Callum Crane je úspěšný právník, který jednou svádí svou asistentku Sophie a napadne ji. Ta mu pak hrozí, že vše prozradí a zničí jeho kariéru i manželství. Mezitím mladý zloděj Nathan zjistí, že právě Crane je jeho otcem a když ho hledá, potká Sophii a zamiluje se do ní. Dramatické setkání s otcem je pro něj šokem - ten totiž není takový, jako si ho představoval. Crane ale neví, kdo Nathan je a nabídne mu peníze za zabití ženy, která ohrožuje jeho postavení - Sophie. Řetěz nečekaných událostí pak udělá z Nathana muže obviněnéhoz vraždy, ale Crane se rozhodne sebe i svého nově nalezeného syna zachránit a vymyslí rafinovaný plán... (oficiální text distributora)

Margerie

Nechápejte mě špatně - zamotané krimi thrillery já tuze ráda, záporáky s vizáží Billa Pullmana vlastně též, nešťastné milostné pletky mě lákají a klidně mi navrch můžete přihodit i nějakého toho dosud nepoznaného vlastního synka, proč ne... Jenže čeho je moc, toho je příliš. Těšila jsem se na průměrný odpočinkovější thriller s klasickou zápletkou vlivného muže-parchanta a mladé ženy-ustrašeného neviňátka (nebo klidně i naopak). Místo toho jsem dostala překombinovanou příšernost s nepříliš přesvědčivými hereckými výkony a s tak trapným koncem, že to snad svět neviděl. Jo, pokus o ironii. Aha. ()

Pohrobek

Nebývalé množství ironie především v příběhu samotném a konsistentně působící titulní výkon Billa Pullmana povyšují tento thriller lehce nad průměr. ()

5150

Anthony Waller (NĚMÝ SVĚDEK) umí natočit svižný thriller. OBVINĚN je toho dalším důkazem. Sice se v něm několik dějových nesrovnalostí najde, ale řada akčních a napínavých sekvencí to bohatě vynahradí. V nich vyniká zejména kamera a hudba. ()

Tommassi3

"Někdo tam dole mě má rád.." Poměrně provařený příběh se zajímavými motivy ozvlášťnujícími očekávaný vývoj i schémata, jemuž však velmi sluší jeho narativní spletitost, byť zároveň i nečekaná přehlednost, předkládá šikovný režisér Waller jako cynický biják s výbornými hereckými výkony, zejména v tradičně jistém Billu Pullmanovi, a nesmírně invenčním střihem.. Tady Alison Grace zasluhuje absolutorium.. ()

pufina

Polovinu filmu se pořád něco děje, těkáte z jedné postavy na druhou a nakonec druhou polovinu čekáte, kdo a kdy skočí za mřížemi - konec se povedl. Slušný thriller. ()

Juto

Veľmi dobrý triller. Scenár je plný zvratov a náhod, ktoré by sa v iných rukách javili ako neuveriteľný, ale tu je celá pavučina vedená dômyselne a zdá sa, že na chvíľu stojíme pred skutočnou gréckou tragédiou. 5/10 ()

plechulka

Trošku překombinovaná zápletka, ale film narozdíl od spousty podobných (a přiznejme si - zaměnitelných) drží docela pohromadě. Nicméně Bill Pullman je důvod, proč mě to až do konce nepřestalo bavit a byla jsem zvědavá, jak se říká "jak se z toho vylžou". Celkový dojem - 60% ()

Slimak

Vcelku pěkný film, který je natolik na úrovni aby neurazil.Kriminálka, jaká sebou nese fajn nápad, zamotanec a zajímavý konec.Ale mezi tisíci ji nepoznáte. ()

kolemjdouc

Jen tak na vyplnění času kdy se nechce číst a nic jiného není po ruce.Dobrá zápletka,chvílemi překvapení.Dobrá kamera.Nebývale dobrá. ()

IdaHutt

Jsem asi hodně deformovaná, takže i u thrilleru - aby mělo smysl ho sledovat - je pro mě důležitým kritériem hodnoty stále více opomíjená Morálka, obecně tedy profláklý boj mezi "dobrem" a "zlem". Tento akcemi nabitý a rádoby morálně kritický snímek (soudce-padouch) však byl ve své podstatě s morálkou hodně na štíru a velký otazník mi zůstal viset i nad jednáním relativně "kladného" mladého hrdiny. Závěrečná pointa sice leccos zachránila, ale přece... Onen na první pohled sympatický mladík, jehož si pamatuji z prvního Nezvratného osudu, to u mě nakonec prohrál. ()

Saxos

Ve své době určitě nadprůměrný thriller. Na zajímavosti hodně bere předvídatelný, jakoby přesně nalinkovaný, děj. Závěr: lze doporučit. ()

Kozlowski8

Propletený řetězec událostí a vztahů, které byly vcelku umně pospojované, takže to drželo pohromadě a dávalo smysl. To je ale jediným plusem filmu. Další jsem nenašel - ani ve způsobu práce kamery, který mne nenadchnul, ani v hereckých představeních a vůbec ne v atmosféře, která na mne vůbec nepůsobila, jak by měla. Podle mne jednoznačně špatné naložení s velice dobrým námětem a scénářem. 50%. ()