A pak že s klauny neni legrace! Jsou veselí, barevní a mají spoustu vznášejících se balónků. Ano, všechny se vznášejí. Navíc vám pomůžou najít ztracené věci (třeba papírovou lodičku v kanále) a vůbec vymýšlejí spoustu zábavných prkotin, jen aby jste se nenudili. Třeba takový Pennywise, to je mistr v oboru. Pobaví vás bizarním překvapením v asijských "štěstíčkách", ocákne vás krví z umyvadla, navodí vám parádní halušky i bez houbiček, a příjemný společník je to i do knihovny nebo do sprch. Mno, a pokud se ten šašek umí proměnit třeba na obrovskýho pavouka, není vůbec co řešit. Zkrátka optimální kámoš. Horší je to s těmi, co neoplývají černým humorem. Ti si radši řežou tepny. Mě ale vždycky pobavil. Škoda, že ten nejproslulejší ze všech klaunů žije až v Derry ve státě Maine, je to trochu z ruky.(31.8.2014)

První polovina filmu zaujme a je docela i zábavná, hlavně když se tam objeví Pennywisse a cení svoje zoubky nebo když všechno zacákává krví, ale ta druhá polovina je už opoznání horší a klaun se tam objevuje velice pomálu a to je myslim docela škoda a když už to vypadá že bude pořádná finálová bitka tak tam vleze nějakej ubohej pavouček, kterej i na dobu vzniku je hodně špatně zpracovanej a vypouští nějaký debilní světýlko, opravdu nevim kde mohli páni tvůrci přijít na takhle ubohej konec bez Pennywisse, kterej provází celým příběhem jako ten hlavní nepřítel a pak ho předělaj na nějakýho pavouk, tim si to u mě pěkně rozházeli, takže jenom 3*(2.3.2005)

Film, který hrozně špatně zestárnul, ale stále ještě má pár momentů, které dokážou postrašit. Pennywise je nejlepším prvkem, hůř už na tom jsou lidští hrdinové. Ironicky jsou lepší ti dětští, jejich dospělé verze jsou naprosto nijaké. Bohužel se nepodařilo přenést na plátno to zvrácené kouzlo, které má předloha Stephena Kinga. Je to jedna z jeho nejlepších knih, protože se podrobně a přitom zajímavě zabývá vnitřními démony, dětskými sny i traumaty, které se pak táhnou do dalších dekád života hrdinů. Je to mistrně napsaný opus a pro fanoušky hororů povinnost a ze srdce doporučuji si ho přečíst. Což se o tomhle filmu říct nedá.(4.7.2016)

Nebyl To přímo horor, ale koukalo se na To dobře, protože To napsal King. Na člověka krásně dýchne atmosféra roku 90 a dětští herci mile překvapí (daleko více, než jejich dospělé podoby po třiceti letech). Nebýt konce, mělo To nakročeno na slušné čtyři*, ale takhle to odnese hvězdičky tři, ale je To slušný průměr.(15.11.2014)

Asi jsem od IT čekal něco úplně jiného a už vůbec jsem nečekal dětský horor. Rozhodně ale byly děti vybrány dokonale a jejich dějové části se mi líbily snad víc, než ty těch dospělých. Tim Curry podal také skvělý výkon, nedokážu si představit, kdo by pro takovou převážně mimickou roli byl vhodnější. Efekty jsou chvíli parádní a nápadité, chvíli zase takové stop-motion jak ze Sindybáda z padesátých let. Celkově mě to ale bavilo a určitě si postavu Pennywise vystavím do své pomyslné síně slávy klasických hororových monster. 70%(31.8.2011)

• - Podle Tommyho Lee Wallace bylo natáčení fotografie v Mikeově albu jedna z nejtěžších scén. (Delock)

• - Ve scéně v čínské restauraci, když hlavní hrdinové rozbalují koláček štěstí, tak v něm má Mike (Tim Reid) nenarozené ptáče. To by se mohlo týkat scény v románu, když napadne mladého Mikea obří pták. (Delock)

• - Jarred Blancard (mladý Henry Bowers) nenáviděl nazývat negrem Marlona Taylora (mladý Mike Hanlon) a často se mu omlouval před i po natáčení za nadměrné používání této urážky jeho postavou Henryho Bowerse. (Rico96)