"Dnes člověk ovládá i přírodu, co myslíte, jak by to udělali v Rusku?". Těžká budovatelská naivita silně brzdí tuto jinak docela roztomilou plavbu. Spolu s dřevem přivážejí voraři dolů i svou pracovní čest a důkaz, že tradiční řemeslo má své místo i v nových časech. "Dřív to bylo jen - co je moje, to je moje - a to ostatní do toho mi nic není...". Film plný mouder o světlé budoucnosti padesátých let.(16.8.2015)

Lze jen litovat toho vlezlého, povinného budovatelského nadšení, které celý film shazuje (obvzláště uvědomělý óbrsvazák Vilém Besser je zralý na komisionální utracení). Herecký um pánů Plachého, Fialy a hlavně Marvana leccos zachaňuje, ale je to boj s přesilou. Plusem jsou ještě záběry zachycující přírodu (v doprovodu působivé hudby) a mizející vorařské řemeslo.Za tyto klady si film 3 hvězdičky zaslouží.(30.1.2011)

• Ded@M@tes

Nedivím se nízkého hodnocení, příběh o splavování dřeva dnes už ani nezaujme. Děj zachraňuje jen Marvan. ( Hodnocení: 3/10 )(17.4.2012)

• Faye

Film plný budovatelského nadšení.(23.10.2004)

• WANDRWALL

Kolik měli ti lidé - tvůrci i herci - v sobě dneska už neuvěřitelného optimismu.(31.8.2010)

• - Film se natáčel 2 roky. (M.B)

• - Nezostrihaná verzia z kina sa veľmi líši od tej, ktorú poznáme z televízie. Na tej pôvodnej je vidieť, ako herci nevedia poriadne vziať do ruky veslá. (Raccoon.city)

• - Komparz dostal honorár 100 Kčs, čo boli na vtedajšiu dobu dosť veľké peniaze. (Raccoon.city)