poster

Past

 • USA

  Bound

 • Slovensko

  Pasca

Krimi / Thriller / Romantický

USA, 1996, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • pepo
  ****

  slušný thriller.ale trpí svojou nevýraznosťou.výborný sú však herci aj atmosféra a hlavne tá krásna erotická scéna.mňam :)Dve lesby (Gina Gershom, Jennifer Tilly) sa rozhodnú obrať o peniaze gangsterského manžela (Joe Pantoliano) jednej z nich. Ich plán však zlyhá a obe budú musieť bojovať o svoj život. Predtým, než vtedy ešte bratia Wachowski ohromili svet Matrixom, stihli zaujať už týmto thrillerom. Už vo svojom debute ukázali, že majú skvelé filmárske oko a svoj malý projekt obdarili výborným vizuálom, vťahujúcou atmosférou a zmyslom pre rozprávačský talent. Pravé hody nastúpili až s legendárnou sci-fi, ale ani ich prvotina by nemala upadnúť do zabudnutia. Hlavne, ak si chcete napraviť chuť po katastrofálnom Jupiter Ascending.(23.10.2003)

 • Lacike
  ***

  Solidny thriller, ktorym Wachowski sladali skusku na to, ci im studio povoli rezirovat Matrix. Dnes ut vieme, ze bolo spokojne studiu, väcsina divakov a v mladosti aj ja. Nevadilo mi, ze je pribeh jednoduchy a odohrava sa prakticky len v jednom byte. Pozornost som venoval dvom zenskym hrdinkam a ich erotickym scenam, ktore mi k spokojnosti stacili. Aj po rokoch su pôsobive, ale uz mi len eroticke sceny nestacia. Zapletka je prilis jednoducha a tempo je dost pomale. Bezne sa sice stazujem na prekombinovane filmy, ale tentokrat mohol byt cely ten pribeh komplikovanejsi. Mozno bude problem v atmosfere filmu. Noir, neonoir alebo nieco take. Nie som odbornik, ale proste mi tento styl nesedi. Shallow Grave s podobne jednoduchou premisou odohravajuci sa takisto v jednom byte ma aj po rokoch bavil naplno. Tentoraz som mal problem uz aj s postavami. Jennifer Tilly a Gina Gershon boli sexice, ale vlastne to boli aj riadne mrchy a nechapem preco by som im mal fandit. Moje sympatie si ziskal Joe Pantoliano, ktory nic extra zle nespravil a na konci ma dost mrzelo jak skoncil. Pochvalu si zasluzi technicka stranka a figle s kamerou. Sice to ma daleko ku kvalite Matrixu, ale styl je podobny. Takze vysledkom je kvalitna zanrovka, ale mne tento styl nesedi a eroticke sceny to naplno nevynahradia. 6/10. P.S. Dost vtipne vyznieva, ked sa zamyslime nad tym, kto film reziroval. V dobe vzniku dvaja chlapi u ktorych sa divak dokazal vzit do toho, co ich asi tak na natacani mohlo bavit najviac. Dnes, ked si dali odfaklit vajcia a tam dole vytunelovat, to zrazu vyznieva uplne inak. :)(18.11.2016)

 • Fr
  ****

  „TEĎ VÍM, CO CHCI. JÁ UŽ CHCI ODTUD PRYČ. JÁ CHCI NOVÝ ŽIVOT. VÍM, NA CO JSEM ČEKALA, ALE SAMA TO UŽ NEZVLÁDNU. POTŘEBUJU TVOJI POMOC, CORKY…“ /// Holka svádí holku a jako chlap voceňuju prostor pro představivost detailů (si moh rovnou napsat, že maj všichni poslat parchanty chrápat!). Braši Wachovští a kameraman dělaj co uměj. A voni uměj, takže stejně dobří jako v sexuálních praktikách jsou i v těch mafiánskejch (tady už stačí tý představivosti míň). Postavy (téměř) nevystrčej prdel z baráku, takže se tady vodehrává až divadelní podrazárna, ve který kromě sexy šťáv teče i krev. Holky klamou tělem, a překvapivě(?) i mozkem. Hlavně z (budoucí) pokerový šampionky Jennifer Tilly su na větvi. Ten její hlas mě bude budit ještě … no nic… Fakt dobrej scénář a zajímavá kamera! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám sbírku podrazů. 2.) Chcu dokázat starý, že se ženskejm nedá věřit. 3.) Thx za titule ,,fridatom“. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ **(9.2.2015)

 • higuain
  ****

  "Written and directed by the Wachowski brothers." Film z dob, kdy ještě oba Wachowští měli pinďoura a co je podstatnější, točili kvalitní filmy. Tento jejich debut je zábavná gangsterka, která zpočátku vypadá jako lesbické soft porno, ve druhé polovině se však promění ve vyvražďovačku, připomínající spíše Tarantina - nikoliv však přehnanou ukecaností, ale množstvím krve a mrtvol.(11.1.2016)

 • H34D
  ****

  Cílevědomí strůjci svého osudu, temná atmosféra, středně zamotaná kriminální zápletka a jádro (neo)noiru je na světě... To by však nebyli Wachowští, aby film něčím originálním neoživili, ať už co do příběhu, tak řemesla. Úvod s lesbickým románkem je hodně, hodně sexy, chemie mezi herečkami funguje na výbornou. I přesto, že Past je teprve debut, vykazuje poměrně zajímavou práci s kamerou (drobné experimenty, zpomalovačky, detailní záběry). Filmové kulisy jsou sice prostější (levnější), ale napětí v nich je naporcováno výborně! 8/10(4.2.2009)

 • - Role Violet byla původně nabídnuta Gině Gershon. (D3VIL)

 • - Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)

 • - Na plakátu k filmu má herečka Gina Gershon tetování na nesprávných rukách. Ostnatý drát má mít na levé a to druhé tetování na pravé ruce. (blackrain)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace