Semena zla

(neoficiální název)
  • Velká Británie Inseminoid (více)

Skupina vědců objeví na vzdálené planetě mimozemskou formu života, která se netváří příliš přátelsky. Při jednom z mnoha výzkumů podivné jeskyně je napadena astronautka neznámým tvorem, který ji oplodní mimozemskými vajíčky. Žena se zdá být v pořádku, ale opak je pravdou - sama se začíná měnit ve vraždící stroj a to, co roste uvnitř jejího těla, se již chystá ukázat ve své plné kráse ... (Chupacabre)

POMO

Když není rozpočet na monstrum, necháme vraždit astronautku monstrem znásilněnou. Pohledné, vždy důkladně namalované členky vesmírné stanice a jejich charismatičtí kolegové hrají jako na castingu pro komparz, a napětí i akce vzbuzují smích. Hodně špatné sci-fi běčko. ()

Superpero

Totálně nezvládnuté béčko. Vědátoři tam stále zmateně běhají po základně, přičemž nelze identifikovat, co vlastně dělají, nebo jaký má jejich jednání vlastně účel. Nejlíp to vystihuje scéna, kdy jedna vědkyně uvízne a nemůže se vrátit na základnu. Navíc jí přestane fungovat vyhřívání skafandru, takže brzo zmrzne. Místo aby jí šli ostatní na pomoc (jsou tam dokonce i členové venku) tak řvou že to nejde, ale neřeknou proč. Poradí jí tedy, ať spojí modrý a žlutý drátek, čímž si opraví vyhřívání. Ona ale hystericky řve, že to prostě nedá a místo toho si začne neúspěšně řezat nohu. WTF? Pak je asi nejlepší moment filmu, jakási surreálná scéna inseminace jedné z hrdinek. Přičemž není moc jasné, co se vlastně děje a jestli se jí to třeba nezdá. Mno každopádně se z ní pak stane vraždící maniak a je to neuvěřitelně nudné. Titulní příšerka se objeví až v 72. minutě a udělá naprostý HOVNO. Což považuji za velký podvod na divákovi. Veškeré mordy spadají na vrub zmíněné blondýny tzn. tenhle film je ignorováníhodná sračka. ()

tron

Ďalšia z dlhej rady lacných, nevydarených a pekne trápnych votreleckých kópií. Inseminoid trpí všetkými možnými mínusmi, na aké si len spomeniete. Občas sa objaví náznak sľubnej atmosféry alebo nechutenejšej scény, ale inak je to béčko ako vyšité. Nechýba mizerný kasting, smiešne efekty, extra blbý scenár, ťažko počúvateľné až nepočúvateľné dialógy a na každom kroku zakopnete o všadeprítomnú nízkorozpočtovosť (kulisy, výprava, dekorácie, dizajn monštier). ()

Bloody13

Kdo má rád naivní hororová sci-fi béčka ve stylu Creature (1985), s tímhle flákem by mohl být celkem spokojen. Kvalitativně jsou na tom totiž podobně, a to celkem bídně. Osobně vůbec nic nemám proti brakům, takový Forbidden World mě docela slušně bavil, ale musí to mít trochu spád, tempo. Inseminoid to postrádá. Hrdinka se sice snaží šklebit do kamery, jak to jen jde, a potěší i těch pár gore momentů, ale celou zdejší atmosféru ničí strašlivě monotónní, syntezátorová hudba. Papundeklové interiéry a slaboučká vizáž alienů mají ale svoje kouzlo. Pro to malé plus. ()

helljahve

Film na ktorom sa už značne podpísal prúd času, to je jeho nevýhoda. Normálne by som dal za 3, ale mám slabosť na horrory z 80.rokov. Inak, scéna s pôrodom mi dala vzpomenúť na inú klasiku : Xtro ()

darkrobyk

Inspirace Vetřelcem jen v náznacích, což byla nakonec škoda. Posádka výzkumné laboratoře na neznámé planetě pátrá po skrytých formách života, současně je zde umístěno zařízení těžařské společnosti. Místy napínavý příběh, krví se nešetří. Průšvih nastává, když si všichni uvědomí, že Sandy (J.Geeson, co vypadá jako mix J.Paulové a J.Brejchové) je infikována mimozemskou formou života a začíná ohrožovat životy celé posádky. Dvojnásobný průšvih filmařský se dostaví záhy - ač si jsou vědci vědomi, že Sandy je mnohonásobně silnější než kdokoliv z nich, snaží se ji zastavit. Z napínavého horroru se tak stává komedie, kdy postavy se chovají hovadsky a jsou za to neúprosně likvidovány... Škoda, jen závěr vše trochu vylepšil na třetí malou*. Slušná kamera, naprosto děsivá a nevhodná hudba (ano, každý není J.Goldsmith, ovšem ty úpící klávesy byly otřesné), laciná výprava (namalované ovládací pulty jsem neviděl ani v první řadě StarTreku ze 60. let) a mizerné triky. Roztomilá práce se zaseknutou nohou, otevření břišní dutiny či ...porod. Na jedno podívání pro fanoušky žánru. ()

juta

Tak bohužel žádný Vetřelec se nekoná. Název filmu navnadí na věc, která vlastně nijak zvlášť podstatná není, je to spíše takový Pátek třináctého ve vesmíru, kde jde o to vyvraždit celou posádku a přitom si pořádně poplakat. Horší dvě. ()

Kusko.t2

Už dávnejšie ma tento horor zaujal, ale k jeho projekcii som sa dopracoval až teraz. Príležitostne som si na neho spomenul a bol plný očakávania, či mi spracovanie tejto témy bude vyhovovať. Keďže som vopred vedel iba to, že sa jedná o hororovú sci-fi klasiku starej školy a videl iba výborný VHS cover , tlmil som svoje očakávania. Inseminoid ma ale veľmi príjemne prekvapil. Osobne som čakal uslintaného gumeného aliena, ktorého prítomnosť, podobne ako aj akt oplodnenia, sú to zobrazené však len v nevyhnutnom množstve. Evidentne Normanu J. Warrenovi nešlo o nejaký ten mimozemský sex, účelnú nahotu pre potešenie očí, ani o nemotorného gumáka likvidujúceho posádku. Norman na to našťastie išiel s istou dávkou seriózneho prístupu. Do hlavných ženských úloh sa podarilo vybrať celkom pekné slečny, ktoré by bola radosť oplodniť aj na Zemi svojim druhom :) (herecký prejav tiež na nadpriemernej úrovni v rámci žánru), a taktiež nezaostáva ani hudba len podtrhujúca už aj tak obstojnú atmosféru, či štýl kamery. Horor tam je, mimozemský šmejd takisto, a navyše všetko spolu funguje. Ja som bol veľmi spokojný s výsledkom. ()

Goldbeater

Britský pokus béčkaře Normana J. Warrena o rip-off legendárního Vetřelce. Zde ovšem na toho „vetřelce“ zřejmě nebylo dost peněz, a tak tu členy vesmírné posádky kosí jen jejich vlastní blbost. A opravdu, takhle zoufale neschopný ansámbl postav jsem dlouho neviděl. Titulní inseminoid se sice přeci jenom objeví a zapříčiní jednu psychedelicky oplzlou scénu, ale bylo to málo, velmi málo. ()

MaedhRos

Jóóó, ty feministky, jejichž eseje jsem byla nucena číst do žánrových studií, by si na tomhle smlsly. "Monstrous feminine", "evil mother", "castration anxiety" - aj, zmocňuje se mě akademická nostalgie. "Mateřství vás změní", jak se říká - autor scénáře horlivě přitakává a jedním dechem dodává "...v monstrum". 'Inseminoid' je docela funkční a koukatelný SF horror s několika velmi dobrými momenty a překvapivě efektním zabijákem, nicméně na víc než na jedno použití asi nebude (pokud tedy nejste zatíženi na psychoanalýzu či osmdesátky, eventuálně na obojí). ()

SOLOM.

Průměrný sci-fi horor, na který se stačí podívat jen jednou. Tvůrci sice přišli s docela zajímavým nápadem, ale v určitých situacích doslova vyhořeli. Co se týká prostředí a jisté dávky napětí, tak nemůžu snímku vytknout skoro nic, jenže ve chvíli kdy se na scéně objeví uvřeštěná Sandy, která holýma rukama začne bojovat se svým protivníkem, tak je po srandě. Kromě svého poprsí totiž Judy Geeson předvedla už jen otřesný výkon (neustále čuměla do kamery, přehrávala až běda, atd...). Musím pochválit ještě hudební doprovod, který se mi opravdu hodně líbil. 5/10 ()

eraserhead666

Zpočátku to vypadá na vizuálně krásně pojaté levné osmdesátkové sci-fi horrorové béčko, zajímavé např. nezvykle velkým počtem posádky ženského pohlaví (což ve spojení se zajímavým názvem vyvolává příjemná očekávání – která ale nakonec budou zklamána). Jenže pak se to vše zredukuje jen na neustálé pobíhání chodbami a tunely, ksichtění hlavní záporačky a jen sem tam nějakou tu krev (a párkrát prsa) a na scénu nastoupí nuda. Škoda. Mohl to být parádní brak. 2,5* ()

corpsy

Úvod značne pripomenie svoj slávny predobraz, avšak snímok sa nevydá celkom rovnakou cestou. Drží sa vlastnej línie a po celý čas vás necháva v príjemnom napätí a očakávaniach. No nemusíte sa obávať, žeby sa vo filme neobjavili podobné prvky, aké sú v tomto žánri obvyklé. Osobne toto dielo považujem za jedného z najkvalitnejších zástupcov tématickej vlny, ktorú zodvihol VOTRELEC. ()

ledzepfan

Tak tohle bylo tak špatné jak to jen jde-přitom širokoúhlý formát napovídá, že minimálně ambice byly veliké..hahahá ()

PKD

Zase 1 promarněná šance. Cituji z nejmenovaného zdroje...Judy Geesonová hraje astronautku, která byla na cizí planetě znásilněna mimozemšťanem, začne zabíjet a porodí monstrum. Veskrze násilnický film, zaměřený na milovníky sadismu a pornografie. A teď k realitě. NE v obou bodech obžaloby. Autor tohoto popisku v jisté megakultovní publikaci, film přinejmenším, neviděl. Zatímco sadismus obecně ve filmech ne, tak to druhé ANO. Jenže, ono tam není prostě ani jedno. Slovy snad asi 3 slušné scénky, které dají vzpomenouti na italské 80tkové fláky a zbytek je jen pouhý britský stín svého o něco vytuněnějšího kolegy XTRO. Který a to si přiznejme, taky není zrovna žádný zázrak. Ale zase je tam ta plodnice, přilepená na obličej ufouna. Co tomuto hyperblábolu ovšem dodalo grády, tak zcela jistě britský přízvuk (něco, co mi zní v souč. SW jako pěst na ucho) a ta HUDBA, na kterou tady každý 2. nadává a já to chápu. Nicméně, mě tedy nevadila a totálně jsem uchcával smíchy z podivné směsky Einhornových Shock Waves a oněch již zmíněných horrorů made in '80 Italia. Mohu ale prohlásiti, že dr. Kristin Westphalenová ze seaQuest DSV už tehdy byla kočka. Výprava jest vskutku kulervoucí a rozhodně jsem proto, aby se tento filmík stal pro mnoho lidí, totál qulity pleasure. Já k nim satanžel patřiti nemohu, neb jsem se sice bavil, ale 1x stačilo. To by tam holt musela býti ta ´´pornografie´´ a více krásně a úchylně dementních dialogů. Potenciál rozhodně byl. Cyborg tak zůstává stále králem. Tady se jedná jen o dosti z mého pohledu dietní svačinku. Vím, že čajíčkáři umí (zvláště v oboru XXX již od 70.let, o dost více). A rozhodně nesouhlasím se zdejšími výlevy typu, posádka je banda kreténů apod. Mě zde připadali tak nějak nastejno a nikdo mi vyloženě nepřišel, že by patřil do léčebny. To spíše rejža a scénáristi. Vždy mě bude fascinovati 1 věc. Jak toto mohl někdo financovati a další se na tom podíleti. P.s. nestěžuji si. Neb jsem o tomto filmu věděl min. 27 let a před shlédnutím jsem si z prosté opičí zvědavosti přečetl všechny zdejší komenty. Takže jsem i teď i dávno před čsfd věděl, do čeho jdu. P. p. s. znalci Tří Sester si zde při likvidaci Geesonové, nepochybně vzpomenou na geniální song z desky Soubor Kreténů - Visení. ;-) ()

kaylin

Silné na filmu „Inseminoid“ je to, že je zde spojení těhotenství, sexu, a to v konfrontaci s násilím a nechutností. Díky tomu je to silné a má to svou výpověď. Není to vyloženě samoúčelné. Britové ukázali, že mají na to, aby natočili snímek, který nebude vykrádačkou „Vetřelce“, bude trochu svůj a bude navíc trikově celkem povedený. A „Inseminoid“ tohle zvládnul. ()

Martin741

Len co som si precital, ze planeta  s mimozemskymi formami zivota a ze akysi tvor oplodnil zensku mimozemskymi vajickami - hned mi bolo jasne, ze ide o variaciu na Aliena 1979. To som vdel uz pri registracii ze natrafilm na lacne kopirky kultovych filmov. Lacne a nezname -  akoa vidim aj hodne, hodne plane   : 5 % ()