Curucu, Beast of the Amazon

• USA Beast of the Amazon (pracovní název)

Na jedné brazilské plantáži jsou vražděni dělníci podivným tvorem žijícím v řece. Majitel plantáže Rock Dean (John Bromfieldú se vydává na cestu proti proudu řeky Amazonky, aby zjistil, co to má na svědomí. Deanův průvodce Tupanico (Tom Payne) ho varuje před Curucu, ptačím netvorem, o kterém se říká, že žije v řece tam, kde žádný bílý muž nikdy nebyl. Doprovází je doktorka Andrea Romarová (Beverly Garland), hledající drogu, kterou údajně domorodci používají ke zmenšování hlav svých zabitých nepřátel. Doufá, že tento lék bude účinný při léčení rakoviny. (HTB)

Lima

Plakátové info: „Něco, co vaše oči dosud nespatřily!“ ___ V mnoha momentech, zejména při častých bojích se zvířenou, je to roztomile nemotorné, ale jinak jsem překvapen, že na echtovní 50´s monster béčko to má překvapivě parametry kino bijáku, a ne něčeho, co se obvykle v padesátých letech přilepovalo k hlavnímu filmovému chodu jako ten druhý v pořadí. A to zejména díky nezvykle podařeným brazilským exteriérům, některé záběry na amazonskou přírodu a krásné vodopády vypadaly na zrestaurovaném blu-ray obrazu moc pěkně a filmaři jakoby to věděli, takže hlavně ve 2.půli jimi nešetřili. I ta story ohledně záhadného monstra se snaží mít překvapivou pointu a já z toho prostě cítím Siodmakovu snahu natočit pěkný film. Samozřejmě, pořád se pohybujeme v mezích béčkové tvorby, takže divákova shovívavost je tu potřeba :o) __ PS: A má to krásné, graficky vymazlené postery. ()