Past

Bound

Pasca

Krimi / Thriller / Romantický

USA, 1996, 108 min

Obsahuje spoilery: "Vyspat se můžu s kdekým, ale na krádež potřebuju tomu druhýmu zatraceně věřit!" Jennifer Tilly si tu užívá lesbické hrátky, a snaží se obrat mafii o 2 miliony dolarů. Dnešním pohledem je to naprosto průměrný Thriller. Ten film, kde se doslova perou špinavé peníze. - 50%.(13.3.2019)

Wachowski brothers se rozhdli trošičku změnit a poopravit pravidla filmu noir a náramně se jim to daří. V každé scéně, kde jsou obě ženy, je z filmu cítit veliké erotické jiskření a napětí. Společná lesbická scéna je velmi dobře natočená a ukazuje dost, ale naštěstí ne příliš. Z kamery je cítit a vidět styl Wachowských, vybroušenost obrazu, detaily, perfekcionizmus každé scény...Krásná závěrečná scéna s barvou je opavdu nádherná :). Hodně je poznat co bratři v trilogii matrix ve svém stylu vybrousili. Hudba je zde chvílemi hodne podobná matrixovské(v jedné pasáži, je to snad totožná hudba jen s menší změnou). Komorní atmosféra, kdy kamera málokdy se dostane z budovy kde bydlí obě hrdinky silně podporuj napětí a stupnuje očekávání.(16.2.2005)

Možná by si mohli dát Wachowští v některých věcech back to basics. Protože na začátku nepotřebovali 150 milionů dolarů a fámozní cit pro vizuál na to, aby zaujali široké divácké publikum. Stačily jim k tomu dvě hot představitelky, 2 miliony dolarů od krve, skvělý spiklenecký plán a několik kamerových fines za pár kaček. A atmosferická gangsterka připomínající Výkupné s Melem Gibsonem je na světě.(9.7.2015)

Past nebo-li dříve "Svázány" je film s datem výroby poněkud starším, ale u mě od začátku stále zůstává v přihrádce těch lepších a neopomíjených šikovných bonbónků...... Svižný erotický thriller s krimi zápletkou......a hodně krvavou....!...Jenni a Gina mají v sobě skrytý náboj. Hlas Jenni v originále je hodně sexy a Ginin výraz mi vždy, pokud se objeví v některém filmu spouští na monitoru jakési praskání, lupání, jiskření a nevím co ještě........obě jsou prostě má krevní a věková skupina. Přesto, že jsou většinou v béčkových šuplících, u mě to je zcela jinak..........(13.2.2005)

Jednou se potkají dvě holky ve výtahu - potetovaná Corky (Gina Gershon) a mafiánská milenka Violet (Jennifer Tilly). Věnují si dlouhý pohled a přeskočí mezi nimi pověstná jiskra. Corky právě pustili z vězení. Ví, že musí sekat latinu. Violet za ní pořad pod nejrůznějšími záminkami chodí. Pak ji naláká k sobě domů a tam ji svede. Violet a Corky spolu vymyslí plán jak získat balík peněz. Jednoduchý a promyšlený plán se jim vymkne kontrole. Vůbec nevadí, že se film odehrává jen v několika málo prostorech. Tenhle film jsem prvně v TV viděla úplně náhodou, protože jsem si jeho název spletla s jinou filmovou pastí. Podruhé jsem ho viděla letos v létě, kdy jsem po dlouhých útrapách sehnala DVD. Svým režijním debutem bratři Wachowsští jednoznačně ukázali, že opravdu umí.(11.7.2008)

• - Role Violet byla původně nabídnuta Gině Gershon. (D3VIL)

• - Tržby v USA za první víkend: 900 902 amerických dolarů. (blackrain)

• - Joe Pantoliano byl do role Caesara doporučen Ginou Gershon. (D3VIL)