Semena zla (neoficiální název)

• Austrálie

Horror Planet

Horrorplanet

Horor / Sci-Fi

Velká Británie, 1981, 93 min

Silné na filmu „Inseminoid“ je to, že je zde spojení těhotenství, sexu, a to v konfrontaci s násilím a nechutností. Díky tomu je to silné a má to svou výpověď. Není to vyloženě samoúčelné. Britové ukázali, že mají na to, aby natočili snímek, který nebude vykrádačkou „Vetřelce“, bude trochu svůj a bude navíc trikově celkem povedený. A „Inseminoid“ tohle zvládnul.(22.3.2018)

Zpočátku to vypadá na vizuálně krásně pojaté levné osmdesátkové sci-fi horrorové béčko, zajímavé např. nezvykle velkým počtem posádky ženského pohlaví (což ve spojení se zajímavým názvem vyvolává příjemná očekávání – která ale nakonec budou zklamána). Jenže pak se to vše zredukuje jen na neustálé pobíhání chodbami a tunely, ksichtění hlavní záporačky a jen sem tam nějakou tu krev (a párkrát prsa) a na scénu nastoupí nuda. Škoda. Mohl to být parádní brak. 2,5*(14.2.2013)

• Bloody13

Kdo má rád naivní hororová sci-fi béčka ve stylu Creature (1985), s tímhle flákem by mohl být celkem spokojen. Kvalitativně jsou na tom totiž podobně, a to celkem bídně. Osobně vůbec nic nemám proti brakům, takový Forbidden World mě docela slušně bavil, ale musí to mít trochu spád, tempo. Inseminoid to postrádá. Hrdinka se sice snaží šklebit do kamery, jak to jen jde, a potěší i těch pár gore momentů, ale celou zdejší atmosféru ničí strašlivě monotónní, syntezátorová hudba. Papundeklové interiéry a slaboučká vizáž alienů mají ale svoje kouzlo. Pro to malé plus.(1.7.2014)

Jóóó, ty feministky, jejichž eseje jsem byla nucena číst do žánrových studií, by si na tomhle smlsly. "Monstrous feminine", "evil mother", "castration anxiety" - aj, zmocňuje se mě akademická nostalgie. "Mateřství vás změní", jak se říká - autor scénáře horlivě přitakává a jedním dechem dodává "...v monstrum". 'Inseminoid' je docela funkční a koukatelný SF horror s několika velmi dobrými momenty a překvapivě efektním zabijákem, nicméně na víc než na jedno použití asi nebude (pokud tedy nejste zatíženi na psychoanalýzu či osmdesátky, eventuálně na obojí).(18.8.2011)

Průměrný sci-fi horor, na který se stačí podívat jen jednou. Tvůrci sice přišli s docela zajímavým nápadem, ale v určitých situacích doslova vyhořeli. Co se týká prostředí a jisté dávky napětí, tak nemůžu snímku vytknout skoro nic, jenže ve chvíli kdy se na scéně objeví uvřeštěná Sandy, která holýma rukama začne bojovat se svým protivníkem, tak je po srandě. Kromě svého poprsí totiž Judy Geeson předvedla už jen otřesný výkon (neustále čuměla do kamery, přehrávala až běda, atd...). Musím pochválit ještě hudební doprovod, který se mi opravdu hodně líbil. 5/10(29.12.2010)

• - Původně chtěl Norman J. Warren orchestrální zvuk, ale z důvodu malého rozpočtu se rozhodl pro elektronické syntezátory. (Lajty)