poster

Dobré zprávy (festivalový název)

 • italský

  Buone notizie, Le

 • anglický

  Good News

Komedie / Drama

Itálie, 1979, 110 min

Režie:

Elio Petri

Scénář:

Elio Petri

Kamera:

Tonino Nardi

Scénografie:

Franco Velchi
(další profese)
 • Martin741
  **

  Elio Petri /Kazdemu co mu patri, Tiche Misto na Venkove/ koncil teda biedne, film je aj rezisersky dost nevyvazena, neviem, co sa talentovanemu Petrimu stalo. Prazdna a slaboducha moralitka o bezmennom zamestnancovi talianskej televizie nema ani co ponuknut, len slabe kulisy, prisersne dialogy a kopu nudy. Giancarlo Giannini /Muz v Ohni, Il Bestione/ tu bol vyslovene zbytocny. Nezabral ani pesimizmus pri konzumnom zalozeni spolocnosti : 40 %(15.5.2018)

 • Slarque
  ***

  Černohumorná moralita o zaměstnanci televize, která vysílá snad jen zprávy o vraždách a pohřbech zavražděných. Navíc se odehrává ve městě, kde je všude otřesný nepořádek, všude poházené odpadky a agresivní psi (zejména vlčáci). Hlavního hrdinu po patnácti letech vyhledal přítel, kterého chce někdo zabít. Co se kolem toho semele, je zajímavé, mírně (spíš hořce) humorné, ale přišlo mi, že poslední Petriho film je přece jen trochu slabší (70%).(15.7.2014)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace