Bratia Wachowski si s natočením filmu Matrix nastavili laťku poriadne vysoko. V roku 1999 vyprodukovali výborný paranoidný sci-fi cyber thriller, ktorý sa stal celosvetovým kinohitom. V roku 2003 malo premieru pokračovanie tohto príbehu. Po audiovizuálnej stránke je to ešte vymakanejšie ako pôvodný film avšak dejová línia už nie je ani zďaleka tak dokonalá. "Matrix Reloaded" ma moc nezaujal. Som toho názoru, že Matrix mal ostať bez zbytočných pokračovaní. ***(17.11.2015)

Často se říká, že sequely úspěšných filmů nedosahují kvalit prvního dílu. U Matrixu Reloaded si ale troufám tvrdit opak. Naopak si myslím, že museli režiséři prokázat ještě větší talent, aby to do sebe zapadalo, když točili dvojku a trojku dohromady. Mě se Reloaded hodně líbilo. Perfektní byl, jako vždy, Keanu Reeves, který celý film táhnul. Navíc se objevilo mnohem více akčních pasáží, které bylo radost sledovat. Pokud někoho zasáhl příběh, nevidím důvod, proč by se do něj nechtěl zamotat ještě více ve druhém dílu...90%(9.1.2013)

65% - Představte si, že si ve skvělé restauraci dáte výborný hlavní chod, který zacvičí s vašimi chuťovými pohárky, s vaší fantazií, adrenalinem, i smyslností. Prostě Žrádlo… Potom však následuje zákusek. Ten zákusek je k vašemu údivu úplně stejné jídlo, jako onen milovaný hlavní chod a vypadá ještě o chlup lákavěji. Bohužel, vaše smysly na něj již tak nadšeně nereagují. Něco tam prostě chybí. Ten zákusek, to je Matrix Reloaded. Plno luxusní akce, pár zajímavých hlášek a dokonce i myšlenek. Ale… Hlavní postavy jsou mému vkusu známé již z prvního dílu, a ve druhém se můj vztah k nim neměl jak vyvinout. Po chvíli nudí. Nejvíce na tento efekt opakovaného vtipu doplácí logicky Neo a Smith, jejichž vzájemná setkávání podle mě parodovala všechno, co první díl přinesl. Tento díl je zkrátka další obdivuhodnou akcí, ale chuťových kvalit prvního Matrixu rozhodně nedosahuje.(18.10.2006)

• sepp

Pokračování kultovního snímku bratrů Wachovských je více než matoucí a vůbec ne tak dechberoucí jako jeho předchůdce. Příběh je chaotický a přeplácaný. Plusem minulého dílu bylo minimum postav kolem kterých se celý příběh točil - v M:R je to přesně naopak a snímku to škodí a člověk ze začátku tápe. Zion je také rozporuplný - lidé žijí ve velké jeskyni, ale přesto jsou na úžasné technologické úrovni, což lze jen těžko chápat vzheledem k omezenosti jejich pohybu a zdrojů. Dvojčata jsou směšná, ale zdaleka ne tak směšná jako nesmysly chrlící Architekt, který člověka ješte více zblbne...(3.9.2003)

Po delší a několikaleté pauze, opět viděný díl a já musím dost korigovat své hodnocení, přestože mi nějak druhý díl ve své době nevoněl jedná se o vynikající akční podívanou, která nemá zase tak hloupý scénář jako se mi zpočátku zdál. Trošku mě mrzí že mi trvalo tolik let než jsem ocenil precizní práci bratří Wachowských. PS: Je fajn toulat se dobrodružstvím zeleného světa. Já věřím že Reloaded bude přece jen časem doceněn. V době vzniku určitě vládlo mírné zklamání.(7.9.2006)

Parádní pokračování revolučního snímku bratrů Wachowských které sází na menší filosofování a hutnější porci akce. Honička na dálnici pro mne znamená absolutní vrchol filmu, bitka s několika Weavingy je také cool.(8.1.2008)

Až po deseti letech jsem se odhodlal vidět pokračování od perfektní jedničky, snad nejoblíbenějšího filmu té doby. Ale cítím jen zklamání, bratři Wachowští si vzali už moc velké sousto, scény v Matrixu jsou perfektní, hlavně honička na dálnici ale ty na lodích jsou dost nudné a obyčejné, snad i úplně zbytečné. Ale ok, patří to k tomu... Tak a dalších deset let do trojky, z té mám ještě větší strach...(19.3.2008)

Typická "dvojka" s víc city, víc bullet timy, víc filozofickými kecy a mnohem míň než skvělým filmem.(25.5.2003)

První polovina prostě JE totální nuda. Všechny ty nové postavy působí uměle a nadbytečně. Chápu že toho řežiséři potřebovali hodně sdělit kvůli rozviíjení světa Matrixu, ale i to lze přece udělat záživně. Veškeré ty dialogy působí prkeně a zdlouhavě. Je to bída. Druhé polovině už toho tolik vytknout nelze, ale jako celek je film výrazně horší než jednička, která nenudila ani vteřinu.(5.1.2012)

Ano, je to pokračování skvělé a revoluční jedničky a je to vidět!(18.10.2007)

• Wacoslav1

Tohle už smrdělo docela slušným průserem. Ono už v jedničce se mi zdálo, že spíš než o dokonalý příběh se jedná o vršení dalších a dalších dějových zvratů a situací na sebe až je z toho mišmaš kterej vlastně ani moc smysl nedává. No a tady je to ještě patrnější. Nevím no kde kdo je z toho odvařenej já ne. Není to ještě taková hyper sračka jako totálně na hlavu třetí díl. 2* tomu ještě dám, ale se zavřenýma očima.25%(5.2.2015)

"My jsme tady kvůli vám, pane Andersone, abychom vám vzali to, co jste se vy pokusil vzít nám. Účel." Takže čo ponúka pokračovanie Reloaded? Rozhodne skvelú technickú stránku, ktorá je opäť na vysokej úrovni a opäť dobrá. Taktiež aj akcie, ktoré sú dlhé a dá sa v nich pekne vyžívať a ako bonus opäť skvelý soundtrack. No lepšie ako jednotka to nie je (prvý Matrix vytrel zrak proste viac). Reloaded akurát Matrix poráža v akciách, ktorých je tu viac a sú prepracovanejšie, ale to je asi všetko. Toto pokračovanie ide s novým dejom dopredu, ktorý vôbec nie je na zahodenie a ukazuje nám viac s celkového sveta. Ťažko sa hodnotí jedna časť, pretože lepšie to funguje ako celok (s Revolutions), ale rozhodne je to dobrý film, ktorý hraje na temnu pred-finálovú notu. "To účel nás stvořil. Účel nás spojuje. Účel nás motivuje. Řídí nás, pohání nás, to účel nás definuje. Účel nás zavazuje." Obľúbený soundtrack: Smith Vs. Smith / Free Flight, Furious Angels, Zion, Chateau. 95% - 5*(7.7.2011)

Po jedničce mírné zklamání, především co se týče obsahu filozofických pindů, směšného milostného vzplanutí mezi Neem a Trinity a přehypeované bitce se stovkou agentů. Nicméně všechno ostatní je geniální Matrix!(4.2.2006)

Zatímco jednička byla revoluční a každého diváka posadila na prdel, dvojka už je celkem nuda. Furt se tu zbytečně filozofuje (podle mě mnohdy až zbytečně) a akční scény jsou digitální až běda (plus ještě třeba ta bitka s agenty Smithy mi přišla naprosto zbytečná, Neo mohl kdykoliv vypadnout).(8.5.2006)

Až na sexování, které nemám rád v každém filmu, bylo pokračování dobré. Opět super akce, kde se vždy těším na blonďáky s dredama a scénu na dálnici.(13.5.2012)

Obsahuje spoilery: "To účel nás stvořil. Účel nás spojuje. Účel nás motivuje. Řídí nás, pohání nás, to účel nás definuje. Účel nás zavazuje." Hugo Weaving má kamenný výraz a budí respekt. "Jedinej, kdo tam nosí dobrej oblek!" Bitka Neo versus stovka agentů Smithů. Fantastická podívaná! Weaving vytvořil jednoho z nejlepší padouchu v historii kinematografie. "To nejlepší na mně je, že je nás mnoho." Reeves se dá charakterizovat jako Superman. Tady už aj létá... Trinity padá z mrakodrapu a Neo ji ve vzduchu chytí. "Sáhni na mě a už nikdy na nic nesáhneš!" Vypíchnu scény na dálnici, které mají nadupanou hudbu. Pak fantastické bojové scény a dokonalé digitální efekty. "Některé věci se nikdy nezmění. A některé ano." Neopomenu ani scénu, kde se Monica Bellucci chce líbat. "Ty ji miluješ. A ona tebe. Je to na vás vidět. Ale kdysi dávno jsem věděla, jaké to je. Chci si to připomenout. Chci to okusit. Nic víc. Je to prosté." Pokračování, které na plné čáře překonává první díl. - 100%.(24.2.2019)

Vizuálně dokonalé pokračování brilantně propracovaného původního příběhu, které zcela rezignovalo na rozvíjení nastaveného systému a místo toho odvádí diváka do dosud nepoznaných míst. Souboj se stovkou agentů Smithů nebo honička na dálnici vypadají skvěle, ale příběh samotný by potřeboval trochu promazat, aby občas nepříjemně nezaskřípal.(29.11.2008)

Stále dobrý, stále cool. Jestli byl agent Smith placenej od kusu, měl by se začít poohlížet po nějakém pěkném ostrůvku ke koupi. Třeba Austrálii. 80%(19.6.2012)

Lepšie ako jednička a zároveň hlboké rozpracovanie zakorenenej myšlienky. Bohužiaľ, mnohí to nepochopili a neokdryli podtext skrývajúci sa pod načančaným dychberúcim blockbusterom 1. svetovej triedy, a tak len bezradne tápajú v hlbinách zdrojového kódu... Postava Architekta má svoju významnú rolu a je hybateľom celého univerza, zároveň má charakteristickú chladnú osobnosť s jedinou úlohou - konfrontovať hrdinu-nehrdinu so skutočnosťou a nezvratnou realitou, že pravda je len tak dobrá, ako ju stvoríme... Akcia je možno samoúčelná, ale neskutočne efektívna, a skvele sa so zvyškom dopĺňa. Zároveň však necháva rozkopnuté dvere dokorán pre nepochopené a nedocenené zakončenie trilógie, ktoré obrátilo všetko okrem základnej filozofie hore nohami a zborilo dva mýty jednou ranou. 100%(4.3.2014)

Prostřední díl trilogie Matrixu jsem si oblíbíl, řadím ho za první díl s malinkatou ztrátou, co tomuto dílu nechybí je určitě akce akce a akce, na honičku po dálnici jsem čumel v kině s otevřenou pusou, ještě do toho hudba od Juana Reactora OMFG!!, dále bych vyzdvihnul souboje s poskoky Merovirgiana při opět výtečném hudebním doprovodu tentokráte Roba Dougana a jako perlička souboj Neo vs x-agentů Smithů , sečteno a podtrženo Reloaded je děťátko, které dostalo od rodičů hodně lásky! a zaslouží si více uznání než se mu dostalo....(29.12.2007)

1 2 3 4 5 6 7 13 24 36 47