Neuvěřitelná dobrodružství Italů v Rusku

Neveroyatnye priklyucheniya italyantsev v Rossii

Невероятные приключения итальянцев в России

Něvěrojatnyje priključenija italjancjev v Rossii

• Itálie

Una matta, matta, matta corsa in Russia

Unbelievable Adventures of Italians in Russia

• Československo

Neuveriteľné dobrodružstvá Talianov v Rusku

Komedie / Dobrodružný

Sovětský svaz / Itálie, 1973, 104 min

• Pacco

Sorry za to zmodrání, ale nemůžu více - zklamání. Snad to vytrhne někdo jiný. :( Navíc na Ninetta Davoliho se po Pasoliniho Trilogii života nemůžu (a ani nechci) dívat jako na komika (uf - ty zuby). V tom filmu není Rjazanov ani cítit. Klíčová slova : klasická situační komedie 70tých, lev, poklad, jeden heterosexuální pár, dva úchyláci, nějaké to rýpání do režimu, spousta figurkářů a spousta (na tu dobu) řemeslných akcí.(8.9.2008)

• Stejšn

Zoufale nevtipná bláznivá komedie z doby, kdy se rusáci kamarádili s italama a mysleli si o sobě, že budou největši kámoši, pročež si vyměňovali kulturu, suroviny a licence na žigulíky. Film je ztráta času, přesto mu dám dvě hvězdičky - jednu za hezkou představitelku hlavní role, druhou za kaskadérské kousky a nouzové přistání. Kdysi v 80. letech mi to přišlo jakž takž, po včerejším dalším shlédnutí už ani to ne.(2.5.2010)

• dopitak

Málokterý film mě tak rozčiloval, jako tahle nebetyčná blbost, která asi nepotřebovala scénář, natáčelo se podle toho, co je zrovna napadlo a je to sakra poznat. I na kategorii "bláznivá komedie" musí film něco splňovat! Hrůza, i navzdory starému původnímu dabingu Barrandova, proti kterému musí být debilní nová verze Řitky s Juřičkou a Teršem čínským mučením sovětského stupně.(21.1.2013)

• Oskar

Jak vidno, ozvuky komedie To je ale bláznivej svět! zarezonovaly až v Sovětském svazu. Skupinka rozjívených Italů tam vyrazí soupeřit o poklad, "zakopaný pod lvem" (neušetří ani pomník Lva Nikolajeviče Tolstého). Ten film je dokonale pitomý, ale na svou dobu a původ tak nebývale akční, že za vidění stojí. Například scénu, kde hrdinové prchají před živým lvem v přestrojení za obří matrjošky, neuvidíte ani v bondovce! ;-) Škoda, že natáčení v totalitním prostoru muselo být vykoupeno přítomností otravného Rusa, který co chvíli káže o krásách své vlasti (zjevná snaha posílit turistický ruch) a záhy vyjde najevo, že je estébák a že je na to hrdý. V televizi už ten film asi nikdy nikdo neuvidí.. 40%(6.8.2008)

Hojně navštěvovaná vtipná a neuvěřitelně akční komedie pro socialistického diváka v letech sedmdesátých. Jde o nostalgickou záležitost, kterou si vybavuji sporadicky a asi jako každý z oné generace ví, že šlo o honbu za pokladem ukrytým pod lvem. Nyní po skoro čtyřiceti letech jsem tuto taškařici spatřil znovu. Kombinace italské crazy komedie šmrnclé ruským balšoj těatrom i cirkom. Honičky v nezničitelných sovětských dopravních prostředcích, přistání letadla na silnici, kde uvěřím, že snad se točilo za reálného provozu a vůbec hodně kaskadérských výkonů na ruský sebevražedný způsob, včetně provokování stařičkého cvičeného lva.(18.3.2016)

• - Jeden z podnětů ke vzniku filmu bylo dostavění továrny v Toljati a produkce nového vozu VAZ 2103, na který byli sověti náležitě hrdí a film měl částečně sloužit i jako reklama. Přizvaní Italové, zvyklí ve svých filmech na kaskadérské kousky, však zbrusu nová auta v honičkách totálně roztřískali a sovětské propagandistické oddělení z toho bylo dost v šoku. (Stejšn)

• - Sovětská strana poskytla na kaskadérské záběry celkem šest žigulíků, se kterými Italové jen tak tak vystačili. Každý vůz musela sovětská strana pečlivě evidovat, protože štáb nechtěl věřit, že spotřeba vozů je tak velká. Dokonce podezírali italské kolegy, že některé vozy zpronevěřili a za jejich zády prodali. Až do té doby se v sovětských filmech rozbilo méně vozů, než dokázali italští kaskadéři v tomto jednom konkrétním. (Robbi)

• - Natáčanie prebiehalo v Ríme a Leningrade. (dyfur)