Reklama

Reklama

Muž z bulváru Kapucínů

  • Sovětský svaz Čelovek s bulvara Kapucinov (více)

Obsahy(1)

Z Paříže na Divoký západ cestuje ve westernové hudební parodii Muž z bulváru Kapucínů idealistický Johny First, aby prostřednictvím kinematografu bratří Lumièrů vyvedl svět z hlubin nevědění, zločinu a neřesti. Zásluhou filmů, které v zakouřeném saloonu městečka Santa Carolina promítá, se z hrubiánů stávají muži, kteří už nemají potřebu vše řešit pěstí. Dokonce začnou odmítat i tvrdý alkohol, což majiteli saloonu způsobí nižší zisky. Spojí se proto s místním pastorem a spolu se odhodlají k několika krokům, jejichž cíl je jasný: vrátit městečko ke starým „pořádkům“… (Seminář ruských filmů)

(více)

Recenze (9)

Ollie235 

všechny recenze uživatele

Takový sovětský Limonádový Joe. A musím říct, že každý z těchto filmů má svá pro i proti. Muž z bulváru Kapucínů je pro mě zajímavější tématem (Johny First, snažící se kultivovat kovboje pomocí filmu rozhodně přebíjí kdejakého kolalokaře) a mnohem víc mě bavily všudypřítomné gagy. Na druhou stranu ale zklamala hudební čísla a místy mi přišlo, že to zbytečně moc tlačí na pilu. V každém případě se ale jedná o výborný komediální western se vším, co k tomu patří - od rvaček a alkoholu, až po pistolníky a pohřebáka. ()

Reklama

charles3 

všechny recenze uživatele

Zdařilá ruská parafráze na Limonádového Joa, rovněž v muzikálovém balení. Počin o to pozoruhodnější, že je režírovaný ženou, byť v té době už zkušenou komediální režisérkou. Potěšila i půvabná Alexandra Jakovlevová, kterou si mnozí pamatují už od jejího debutu v úspěšné Posádce v ohrožení. V dabované kinoverzi mi pouze vadily nepřeložené texty písní. Přece jenom kombinace Divoký západ - české dialogy - rusky zpívané písně mi výsledný dojem dost kazila... ()

5150 

všechny recenze uživatele

Westernová komedie doslova nabitá gagy, ale možná až příliš se tvůrci zaměřili na kvantitu před kvalitou. A tak některé momenty vyvolají spíše takový nucený smích, což je velká škoda. režie Alla Surikova // Febiofest 2006 ()

Radiq odpad!

všechny recenze uživatele

Začalo to tak nadějně - ta úvodní píseň se mi fakt líbila a hned bylo poznat, že to zpracování, na rozdíl od Limonádového Joea, s kterým to tady je srovnáváno, je mnohokrát lepší. Společné to má prostředí Divokého západu a že existují lepší věci, než alkohol a kromě toho taky to, že to je úplně stejná blbost nezáživná. Všichni jsou strašně ruští, písně otravné, děj vyčpělý jak vlhkej doutnák od dynamitu a jednotlivé postavy jak kdyby je vymyslel Troška nebo jinej idiot. Prostě a jednoduše - nuda, to je to slovo, které mě v souvislosti s tímhle filmem vždy napadne. ()

Galerie (60)

Reklama

Reklama