Popelka II: Splněný sen

Animovaný / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA, 2002, 73 min

John Kafka

Tom Rogers

Disney animace je krásná a děj je založen na vzpomínkách a vyprávěních myších kamarádů od příchodu Popelky na zámek. S jedničkou se úroven moc posuzovat nedá co se týče děje, není to tolik zábavné a napínavé až na několik momentů. Přesto pro malé dívaky je to určitě nepodstatné a pohádka jistě zaujme i jejich maminky.(27.2.2004)

Pokiaľ sa na tento film pozriem z hľadiska detského diváka, vidím dva stráviteľné a pomerne zábavné príbehy, ktoré udržia pozornosť. Ak sa na to pozriem z hľadiska dospelejšieho diváka, ktorý sa rád pozrie na animovaný film, vidím len prvých dvadsať zábavných minút a zvyšok je len prevarenie na rozšírenie stopáže. Poskladanie príbehu z troch príbehov, ktoré ale hovoria úplne to isté je čistý marketingový ťah. Neverím, že ľudia z Disneyho nemohli vymyslieť aj lepší príbeh, ktorý by nemuseli recyklovať. Aj keď fakt, že sa jedná o "Straight to video" film zrejme hovorí za všetko. Každopádne animácia je nepríliš podarená aj keď tu je zopár svetlých momentov, prostredia sú v celku málokedy bohaté ale keďže ide predovšetkým o deti, v tomto bode to určite tých najmenších zabaví.(13.9.2012)

A opäť Poluška tak trocha inak, ale v tomto prípade mi to až tak nevadilo. Práve naopak. Nehovoriac o tom, že sa mi to zdalo málinko vtipnejšie ako jednička. Myslím, že zasadenie do príbehu menšie príbehy v podobe knihy ktorú vypisali zvieratka nebol taktiež zlý nápad. Celkovo to dosť obohatilo túto časť . Pre mňa rozhodne lepšie ako jednička a to hlavne pre svoju originalitu. = 75 %(7.1.2013)

• Elder

Mam rád animáky a první popelka je moje srdcovka, ale tohle je nudné, s prvoplánovým dějem a bez jakékoliv skryté myšlenky. Jednu hvězdičku za stylizaci prvního dílu z roku 50 a druhou za to, že jsem viděl, že se to malým dětem skutečně líbilo. Radši bych se podíval 3x za sebou na jedničku než znovu na tohle.(6.8.2012)

• unclejack

Kafkov film nevsadil na komplexnosť a na rozvíjanie osudov Popolušky a princa, za čo im patrí vdaka. Sústredí sa skôr na akési epizódky, ktoré prezentujú myši v kombinácii s vílou Bibidi-Babidy Boom, a v ktorých síce hrá Popoluška, ale je vonkajšími okolnosťami odstavená na druhú koľaj. Fajn, ale spracovanie nielenže viditeľne! zaostáva za originálom, ale hlavne scenár prehráva na plnej čiare. To sa nedalo vymyslieť niečo zaujímavejšie?(6.9.2014)