Past

Trailer

Caesar pere špinavé peníze gangu. Jeho atraktivní holka Violet se ale setkává s Corky, kterou zrovna propustili z basy, a vychytralý Caesar netuší, že právě tyhle dvě ho mohou o peníze připravit. Dívky jsou totiž ze stejného těsta, navíc podlehnou vzájemné fyzické přitažlivosti a shodnu se na tom, že muži trochu ulehčí. Corky se s Violet učí vzájemně si důvěřovat. A Caesar? Ten se dozví něco víc o ženách. Zbývá poslední otázka... KOMU MŮŽE VLASTNĚ DŮVĚŘOVAT? Debut režisérů filmu "Matrix", sourozenců Wachowských - nezkrácená verze. (oficiální text distributora)

Trailer

J*A*S*M

Moc příjemnej thriller o balíku ukradenejch peněz. Potěšilo mě, že se zde nevyskytuje příliš mnoho postav, to mě v gangsterkách většinou ubíjí, páč si ty jednotlivé gangstery a podrazáky nemůžu zapamatovat a rozlišovat. Nejvíc mě ale bavilo to erotický lesbický dusno, to bylo hodně fajn :) Zkrátka hodně povedenej debut tehdy-ještě-bratrů Wachovských. ()

T2

Rozpočet $4,5miliónaTržby USA $3,802,260Tržby Celosvetovo $-║ Až je to neuveriteľné ako si bratia Wachowskí zo svojím debutom výborne počali, miestamy až elektrizujúca atmosféra, herecky brilantné zahrané, scenáristicky vypointované, len škoda že takéto počiny nevychádzajú na DVD nosičoch aby človek nemusel čakať na film v TV a ešte do neskorých hodín a pri blbých reklamách potom zaspávať a ubierať si tak dojem s filmu. (...a preto zatiaľ dávam filmu 80% s tým že sa na opätovné vzhliadnutie moc teším a verím že hodnotenie pôjde vyššie) ()

kleopatra

Mafiánská pipka zahraná spíše roztomile než dobře Jennifer Tilly(ovou) a naopak velmi přesvědčivá Gina Gershon v roli jakési údržbářky, která čistí odpad tak, že se jednomu otřesou preference, se napřed sčuchnou za účelem radovánek (...dost dobrý..), aby pak vymyslely, že Violetinu páníčkovi, který - ač mafián - je celkem trouba, štípnou prachy. Svižní a příjemní The Wachowski brothers za pěkné 4*. ()

Gemini

Velmi příjemné překvapení na pozdní sobotní večer, a nejen kvůli půvabům Jennifer Tilly a (zde výjimečně chlapsky drsné) Giny Gershon. I když se celý film tváří jako velmi ženský, minimálně tím citem pro barvy;), nejdrsnějším tahákem filmu je Joe Pantoliano, skvěle psychující a rychle kličkující. Partička bratrů Wachowských, Joe Pantoliana a skladatele Dona Davise umí dobré filmy... ()

Matty

Rafinovaný thriller, jenž se zpočátku moc rafinovaně netváří – jeho prvních několik minut je jako vystřižených z tuctového erotického béčka. Ve skutečnosti v nich jde o „seznámení“ se s hlavními hrdinkami. Jenže s přibývajícími minutami vzrůstá počet mafiánů a rázem je ve hře také kufr plný peněz. Ten chtějí všichni, avšak získat jej může pouze ten, kdo projeví dostatek nemilosrdnosti, lstivosti, vychytralosti, jednoduše ten, který všechny "přechčije". A s tím, že půjde přes mrtvoly se už tak nějak počítá. Film bratrů Wachowských poznáte snadno: efektivní průlety zdí a sem tam i náznak bullet-timeu. Vzhledem k tomu, že se Past z 90% procent odehrává ve dvou sousedících bytech, mohli se hoši skutečně vyřádit. Samozřejmě nelze sázet pouze na efekt, čili ani příběh není úplně marný. Zdá se, že by všechno mohlo skončit po necelé hodině – tak už to v podobných filmech chodí – jenže zvrat začne střídat zvrat, aby jej občas „zpestřil“ nějaký ten logický kiks a nechybí dokonce ani pár nervydrásajících scén. 75% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, jojinecko ()

• Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)
  • Role Violet byla původně nabídnuta Gině Gershon. (D3VIL)
  • Tržby v USA za první víkend: 900 902 amerických dolarů. (blackrain)

Související novinky

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

Noir Film Festival 2018 – Nikdo neunikne!

17.08.2018

Napínavá dramata z vězení, rebelství Samuela Fullera, charisma Roberta Ryana, bojovnost Idy Lupino, emancipace nových osudových žen, šílenství noirových psychopatů, temné příběhy ze severu Evropy a…