• Austrálie

Horrorplanet

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1981, 93 min

• Bloody13

Kdo má rád naivní hororová sci-fi béčka ve stylu Creature (1985), s tímhle flákem by mohl být celkem spokojen. Kvalitativně jsou na tom totiž podobně, a to celkem bídně. Osobně vůbec nic nemám proti brakům, takový Forbidden World mě docela slušně bavil, ale musí to mít trochu spád, tempo. Inseminoid to postrádá. Hrdinka se sice snaží šklebit do kamery, jak to jen jde, a potěší i těch pár gore momentů, ale celou zdejší atmosféru ničí strašlivě monotónní, syntezátorová hudba. Papundeklové interiéry a slaboučká vizáž alienů mají ale svoje kouzlo. Pro to malé plus.(1.7.2014)

Sakra, nevím co si mám o tom myslet. Warren měl k dispozici poměrně dobré prostředí, které mu dávalo dobré předpoklady pro creepy atmosféru (i když se nejedná o nic převratného), ale nějak z toho nedokázal vytěžit téměř nic. Scénář byl taky šitý horkou jehlou a tím se dostávam k úplně největšímu nedostatku. Obsadit do role stovoření, které obstarává hlavní zábavu pro diváka vraždící ženu, napůl zmutovanou a oplodněnou mimozemskými vajíčky, byla hlavní chyba. Daleko víc by tady sedělo nějaké uslintané a slizké monstrum. Na chvíli jsem se ho sice dočkal, ale byl jsem strašně zklamaný. Do prdele, vypadalo to jako nějaký přerostlý E.T! I když si Warren nechal zadní vrátka pro pokračování, pochybuju, že je vůbec někdy otevřel, nebo ještě otevře. Jenom proto, že jsem se nenudil a že je to celé bezpochyby poznamenané nízkým rozpočtem, nejdu na dvě hvězdy (Imdb rating 3/10 hovoří za vše).(23.7.2006)

Průměrný sci-fi horor, na který se stačí podívat jen jednou. Tvůrci sice přišli s docela zajímavým nápadem, ale v určitých situacích doslova vyhořeli. Co se týká prostředí a jisté dávky napětí, tak nemůžu snímku vytknout skoro nic, jenže ve chvíli kdy se na scéně objeví uvřeštěná Sandy, která holýma rukama začne bojovat se svým protivníkem, tak je po srandě. Kromě svého poprsí totiž Judy Geeson předvedla už jen otřesný výkon (neustále čuměla do kamery, přehrávala až běda, atd...). Musím pochválit ještě hudební doprovod, který se mi opravdu hodně líbil. 5/10(29.12.2010)

Úvod značne pripomenie svoj slávny predobraz, avšak snímok sa nevydá celkom rovnakou cestou. Drží sa vlastnej línie a po celý čas vás necháva v príjemnom napätí a očakávaniach. No nemusíte sa obávať, žeby sa vo filme neobjavili podobné prvky, aké sú v tomto žánri obvyklé. Osobne toto dielo považujem za jedného z najkvalitnejších zástupcov tématickej vlny, ktorú zodvihol VOTRELEC.(9.3.2011)

Silné na filmu „Inseminoid“ je to, že je zde spojení těhotenství, sexu, a to v konfrontaci s násilím a nechutností. Díky tomu je to silné a má to svou výpověď. Není to vyloženě samoúčelné. Britové ukázali, že mají na to, aby natočili snímek, který nebude vykrádačkou „Vetřelce“, bude trochu svůj a bude navíc trikově celkem povedený. A „Inseminoid“ tohle zvládnul.(22.3.2018)

• - Původně chtěl Norman J. Warren orchestrální zvuk, ale z důvodu malého rozpočtu se rozhodl pro elektronické syntezátory. (Lajty)