Black3R

Ešte akčnejšie, ešte napínavejšie, ešte deteilnješie, ešte Smith-ovejšie :-D Musím pochvlátiť hudbu, efekty a kameru, je to radosť pozerať :) Ešte dobre že som bol na tom v kine. Parádny "Update" matrixu 1 ..... 110% :-P ()

Uninstall

Bohužel se bratrům Wachowským nepodařilo udržet kvalitu prvního dílu. Ono se to sice lehko říká, ale stejně si myslím, že tomuto filmu dost chybělo. ()

Jaromír

Zdatné pokračování jedničky. Bitvu na schodech jsem si pouštěl znovu a znovu a ..., je prostě úžasná. Mnoho akčních scén je až přespříliš dlouhých :(. Například boj na dálnici šel jistě zkrátit na polovinu a bylo by to lepší, takhle je to jen pouhé předvádění. ()

yaqwsx

Už to není ono... Technicky sice stále famózní, snad či i lepší než předchozí díl, ale příběh je slátanina, která na mě nejednou zapůsobila dojmem telenovely. Příběh se snaží být moc "cool", čímž se z něj vytrácí logika a pointa. Je plný prázdných slov. Prostě zklamání ()

kubas369

Kouzlo jedničky je pryč, pořád je to nadprůměrnej sci-fi nářez to jo. Ale už to nemá ten punc dokonalosti a nesmrtelnosti jakého jsem byl světkem v předchozím filmu. Další serie, která jde díky komerci do kopru. ()

Dinsberg

Musím říct, že i já po letech od premiéry musím přehodnotit tento film. První Matrix jednoznačně oddělil reálný svět od světa virtuálního. Reloaded však naznačuje, že ta hranice není tak ostrá jak se na první pohled zdá. Kdo totiž rozhoduje o tom co je a není reálné. Jen já sám. Dokonce i realita je tedy relativní. Proto se ve filmu mnohokrát omílá slovo VOLBA. Jako realitu vnímáme to, co se jako realitu vnímat rozhodneme. Záleží na nás v co se rozhodneme věřit. A současný společenský, náboženský či politický svět tento názor jen podporuje. Vizuální stránka pak pomáhá vytvořit atraktivní obal ()

princesofpersia

Kdyby nebylo té roztahané první poloviny filmu a pocitu, že už to není ten pravý Matrix, asi bych měla opravdu velké nukání dát 5* Honička na dálnici mě naprosto dostala, stejně tak jako boje mezi Smithem a Neem (lepší choreografie se vážně vidí málokde), ale mně prostě ten filozofický smysl uniká už od prvního dílu a ať dělám co dělám, pořád né a né to pochopit. ()

donnovann

O poznání slabší než předchozí díl. Dokoukával jsem to asi na třikrát, pro mě je Matrix Reloaded docela nezáživný, kouknu ještě na poslední díl pak možná zvednu hodnocení. ()

Ludo444

Svet Matrixu sa otvára v oveľa širšej podobe než v akej sme ho mohli vidieť predtým. Vo svojej dobe bezkonkurenčné technické spracovanie nás dovedie až pred dvere za ktorými sa skrýva nepríjemná pravda. Keď som to videl po prvýkrát, otázka "Ako hlboko vedie králičia nora?" dostala až epický rozmer. ()

konysua

Matrix pomaličku ztrácí dech a to co mě lákalo na první dílu už není kde hledat. Bosové scény jsou stále super, ale ani zdaleka se nemohou rovnat těm v prvním dílu, kdy jsem si pamatoval každý pohyb. Škoda, že zrovna tato série jde klesající tendencí. 7/10 ()

Larry12

První polovina filmu o ničem, pak se to začne rozjíždět. Nebýt toho nudnýho začátku, asi dám plnej počet. ()

GordonCZ

Nepříliš přesvědčivé pokračování něčeho, co pokračování vůbec nepotřebuje. Přestože je příběh úspěšně završen už v "jedničce", snaží se Reloaded parazitovat na jejím úspěchu dalším pitváním něčeho, co už bylo řečeno a není nutné to opakovat. Bohužel čím více se o to "dvojka" snaží, tím více se jí to nedaří a tím více se musí spoléhat na vizuální podání na úkor příběhu, který se vlastně vytratil prakticky hned v úvodu filmu. Zkrátka to není nic jiného, než průměrné akční sci-fi, které nezaujme ničím jiným než efekty, tedy tím, co má pro mě v každém filmu druhotný význam. ()

Stejšn

Inteligentní sci-fi, stojící na šokujících odhaleních podstaty světa, se v tomto díle přeměnilo do obyčejné směsi přehnaných akčních scén, výbuchů, superhrdinů, pseudotechnických blábolů a mezi tím nesnesitelných keců a náboženství. ()

anyonecek

2. díl už nebyl tak vydařený, pořád je to velkofilm, ale už tomu něco málo chybělo v příběhu. Snaha byla dohnat to v efektech, ale očividně to nestačilo, protože příběh už se začal pomalu hroutit a šel doháje. Po tomhle kousku už jsem docela očekával pěknou kravinu ten 3. díl a nebyl jsem od tohoto očekávání daleko. 70% ()

pekas

Navázat na takový fenomén je hodně těžké a bratrům se to bohužel moc nepodařilo. Film vykrádá sám sebe, akční scény jsou dlouhé a jinak vcelku prázdnota. Lituji. 65%. ()

kubilov

Matrix Reloaded je vlastně v mnohém naprosto famózní druhý díl trilogie. Bere si to dobré z prvního dílu, využívá toho, že nemusí časoprostor zdlouhavě představovat, tudíž je prostor pro ještě větší vizuální futuro-industriální manýrismus. Navíc má tu výhodu, že nemusí vystavěný sci-fi příběh nijak epicky uzavřít, ale může si dovolit v podstatě exhibovat, děj dále rozšiřovat do dalších linií a neřešit jejich spojování. V tom tkví velké kouzlo druhých dílů trilogií a Matrix Reloaded to naplňuje dokonale, podobně jako Dvě věže nebo Impérium vrací úder. I proto pro mě první dva díly Matrixu tvoří dokonalou dvojici, zatímco třetí mírně, ale logicky pokulhává. Triky jsou i po takřka dvou dekádách (2021) dechberoucí. Scéna na dálnici je kultovní, dvojčata správně nechutná, soundtrack fakt pecka a Monica Bellucci ve své miniroli září jako kometa. ()

Kortexo

O třídu lepší než první film...Jedna z nejlepších point v historii sci-fi (vysvětlení matrixu architektem)... Prvním filmem si jen osahali téma, ale tady je to promyšlená jízda bez chyb... ()

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

Kteří herci ve filmech nejčastěji bourají?

22.03.2021

Šílený Zorro