Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Rominator
  ***

  Ve městečku Derry zmizí každých třicet let několik dětí. Jednou z obětí se stává Georgie Denbrough. Jeho starší bratr Bill se společně se sedmičlennou partou kamarádů bude muset postavit svým největším nočním můrám, které představuje klaun Pennywise. Smolaři jsou přesvědčeni, že Pennywise zničili, ale TO se po pravidelné pauze vrací zpátky... Největším trumfem tohoto televizního zpracování je Tim Curry jako tančící klaun Pennywise, protože jeho hlas (They float. They all float. And when you're down here with me, fat boy, you'll float, too.) divák z hlavy jen tak nedostane. První půlka s dětskými herci je snesitelná. K mínusům patří dospělí herci z druhé poloviny, protože přehrávají a Pennywise bohužel nedostane v celé minisérii tolik prostoru. HODNOCENÍ 50%(17.12.2017)

 • kingik
  odpad!

  Kingovy hororové romány mají jedno společné. Jsou takřka nezfilmovatelné a jejich kouzlo na plátně zachová jen málokterý filmař. Tommy Lee Wallacemu se mu jej nepodařilo zachovat ani omylem. Vědom si toho, že právě Kingovo dílo To je tak obsáhlé, a tedy takřka nezfilmovatelné, to riskl a pokusil se natočit horor, jehož myšlenka děsit sofistikovaným způsobem nebyla špatná, ale výsledek je opravdu žalostný. Wallace osekal "kingovku" tak neskutečně necitlivým způsobem, až je mně z toho smutno. Neuvědomil si, že hororový divák chce, aby mu byla hrůza servírována nápaditě, a pokud možno s hororovou atmosférou, ale zde je hrůza sterilní a atmosféra nulová. Herci nehrají, klaun moc děsu nenažene a Wallace pohřbil Kingovo stěžejní dílo dobrých pět sáhů pod zem. A nevykope jej ani garda hrobníků s bagry.(20.1.2009)

 • tron
  ***

  „Ten bezstarostný chalan z vás vyšumí ako vzduch z pneumatiky a jedného dňa sa pozriete do zrkadla a zistíte, že sa na vás pozerá nejaký dospelý.“ Úryvok som si dovolil opísať z viac ako 1000-stranového románu Stephena Kinga. Bohužiaľ, nič podobné, príjemne melancholicky nostalgické, vo filme nenájdete. Je to televízne béčko, ktoré sa síce za svoju béčkarskosť nehanbí (čo je relatívne sympatické...), ale to jeho béčkarskosť nezmenšuje, skôr naopak. Rozhodne by som videl rád áčkarskú verziu s tomu odpovedajúcim rozpočtom, scenárom a hercami. Hoci sa pokladám za Kingovho fanúšika, To ma nikdy nebavilo. Pár super momentov tam je, nanešťastie sa práve tie do filmu paradoxne neprebojovali (škandalózne sexuálne scény a flashbacky na vyčíňanie klauna naprieč dejinami). Filmová adaptácia je predvídateľná, nepomáhajú jej predpotopné triky (Mesiac, pavúk) ani masky. Čo je však asi najhoršie, tak výkony dospelých sú otrasné. Detské verzie sú na tom o čosi lepšie, pričom práve detskú rovinu hodnotím vyššie (80%), než dospelú (40%). Tá je i kvôli otrasným hercom trápna, často až smiešna. Detská rovina má istý typ kúzla a príjemnú retro atmosféru. Výrazným plusom je Tim Curry ako Pennywise. No i keď je minutáž vskutku robustná, pôsobí príbeh skratkovito a nedostatočne. Viac v mojej recenzii na Studna.net: http://www.studna.net/reviews/471/(26.5.2005)

 • SNCIS
  ****

  To se tenkrát vzali béčkový herci a dobrý nápad. V tomhle případě kniha od mistra hororu Stephena Kinga. Rozpočet byl sice malý, ale dokáže to navodit mrazivou atmosféru. Příběh je poutavý a natočené je to fakt pěkně. Co vytknout? Asi jen finále, kde se ukáže pravá podoba TO. To rozhodně sráží kvalitu filmu, ale jinak s tím nemám problém. Na televizní film, to je kvalitní horrůrek. - 80%.(16.2.2018)

 • VenDulin85
  ***

  Nebyl To přímo horor, ale koukalo se na To dobře, protože To napsal King. Na člověka krásně dýchne atmosféra roku 90 a dětští herci mile překvapí (daleko více, než jejich dospělé podoby po třiceti letech). Nebýt konce, mělo To nakročeno na slušné čtyři*, ale takhle to odnese hvězdičky tři, ale je To slušný průměr.(15.11.2014)

 • - Spoiler: Při scéně na hřbitově má Stan na hrobě křest'anský kříž, ačkoliv je žid. (Delock)

 • - Film, ktorý sledujú deti v kine, keď upustia z balkóna nápoje a popcorn, sa volá I Was a Teenage Werewolf (1957). (matt6)

 • - Jim Carrey byl zvažován pro roli Eddieho Kaspracka. (Delock)