Karlos80

Jeden z dalších zapomenutých a velmi okrajových poliziesco klenotů. Film je prakticky neznámý v rodné Itálii, naopak ve Francii je velmi slavný! Násilné a akční eurocrimi (praní špinavých peněz, únosy a vraždy, je tu ale i dost honiček, včetně těch automobilových, pěstních soubojů a stříleček). Film se odehrává ve špinavém a zatuchlém Janově. VHS kopie která se mi dostala do ruky byla opravdu ubohá (ale díky za ní!), obraz by značně zatuchlý, měl nahnědlou barvu, po celý film je tu vidět světlo z kamery a to i když kamera snímá obličej herce, to docela vadilo. Americký ex-policajt a švihák Tony Lo Bianco provozuje soukromou detektivní agenturu ve městu Janov. Dr. Marta Mayer si ho najímá aby vyšetřil to, kdo stojí za únosem a vraždou jejího bohatého otce a také v znovuzískání miliónů Lir, které byly ukradeny. Příběh je docela kostrbatě vyprávěn a je tedy i dost matoucí, dále je náchylný ke skoku z jednoho bodu nebo scény k druhé, a to vše bez přílišného obtěžování zdělit divákovi proč a jak. To mě asi štvalo, někdy jsem prostě nechápal jsem občas všechny ty náhodné souvislosti. Dynamické amero/italo duo Tony Lo Bianco a Celi nebylo vůbec špatné, škoda že Celi je tu vidět méně, naopak Tony Lo Bianco občas působí směšně, zvláště když někoho pronásledoval. Shlédnuto spíše ze zvědavosti a kompletnosti žánru, žádný zázrak ale viděl jsem ještě horší, to je dobré mít stále na paměti. ()