Bez ubrousku

(pořad)
  • Česko Bez servítky aneb Prostřeno u sousedů (více)

Pět hostitelů ve slovenské verzi úspěšného pořadu Prostřeno. Každý den jiné menu, oblíbené šmejdění i závěrečné bodování. Reality show o vaření plná zábavy a emocí. (TV Prima)

ModryPlamen odpad!

Jeden z príkladov najhorších relácií o varení. Ak sa chcete naučiť variť chutné jedlá, tomuto sa oblúkom vyhnite a radšej si pozrite niečo na Youtube. Samotné varenie tu totiž nie je to, čím sa táto relácia snaží zaujať divákov. V tejto “kuchárskej” relácií máme 5 ľudí, ktorí sa rozhodli dobrovoľne strápniť v televízií. Čo sa týka jedla samotného, ktoré bolo varené súťažiacimi, to posúdiť neviem, nie som kuchár. Proces varenia, teda v tej epizóde, ktorú som videl ja, bol bulvárne spracovaný. Inak povedané, súťažiacej sa rozsypala ryža a voice-over o tom trepal hádam celú reláciu. Keď sa hostia napapkajú, pokračujeme zábavou, ktorá je zábavná akurát len pre súťažiacich a štáb, ale rozhodne nie pre diváka. Čo sa týka markizáckej relácie, tak na tú si už nepamätám, aby som to mohol porovnať. A pozrieť markizácku verziu na osvieženie pamäte po pozretí tohto rozhodne nemám v pláne. ()

freddy_k

Tešil som sa na súťaž o varení. Miesto toho som dostal konskú dávku vzájomného urážania sa, faloše, ignorancie, závisti a prezentácie ľudskej tuposti. Oproti českej verzii s názvom Prostřeno!, kde účinkujúci sú zväčša normálni, resp. sa aspoň pred kamerami tak chovajú, je Bez servítky veľkým sklamaním. ()

Aljak

Tento formát súťaže o varení má výborný potenciál, teda za normálnych okolností. Bohužiaľ, mám pocit, že TV JOJ má potrebu do tejto show pchať neustále nejaké pseudo-celebrity, ktoré majú za úlohu robiť rozruch a umelo vytvárajú kontroverzné situácie. Inak si to neviem vysvetliť. V paralelnej súťaži Prostřeno! sa sem tam nájde nejaký extrémny súťažiaci, ale tu Bez servítky je to doslova pravidlom. Načo je to dobré? Netuším! Ja osobne by som si oveľa radšej pozrel bežných ľudí a nie nejaké výstredných a extravagantných "influencerov". Takže bohužiaľ, vyhodený potenciál... ()

Zeduke

K tejto verzii sa nedá povedať nič iné, než hrôza. Jeden relatívne normálny člen na týždeň a masa  mentálne retardovaných exotov a bláznov. To, že kritika a hodnotenia pôsobia neobjektívne a vychcanecky (s cieľom vyhrať 500 eur) je už asi bežné, ale náschvál spájať ľudí, ktorí majú alergie a ktorí nejedia veci, ktoré iní obľubujú s cieľom vyvolať konflikt radí túto reláciu na dno televíznej tvorby, kde sa TV JOJ dldhodobo úspešne umiestňuje. Jediný vydarený týždeň bol s hercami z Mafstory. Znie to neuveriteľne - ale Moja mama varí lepšie ako tvoja bol v porovnaní s týmto temer až skvost. ()

DJ_bart odpad!

Moji milí žumpalumpové, na takovej bizár nemá ani Prostřeno. Samovi nechutí kombinácia batatového zemiaku s kuraťom, a mně zas nechutí tahle sračka. ()