Život na pálce

• Indie Torbaaz

V uprchlickém táboře v Afghánistánu se bývalý vojenský lékař snaží rozveselit děti hraním kriketu. Brzy si ale uvědomí, že tady jde o mnohem víc než jenom o sport. (Netflix)

Aljak

Veľmi milé prekvapenie! Zaujímavo znel už samotný popis filmu, no napokon to bolo ešte lepšie ako som čakal. Vynikajúci základ príbehu, kriketová zápletka, pozoruhodné prostredie utečeneckého tábora plného sirôt, a to všetko na podklade nepriateľstva medzi Hazarmi a Paštúnmi. Určite nezaškodí mať aspoň základný prehľad o situácii v Afganistane, pre lepšie pochopenie podstaty príbehu. A nezaškodí ani ako taká znalosť pravidiel kriketu (to sa pri indických filmoch vždy zíde!). Herecké obsadenie vcelku fajn - Sanjay mi tu dosť pripomínal Salmana, no škoda že Nargis tu až tak veľa toho nepredviedla. Detskí herci vynikajúci! Prevedenie témy bolo viac než silné. Film úžasne vyvážený, po celý čas pútavý a zároveň motivačný (teda viacmenej). Aj keď ten koniec... no ale aj takéto kruté osudy môže písať talibanský extrémne interpretovaný fundamentalizmus. Za mňa jeden z TOP filmov roku 2020. (napriek podceňovaniu hodnotenia ľuďmi, čo v tom zas videli len tú svoju islamskú paranoju, resp. zúfalcov, ktorí film ani nevideli a dávajú odpad! každému indickému filmu) ()

JokerBaby

Škoda - mohol to byť dobrý film. Scenár dobrý ale réžia sklamala tak ako aj hlavný hrdina. Od takýchto filmov očakávam napätie a akcie. Ak skončí film musím mať stiahnutý žalúdok. Tu nič .Vo veľa filmoch ktoré sa nepodaria , majú aspoň dobrú záverečnú scénu. V tomto bola aj táto časť spackaná samozrejme. ()

petikacka

Může to vypadat jako propaganda muslimů, ale o tom to není. Je to podle mě pokus ukázat jak z toho ven, z té chudoby, negramotnosti, života ve středověku a tím pádem náchylnosti k vymývání mozků hlavně u dětí. Když vyrůstají celý život v nenávisti k různým klanům, tak z toho nemůže vzejít nic dobrého. Rozhodně to, ale nezmění přemístit je do Evropy. Prostě je třeba udělat si pořádek ve své vlastní zemi a pak se může třeba něco i změnit. Za mě 70% za dokonalou kameru a sqělou hudbu. ()

Tipko

Jednu hviezdu udeľujem iba za boj proti Talibanu a venovaniu sa afganským deťom, ktoré namiesto strieľaniu do ľudí začnú aspoň športovať- hrať kriket. No z druhej strany sa príbeh snaží robiť rozdiel medzi radikálnym (zlým) a umierneným („dobrým“) islamom, čo vytvára dojem, že ten druhý je fajn a takto to máme všetci (nielen v Afganistane) ale aj na západe brať. No pokiaľ oba smery uznávajú spoločnú ideológiu a základnú náuku, nedôverujem tejto falošnej vízii a tak film z môjho pohľadu zavádza a len prispieva k vytváraniu multi – kulti spoločnosti na západe a prijímaniu imigrantov do Európy. Preto je to strata času. ()

Marze

Typ pohadky, jejich hranice nikdy neprekroci. Zmatek, ktery nedrzi pohromade. Trva hodinu, nez se zapletka ozrejmi a neco nedava smysl. Postavy mi byly nesympaticke. Sanjay Dutt celou dobu place. Kriketovy zapas je tak spatny jako kdyby tvurci nemeli cas film dokoncit. ()