Popelka II: Splněný sen

Animovaný / Rodinný / Romantický / Fantasy

USA, 2002, 73 min

John Kafka

Tom Rogers

Mnohem lepší, než jsem doufala. Transformace základního příběhu naštěstí byla jen nastíněna a Popelka si ihned na svém zámku sjednala pořádek. Do popředí se dostala jedna z jejích nevlastních sester a ukázalo se, že to není až taková ignorantka. Což nemusí korespondovat s každou verzí Popelky, ale disneyovská série zdá se být výtečná. Docela se těším i na trojku.(3.3.2010)

• Elder

Mam rád animáky a první popelka je moje srdcovka, ale tohle je nudné, s prvoplánovým dějem a bez jakékoliv skryté myšlenky. Jednu hvězdičku za stylizaci prvního dílu z roku 50 a druhou za to, že jsem viděl, že se to malým dětem skutečně líbilo. Radši bych se podíval 3x za sebou na jedničku než znovu na tohle.(6.8.2012)

Pokiaľ sa na tento film pozriem z hľadiska detského diváka, vidím dva stráviteľné a pomerne zábavné príbehy, ktoré udržia pozornosť. Ak sa na to pozriem z hľadiska dospelejšieho diváka, ktorý sa rád pozrie na animovaný film, vidím len prvých dvadsať zábavných minút a zvyšok je len prevarenie na rozšírenie stopáže. Poskladanie príbehu z troch príbehov, ktoré ale hovoria úplne to isté je čistý marketingový ťah. Neverím, že ľudia z Disneyho nemohli vymyslieť aj lepší príbeh, ktorý by nemuseli recyklovať. Aj keď fakt, že sa jedná o "Straight to video" film zrejme hovorí za všetko. Každopádne animácia je nepríliš podarená aj keď tu je zopár svetlých momentov, prostredia sú v celku málokedy bohaté ale keďže ide predovšetkým o deti, v tomto bode to určite tých najmenších zabaví.(13.9.2012)

A opäť Poluška tak trocha inak, ale v tomto prípade mi to až tak nevadilo. Práve naopak. Nehovoriac o tom, že sa mi to zdalo málinko vtipnejšie ako jednička. Myslím, že zasadenie do príbehu menšie príbehy v podobe knihy ktorú vypisali zvieratka nebol taktiež zlý nápad. Celkovo to dosť obohatilo túto časť . Pre mňa rozhodne lepšie ako jednička a to hlavne pre svoju originalitu. = 75 %(7.1.2013)

Pokračování Popelky jsem vlastně viděla dříve než originální první díl od Disneyho a hned se stal mým nejoblíbenějším filmem v dětství. Viděla jsem ho tolikrát, že jsem si pamatovala každé slovo z toho filmu. Mým nejoblíbenějším příběhem je ten, když se Anastázie zamilovala, protože každý si přece zaslouží druhou šanci.(1.1.2017)