Reklama

Reklama

Dívka se po přestěhování do nového města stane svědkyní bizarní vraždy na večírku, kterého se zúčastní. Navíc začne mít podivné vize a nezvyklé touhy. (Netflix)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (75)

tron 

všechny recenze uživatele

Neviem, ja už som asi starý na to, aby som pozeral scénu, v ktorej príde za policajtkou čudák a začne jej rozprávať o tom, že v okolí mestečka zabíja vlkolak. Našťastie to nie je také zlé, ako to môže znieť. Vlastne je to neurážajúci priemer. Ale fakt nič viac. Kasting sympatický, výprava hmlistých lesov OK, ale väčšina deja sa beztak odohráva v mestečku a v budovách. Trikov nie je veľa, ale zvládnuté sú slušne. Scenár hrozne neoriginálny (trocha mi pripomenul Moja sestra je vlkolak), naozaj som sa nudil. Len občas ma nejaká pasáž alebo konkrétny nápad vytrhli zo stereotypu. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Povedených vlkodlačích filmů moc není, tenhle norskej pokus je minimálně koukatelnej, nicméně o nějaké výrazně spokojenosti u sebe bohužel mluvit nemůžu. Přestože se tam v druhé půlce dějou poměrně kruté věci, impakt to na mě mělo úplně minimální. Plus ta chlupatá bestie působí hodně CGI. Když bych měl zavzpomínat na poslední vlkodlačiny, tak loňské Eight for Silver bylo výrazně lepší. ()

Reklama

Fr 

všechny recenze uživatele

„POKREVNÍ LINIE MUSÍ BÝT PŘERUŠENA!…“  Vlkodlááák! Zachraň se, kdo můžeš! by řvali v Norsku, kdyby věděli… Jenže voni se k těm poznatkům musej nejdřív dopátrat… Taková týnejdžrovina. Celkem to ubíhá, nikdo se nezakecá, ale moc velký vzrůšo to taky není. Seru na to, že vlkodlak vypadá, jak vypelichanej vlk z Arabely, prostě mě to moc nebere.     /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Na moje děti platí jen stříbrný kulky. 2.) Vlkodlak mi říká ségro.  ///  Thx za titule „Jana Brnáková“.                 PŘÍBĚH  ***  HUMOR  ne  AKCE  *  NAPĚTÍ  ne ()

Marceloo 

všechny recenze uživatele

Ginger Snaps in Norway. Po roku od Eight for Silver celkom slušný príspevok do Werewolf subžánru. Paradoxne to s Eight for Silver zdiela v mojich očiach totožné nedostatky, teda nie príliš podareného CGI vlka a absolútne retardované konanie postáv v druhej polovici filmu. Inak ale všetko funguje tak ako má. Herci sú skvelí, príbeh s detektívnym nádychom podmanivý (aj keď mytológia z úvodu mohla dostať viac priestoru) a tvorcom sa darí vytvárať ideálne depresívnu náladu, pri ktorej sa človek zamyslí nad celým dejom a film mu nevyšumí po pár dňoch z hlavy. Za mňa dosť uspokojivá záležitosť, ktorá mi aspoň trochu pomohla skrátiť dlhočizné čakanie na majstrovstvá sveta v biatlone, kde bude Nórsko minimálne v mužskej kategórii totálne dominovať. Šport a kultúra v Nórsku krok za krokom nádherne kvitnú a tento film je toho dôkazom. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Po hodně dlouhé době solidní vlkodlačí horor s norskou mytologií. Film se odehrává v Norském městě Nybo, kde mladá dívka se přestěhuje se svou matkou policistkou, aby začly nový život, jenže brzy velmi pocítí horor na vlastní kůži, když je se spolužáky napadena "vlkem". Zpočátku se film jeví jako norská kriminálka, kde místo honu na vraha, tu máme hon na neznámou zvěř. Máme tu i experta na predátory, který upozorní, že jde o lycana. Film se tváří velmi autenticky a divák má pocit, že tohle se klidně může stát, byť ví, že jde o fantazii a mýty. Tohle norům zkrátka jde. Líbil se mi Vlkův background z období Vikingů a hezky je tu vysvětlena celá mytologie kolem lycanů. Velmi musím ocenit i vzhled samotného vlkodlaka, Norové si jej pojali po svém, takže vypadá spíše jako zdivočelý vlk, ale má charakteristiku vlkodlaka. Konečně jsme dostali bestii jak se pátří, která se vysmívá všem těm plyšákům, které jsme mohli vidět posledních pár let. Film má také decentní herecké výkony, hezkou norskou přírodu a slušně brutální záběry na zohavené mrtvoly. Sekvence v jeskyni nepostrádá i skvělou atmosféru a finále v ulicích je lahodné, byť bych si dokázal představit daleko větší řežbu. Za mne dobrý, fanoušek vlkodlaků a animal hororů by neměl moc nadávat, mezi žánrově příbuznými jde určitě o nadprůměr. Diváci nezaujatí látkou, kteří jsou zaměření jen na scénař a ignorují zbytek budou zklamáni. A dobře jim tak! 7/10. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (8)

  • Časti dialógu v scéne pitvy sú priamo prepísané z pitvy Chrissie vo filme Stevena Spielberga Čeľuste (1975). Pocta tomuto filmu sa objaví ešte niekoľkokrát. (Arsenal83)
  • V cca 28. minutě, když si lovec lykanů Lars Brodin prohlíží zohavené tělo první ženské oběti Elin Gran (Silje Øksland Krohne), je jasně vidět na dívčině krku silně pulzující tep. (Haymar)

Reklama

Reklama