Hei tai yang 731 xu ji zhi sha ren gong chang

• Hongkong 黑太陽731續集之殺人工廠 (více)
všechny plakáty

Snímek vychází z reálných událostí 2. světové války, kdy japonská jednotka 731 prováděla v Číně brutální pokusy na lidech s cílem vytvořit nové biologické a chemické zbraně. Inspirací filmu byl kontroverzní snímek Men Behind the Sun z roku 1988. (DaUr)

Paldini

Autenticita předchozího dílu se úplně vytratila. Tvůrci, hlavně v prvních 40 minutách, vsadili na snůšku těch nejhnusnějších zvěrstev, které dokáže člověk na člověku páchat, opět pod záštitou vědy, no i když i o tom se dá pochybovat, protože tahle koncentrace brutalit je jen samoúčelný útok na divákovu výdrž, jak dlouho v sobě udrží požitou stravu. Právě první půlka filmu je i díky skvělým trikům skoro k nevydržení. Rozhodně nedoporučuji nikomu se slabším žaludkem a slabšími nervy, no vlastně bych nejraději celý film nedoporučil vůbec nikomu. Druhá půlka je již trochu snesitelnější, a možná o to víc vyplave na povrch plytký děj, jako by si tvůrci nevěděli s filmem rady, když vyčerpali všechny nápady na nechutnosti. Herci jsou ubozí a některé scény (přepadení v lese, scéna se zlodějíčkem) dokonce svou blbostí vyvolají hodně nucený a křečovitý úsměv, který by křečovitý být nemusel, nebýt toho, co těmto zmíněným scénám předcházelo. ()

POMO

Rádoby seriózna reflexia osudu jedného japonského vojaka-lekára vo vojenskom tábore, kde sa prevádzajú zverské pokusy na ľoďoch. Dramatická línia príbehu - láska onoho vojaka k na míle vzdialenému dievčaťu - síce scenáru nechýba, ale jeho sfilmovanie je natoľko kŕčovité a naivné, že sa film takmer nedá pozerať. Jedna hviezdička iba za náznak nejakého myšlienkového posolstva. Nechutné scény sú tu fakt riadne nechutné. ()

Flipnic

Takže po shlédnutí dnes již téměř kultovního prvního dílu z roku 1988 jsem se vydal dále na krasojízdu po "výzkumném-koncentračním" táboře 731, abych si o této sérii udělal dostatečný obrázek a názor. Nehledě na silnou kontroverzi prvního dílu, na který mám svůj osobní velmi kritický názor, pustil jsem se tedy i do dílů dalších. Jaké bylo ale moje obrovské překvapení, když jsem zjistil, kdo je režisérem 2. a 3. dílu "Men Behind the Sun"!!! On je to samotný Godfrey Ho !! Moje podezření ohledně prvního dílu, že jde jen o samoúčelnou brutalitu, která chce těžit a šokovat z rádoby skutečných událostí konce II. sv. války se takto ještě více potvrdili. Protože již samotný režisér Godfrey Ho je kapitolou samou pro sebe ... Je to člověk, někteří si jej dovolují nazývat "režisérem", který má asi tak 50 pseudonimů. Za svůj život v Asii natočil stovky doslova Z-kových filmových odpadů, které se z 90% "zabývaly" tzv. "ninja martial arts tématikou". Prostě Ultra-Béčkové ninja slátaniny, ale tak strašně špatné kvality, že si to nejde ani představit. Samotná postava tohoto člověka by byla na dlouhé vyprávění. Styl jakým točil byl třeba takový, že skládal k sobě záběry z různých svých i cizích "karate-filmů" a dělal z nich filmy, které neměly hlavu ani patu a dialogy v nich vedené by se daly tesat do kamene ... Natáčel ty nejlevnější sračky s domorodci na Filipínách, v Thajsku, Hong Kongu, USA, UK ... prostě kde se dalo. Stříhal a lepil filmové pásky k sobě a vytvořil tak opravdu nadpozemské dílo (viz imdb ...). Jak je vidno, na konci své kariéry se chtěl vrhnout na něco serioznějšího a střihl si tak extrémně silný a kontroverzní kousek, jako byl samotný Men Behind the Sun (1988) ... A protože měl asi za těch několik stovek kravin, co natočil, nějaké ty peníze a vrhl se na pokračování něčeho, co otřáslo světem, získal si nakonec i dokonce přízeň docela slušných herců, hlavně pana Gong Chu, představitele velitele tábora. Holt na takovém tématu se vydělat muselo chtě nechtě... A jak to vše nakonec dopadlo. Musím uznat, že technicky filmově Godfry asi zde dospěl a film drží pohromadě a drží linii děje. Ale jinak se skládá ze dvou částí. První z nich je zaměřena na mučení, pokusy a gore. Godfrey se samozřejmě nenamáhal vymýšlením něčeho nového, ale jednoduše co se ujalo v prvním díle, nacpal sem mírou vrchovatou. Třeba pokusy s mrazem, nezapomenutelný "pokus ruce", pitva atd. Vše ovšem mnohem hůře technicky provedené a proti jedničce, která využívala skutečná lidská torza mrtvol z márnice, skutečné lidské orgány a vypadala skutečně reálně, zde Godfrey spíše jen tak kašíruje ve stylu Fulciho ... Milostná zápletka děje je debilní a nestojí ani za to ji vyprávět. Druhá polovina se ale přehoupne a najednou jako by si Godfrey vzpomněl, že je vlastně zejména režisér filmů s bojovým uměním, Japonci se začnou mlátit s Číňany a to v extra kung-fu/karate stylu a člověk kouká a připadne mu, že skočil do úplně jiného filmu ... Nechápavě kouká na sestříhané rubačky a nakonec rádoby pesimistický konec ... Ne tohle neberu už vůbec a díky gore nedávám odpad, ale samotný režisér mne potrápil již několikrát v minulosti nemilosrdně svými "ninja-debilovinami", takže k němu rozhodně schovívavý nebudu ... () (méně) (více)

corpsy

Opakovanie je matka múdrosti, praví sa. Ale v tomto prípade, aj keď ide o niečo málo komplexnejšie dielo, ako časť prvá, je to stále o tom istom. O neznalosti filmárov, lapiť diváka za gule. Časť prvá, bola aspoň neokúkaná. ()

kaylin

„Hei tai yang 731 xu ji zhi sha ren gong chang“ je pro mě velkým zklamáním a jen se ukazuje, že některé kulty se vytvářejí na základě filmů, jež si to ani trochu nezaslouží. Mohlo to být dobou, kdy ještě tolik podobných filmů nebylo, ale to si nemyslím. Asi zaujal prvek experimentální laboratoře a těch pá hnusných, ale ne až tak explicitních pokusů, které se zde odehrají. Jinak si to moc vysvětlit nedokážu. ()

Pitryx

Stejná pitomost jako první film, ale zde už bych gore ocenil. Děj stupid, ale co s tím. Já hluboký umělecký zážitek nečekal. Samozřejmě jsem přejížděl, protože se mi nechtělo ztrácet čas, takže mi zcela jistě něco uniklo. Ale budiž, těch 20% za triky dám. 051120119105/9151 ()