Reklama

Reklama

Clarice

(seriál)
Trailer 2
Krimi / Drama / Mysteriózní
USA, 2021, 9 h 12 min (Minutáž: 41–43 min)

Předloha:

Thomas Harris (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Hrají:

Rebecca Breeds, Nick Sandow, Kal Penn, Michael Cudlitz, Erica Anderson, Jayne Atkinson, Lucca De Oliveira, Shawn Doyle, Chris Farquhar, Simon Northwood (více)
(další profese)

Epizody(13)

Od událostí z Mlčení jehňátek uběhl rok a agentka FBI Clarice Starlingová se vrací do terénu. Seriál sleduje její dosud neodvyprávěný příběh, v rámci kterého se snaží prosadit v mužském světě a zároveň dopadnout nebezpečné sériové vrahy a sexuální predátory. (TV Prima)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (15)

b.dragonfly 

všechny recenze uživatele

Na tenhle seriál jsem se vážně hodně těšila. Sračka, sračka, sračka. To nemohli myslet vážně. Tohle že měla být Clarice rok po událostech v Mlčení jehňátek?! To snad ne.. Buď prošla lobotomií nebo někde ošklivě upadla na hlavu. Nepodobala se pravé Clarice ( teď nemyslím vzhledově) ani v nejmenším, ale vlastně i tím xichtem mě srala. Marně jsem čekala, který díl mně aspoň trošku víc zaujme.. a ono nic. Nudné, nezáživné, nezajímavé, absolutně bez atmosféry. Navíc ty nekonečné kecy v kanclu vyšetřovatelů v každém díle... Jsem zhnusená. 1* z milosrdnosti. ()

Stillborn83 

všechny recenze uživatele

Spin off seriál o agentke FBI Clarice Starling, rok po dopadnutí sériového vraha Buffalo Billa a udalostiach z The Silence of the Lambs? Keďže všetko okolo tohto filmu a Hannibala Lectera ma nesmierne zaujíma – bola to pre mňa príjemná povinnosť.   Nechcel by som to porovnávať so seriálovým Hannibalom, no za mňa veľká spokojnosť (áno, aj napriek nízkemu hodnoteniu na Čsfd).   Malo to chybičky, hlavný prípad bol niekedy zbytočne krkolomný a prekombinovaný, ale celá pointa hlavného zločinu je opäť pekne nechutná a zvrátená. Aj keď samotné finálové rozuzlenie, ehm, ale dobre. Treba vidieť :)   Povaha seriálovej agentky Starlingovej sa dosť líšila od tej filmovej, ale Rebecca Breeds mi v tejto úlohe sedela. Takisto povaha šéfa Paula Krendlera sa v priebehu seriálu neuveriteľne zmenila (nielen oproti filmu), toto sú asi také najväčšie výčitky.   Výborne boli v prvej polovici seriálu zapracované aj flashbacky zo záverečnej scény legendárneho filmu. A je tam aj Precious :) Mňa to ozaj bavilo, ale uznávam, že je to touto témou. Verím však, že na druhú sériu už nedôjde, takto je to úplne akurát :)   P.S.: Veľká škoda, že kvôli zmluvám a právam nemohli v seriáli padnúť mená Hannibala Lectera a Jacka Crawforda. ()

Reklama

F_Sanchez 

všechny recenze uživatele

Jako za mně dobrý. Velkým mínusem bylo vydávání dílů s hodně velkým časovým odstupem, byl to snad jediný seriál, co pamatuju, kde jsem sledoval "v minulých dílech jste viděli". Také dnes všudypřítomné BLM a LGBTQ bylo otravné, ale naštěstí bylo na okraji děje. Nicméně toto vše přebil napínavý příběh, který sice pomalu ztrácel dech, ale závěr byl, na současnou seriálovou tvorbu, obstojný. Za mně lepší než seriál Hannibal. ()

kenkaku 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak tohle byla vážně zoufalost. Seriál udělal z Clarice labilní pitomou fňuknu. Navíc zcela retardovanou formou. Seriál totiž neví co chce. Sledovat jeden příběh celou sezónu nebo se vydat cestou co epizoda to případ? Rozhodně koncept, co epizoda to případ (se sjednocující linkou napozadí) by udělal ze seriálu mnohem zajímavější podívanou. To co selhává, je totiž vyprávění hlavní linky. Nezvládá ho a to vůbec.  Linie vyšetřování je jeden brutální bordel bez logiky. Vrchol trapnosti je také hra na drama (ohrožení života) u postav jako Clarice nebo Krendler (který mimochodem záhadně zmenil povahu a vztah ke Clarice). Každopádně. Pokud postava vystupuje ve filmu Hannibal (který se odehrává cca 8 let po seriálu), nic se jí nestane. Takže to “napětí” fakt nefunguje. A když se (v jednom případě) natahujete na celou epizodu je to doslova na odpad. Dále ty naprosto nechutné pokusy o umění (spojené s psycho stavy Clarice) jsou brutálně otravné a ničemu napomáhají. A přitom seriál začal naprosto geniálně. Brilantní navázání na Jehňátka (včetně recyklace některých záběrů a scén z finále filmu) vytvořila tu správnou atmosféru. Clarice dokonce jezdí ve stejně otlačená Hondě. Pak ale nastane schyzofrenie popsaná výše. Za mě tedy jako celek jedno velké fuj (podrobněji v každé z epizod kde ten sešup je vidět). ()

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

zhruba do dvou třetin jsem byl se seriálovou Clarice spokojený a bavila mě.Devadesátkové retro sedlo,výběr hlavní představitelky dopadl na výbornou a případ vypadal zajímavě.Občasné pokukování po mém oblíbeném seriálovém Hannibalovi vyloženě potěšilo.Jenže ke konci začne celá série klopýtat a začne jí docházet dech,Do popředí se dostane "psycholigická" stránka a hrdinčiny daddy issues a kouzlo,které fungovalo na začátku postupně vybledne.A to je škoda,protože tahle látka má potenciál.Tak snad ve druhé sérii,pokud nějaká bude...65% ()

Galerie (93)

Zajímavosti (1)

  • Natáčení probíhalo od 7. září roku 2020 v kanadské provincii Ontario, konkrétně ve městě Toronto. (Kuzmik)

Reklama

Reklama