale ukazala, ze fakt umi vyborne hrat. A pak tu je jeste Joe Pantoliano, kteryho taky zrovna moc neznam, ale rek bych, ze predved zivotni vykon. Takle uzasnej hereckej vykon jsem uz dlouho nevidel. Nektery sceny mi prisly trochu podobny prave Matrixu (za coz muze asi hodne hudba, navic zpomaleny zabery) a pak taky Road to Perdition. Ale jelikoz tohle vzniklo driv, tak pokud nekdo neco obslehnul, tenhle film to nebyl. Tomuhle filmu zkratka nemam co vytknout, neco tak hustyho jsem uz dlouho nevidel.(22.9.2005)

• - Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)

• - Na plakátu k filmu má herečka Gina Gershon tetování na nesprávných rukách. Ostnatý drát má mít na levé a to druhé tetování na pravé ruce. (blackrain)

• - Role Violet byla původně nabídnuta Gině Gershon. (D3VIL)