Smrt do roku 2020

(TV film)
  • USA Death to 2020

Rok, na který nikdo z nás nebude rád vzpomínat, očima nejhůř informovaných komentátorů v historii. (Netflix)

Spiker01

Tak tohle se mi do vkusu vůbec netrefilo. Párkrát jsem sice zasmál, ale pouze nad úplnou absurditou daného výroku a tak nějak nevím, jestli takovýto projekt v době rozkvětu dezinformací a konspiračních teorií má vůbec smysl a nebude jen vodou na mlýn všem lidem, kteří je aktivně vyhledávají. Nicméně, jedním z dotazovaných byl Samuel L. Jackson (ne za sebe, to by dopadlo malinko jinak), kterého vždycky rád slyším a nebyla to tak pro mě úplná ztráta času. Naštěstí je to na film příjemně krátké...5/10 ()

verbal odpad!

Pár výborných sarkastických instavtipů, řádně schválených a povolených vrchním inkvizitorem BBC (British Behavioural Censorship), zabalených do podprahové fašistické sračky, stádové diverzitní výuky korektního humoru a pseudoetické manipulace tupých ovcí do korporátně dicktovaného kolektivního vědomí. Tak nejdříve humorně pořádně rozetřeme trendy hovna po Republikánech a Trumpovi (ne, že by si to nezasloužil). Aby se neřeklo, že jsme nějak nedemokraticky zaujatí, okrajově jakože zažertujeme o metuzalémovosti Bideta, tady by to samozřejmě stačilo, načež to hurónsky dáme sežrat Džonsnovi, že si dovolil progresivně se chovat v rozporu s doktrínou Bridgewateru, ČLR a s předem kalkulovanými plány finančního blaha globálních online zmrdů a farmaceutických jebek. Celé to ještě okořeníme „neškodnou“ taškařicí o australských požárech a jemným, laskavým a neškodným polechtáním mileniálů a Retardgréty, jakožto hlavního nosného média. Načež přijde na přetřes pandemence, to ihned citelně zvážníme, a jakmile dojde na negry, padneme pokorně na privilegovaná kolena, veškeré humory jsou ty tam, přičemž každého, kdo by si náhodou dovolil mít jiný názor, pohotově karikaturujeme jako naprosto vypatlanou maloměstskou gaučovou rasistku, konspirativní a xenofobní piču. Karle, jsi prase! Prase a hovado! ()

Malarkey

Pěkné zhodnocení neobvyklého roku 2020 americkým pohledem. Hodně málo hořících lesů v Austrálii, relativně méně covidu a zatraceně hodně Trumpa a Bidena. Pár hlášek se ale fakt podařilo. ()

DaViD´82

Oživený letem světem loňským rokem Wipe koncept. Na Brookera však slabé (příliš málo památných vypečených slovních hrátek), překvapivě umírněné a místy více estrádní než satirické. Navíc zámořské osazenstvo ho neumí správně "jakože vážně" p(r)odat; a tentokrát je to hodně zaměřené na Ameriku. ()

Slasher

Myslím si, že právě uplynulý čůráčí rok má slušný komediální potenciál (žádný jiný jsem nestrávil tolik času nad aktuálním dění), bohužel tady ten trapný a vyloženě "safe" pokus od Netflix ho nijak dobře neproměnil. Lépe mě baví libovolný monolog Stephena Colberta. ()

Wade Wright

Za mě celkem promarněná šance o nějakou fakt satiristickou prdel, která by šla trochu víc za hranu a trochu víc využila už tak dost potencionálně komediální rok. Tady to popravdě po chvíli docela nudí a klouže to po povrchu. Za zmínku u mě určitě stojí Joe Keery, Leslie Jones a nakonec možná i ta Cristin Milioti, jinak ale dost slabý. ()

Jara.Cimrman.jr

"Žádné dva tábory se neshodnou, svou neshodu neuznají a nepřipustí si ani to, že s jejich neshodou by se dalo nesouhlasit." Rok 2020 se nestal. Jsem si tím celkem jistej. Určitě mě žádnej policajt nebránil překročit hranici okresu, prezident ČLK mě neohrožoval injekcí, ve 21 hodin jsem nemusel být doma, v USA tutově neřešili zakleknutýho feťáka a nezvolili si prezidentem nabalzamovanou loutku. Ale kdyby něco z toho byla pravda, tak se z toho dala udělat určitě lepší zábava, než ta, kterou jsem viděl. Ale pár tref do černýho (tím nemyslím BLM Floyda) jsem zaznamenal. ()

choze

Smíchy jsem u toho neřval, ale dost vtipných momentů se našlo. "Dneska už člověk nemůže nic říct." ()

Ainy

Názory odborníků, průměrného občana a průměrné maminky z povolání jaké svět neviděl! Naprosto skvělý dokument, tak trochu jinak, než jsme zvyklí. Úžasná satira. Skvěle jsem se bavila nad množstvím hlášek od začátku do konce! Dáme sex? ()

3DD!3

Pár slušných hlášek, ale jinak nuda. Dalo by se to možná brát jako slabší variaci na Who Is America. Ve finále jde jen pár o vtipů na Trumpův a Johnsonův účet. Korona bubu je překvapivě v pozadí. ()

Radko

Sranda prehnaná filtrom komerčnej spoločnosti Netflix, ktorá si uprostred filmu robí reklamnú pauzu pre svoje seriály a filmy. Sranda stredostavovského liberála, jednostranne namierená voči republikánom a rasistom. Sranda, tváriaca sa ako šľahajúca na všetky strany, ale voči demokratickému kandidátovi postavená len na neustále obmieňanom a veľmi neškodnom a bradatom vtipe: pozrite, je starý a vetchý ako Matuzalem! Sranda, geograficky nevnímajúca nič len USA a Veľkú Britániu - a keď sa im to v súvislostiach s vnútornou politikou a stavom krajiny čo len trošilinku hodí, ešte tam pricmrdne Čínu a Ukrajinu. Pár dobrých jebov sa, samozrejme našlo. Veď, ak by nie to by už autori boli úplní vypatlanci. Úplní neboli. Len takí obyčajní. ()

Rex Mundi

Zábavné a smiešne mojím obľúbeným spôsobom! Nenadarmo milujem paródie už od detstva. Smiala som sa každú chvíľu, niektoré momenty boli totálne "jeby". ()

DJ_bart

"Když udeřil první lockdown, byla to neskutečná nuda. Viděla jsem doslova všechno od Netflixu. Pak jsem ale narazila na jednu reality show s názvem Amerika, a to bylo teprve pořádný žůžo labůžo. Dávají to pokaždý na zpravodajským kanále. Viděli jste to? Je to absolutní zhovadilost! Víc zvratů jsem v dějinách televize ještě neviděla." ____ Excelentní mockument, satirická sumarizace, a parodická retrospektivní bilance všech sraček, který na nás vyklopil rok 2020 - hořící klokani, třetí světová, Brexit, koronapičus, pád Oranžového muže, agónie Trumptardů, a tak dále.... Rolí cynických bedekrů se ujali archetypálně stereotypní charaktery jimž vévodí zejména rasistický frky nihilisty Samuela L. Jacksona na účet všech etnik a minorit ["Oscaři jsou přehlídkou zámožných bělochů. Nemluvě o filmu 1917, což je taky číslo, který odpovídá množství bělochů v něm."], či Lisa Kudrow jež se bravurně zhostila ženské verze šovinisty Bena Shapira ["The fact, which doesn't care about your feelings, is that conservative voices are being silenced. I've said it on Joe Rogan's and Jordan Peterson's podcast, and of course on Fox News with Tucker Carlson. Twice actually!"].... Kdo agilně a permanentně sledoval letošní shitfest, bude náležitě odměněn kulometnou palbou kulturních referencí ["Ne, děkuji, 5G vakcínu od Sorose a Gatese si nechte."], skrytých 'velikonočních vajec' [Mox = Vox], rafinovaných slovních hříček, a aforistických hlášek ["Evropské summity za klima jsou kýč. Je to v podstatě Coachella pro elitáře. To že chtějí vrcholní politici předstírat, že se zajímají o klimatickou změnu, je součást jejich agendy, takže si pozvali Gretu Thunberg. To je taková ta švédská teenagerka která získala popularitu díky tomu, že mluví o depresivních věcech. V podstatě druhá Billie Eilish."].... Je sice záměrná profanace, že je snímek určen jako diskurz převážně pro americkou, než evropskou diváckou obec, leč nelze se čemu divit, když se veškerý exces točil kolem téhle Banánové republiky. Každopádně lze v konkluzi 'Smrt do roku 2020' ohodnotit jako lahodnou jednohubku, která bude šmakovat a zároveň se hnusit pravičákům, levičákům, konzervativcům, i liberálům - doslova každý si zde najde něco, co poskytne gusto jeho chuťovým pohárkům. Ačkoliv je nutno podotknout, že kdo kupříkladu simultánně sleduje pořady od Johna Olivera, Billa Mahera, Trevora Noaha, či poslouchá podcast Joea Rogana, nedoví se prakticky žádnou novinku, a alespoň si dopřeje kompilační repete absurdních peripetií minulého roku. Snímek převážně roastí konspirátory a konzervativce, takže já jsem nadmíru spokojen.... ____ "Společnost ještě nikdy nebyla tolik na ostří nože, jako dnes. Zatímco na pravici máte kult zdegenerovanejch extremistů, který jsou nezpochybnitelně přesvědčeni o tom, že Hitler byl vlastně celkem fajn cápek, tak na levici zase máte bandu debilních ufňukaných woke lordů, který by vás za každou politicky nekorektní hovadinu nejradši zrušili z povrchu zemskýho. Takže předtím než se z obou stran poblijete, zvažte, ke komu se radši přidáte." () (méně) (více)

Nin

Žádná velkolepá komediální událost, spíš takové ulítlé shrnutí roku 2020, které by dřív pěkně pasovalo do televize, třeba na Silvestra. Koncept je pěkně vymyšlený, a i když se dá hodně věcí předvídat, stejně to solidně pobaví, hlavně díky kvalitním hercům a komikům. Co se týče politické satiry, tak si to dělá srandu "z obou stran", ale samozřejmě je to zaměřené hlavně na lidi, co jsou víc napravo... Aby ne vzhledem k tomu, co všechno Trump ten rok vyváděl. Taky mě pobavilo, jak si Death to 2020 občas střílí i z moderních dokumentů, co jsou momentálně na Netflixu tak populární. Pohodové a docela vtipné ohlédnutí za korona-rokem. (7/10) ()

Cappuccino

Pri niekoľkých vtipoch som sa z chuti zasmial. Pri ďalších som len krútil hlavou. Tvorcovia navyše zjavne nepočuli, že dvakrát opakovaný vtip nie je vtipom. V Death to 2020 sa schéma humoru u viacerých postáv pritom neustále opakovala. ()

Arsenal83

Geniálne zhodnotenie Trevora, nemám slov, môžem sa len pridať. Netflix je už len odporným nástrojom propagandy. Niektoré hlášky sa podarili, ale inak to bolo stále o tom istom, iná téma ako Trump už asi neexistuje. Tak nech si užijú senilného pedofila Bidena, ktorý ani nevie, že má päť rokov mŕtveho syna. ()

Marze odpad!

Humor je občas velmi dětinský. Joe Biden je "veterán z války Severu proti Jihu" apod. Pobavila mě parodie na mileniála, který vydělal jmění na svých stupidními videich. Je tu také rasistka z předměstí závislá na konspiračních teoriích a zbytečně ztrpčující život černochům. Hugh Grant zde hraje "boomera". Naopak pochopení mají tvůrci pro postavy, které mají podobné názory jako oni. Těm se nevysmívají. ()