Lacike

HK variácia na Sedem samurajov alebo Sedem statočných. Kto sa teší na Samma Hunga, tak sa objaví len na chvíľu na začiatku, ale stihne predviesť aspoň jednu solídnu bitku. Celkovo mi táto verzia pripadá dosť priemerná. Hlavne kvôli nevýrazným postavám, takže tá dlhá časť medzi úvodným verbovaním a záverečným polhodinovým masakrom je dosť nudná. Ústredná sedmička by sa dala charakterizovať len pár slovami: líder Adam Cheng, dobrosrdečný neschopák Tony Leung, sympaťák Max Mok, komický chamtivec Wu Ma, prísny vojak Jacky Cheung, drsniak Shing Fui On, bitkár Ben Lam. Ale keď postupne začali chcípať, tak mi to bolo prakticky jedno. No a záporák Lo Lieh tiež dvakrát démonický nebol. Film zachraňujú hlavne akčne scény. Okrem Sammovej bitky, tu má roztomilú Chanovskú bitku pri verbovaní Tony Leung a párkrát svoje šľachy vo finále pretiahne aj Ben Lam. No a potom sa tu vo finále vo veľkom strieľa. Nič nevídané to nie je, ale pozerá sa na to dobre a hlavne kvôli akčnému finále sa táto jednohubka raz vidieť oplatí. Od pokusu vyrovnať sa takým slávnym klasikám som ale čakal oveľa viac. 5/10. ()