Mataf

• Francie

Mataf, Le

• Itálie

Tre per una grande rapina

Francie / Itálie, 1973, 90 min

Stará francouzská škola, klasické kriminální schéma; loupež-vydírání, které později přerůstá v nelítostný teror. Zas ale až tolik toho teroru, násilí a brutality, jak se často v totožnosti s Leroyovými filmy mluví tu nebylo.Typický francouzský styl se ale nezapře, po hudební stránce paráda (maestro Stelvio Cipriani) a ocenil bych hlavně výkon charismatického Michela Constantina v hlavní roli, který se často v té době objevoval v podobných kriminálních dramatických filmech ("Víc než pouhý strach" nebo "Jako štvaná zvěř"), a často právě v záporných rolích.(16.9.2010)

Klasická francouzská kriminálka bez zbytečných řečí s perfektním Michelem Constantinem, kterému role málomluvných a tvrdých chlapů sedly jako ulité. Jak už je u filmů z této doby typické, mají ponurou atmosféru, úsporné dialogy a velmi dobrou hudbu, ale v tomto snímku to vše do sebe tak pěkně zapadlo, že mě film chytil a nepustil. Jojo, stará francouzská škola se nezapře.(23.7.2014)

Klasická, stará dobrá, francouzské kriminálka o loupeži, vydírání, zradě a velkých penězích. Géret a Constantin odvedli parádní práci.(24.6.2014)

Nudna a priemerna francuzska kriminalka. Lupez, vydieranie a prepadnutie su silne temy, ale Serge le Roy ako reziser si ma nikdy neziskal. Jo a za jeho najlepsie filmy povazujem Jako Stvana Zver 1975, Pozor Deti se Divaji s Delonom a videl sa mi aj film Viaggo di Paura 1976 : 50 %(20.5.2017)

• Merťas

V pražských kinech se promítal od 28.11.1974 (U Hradeb)(1.3.2013)