Bambi

Rodinný / Poetický

Sovětský svaz, 1985, 79 min

Felix Salten
  • Mr.curry

To bylo psycho! Z programu jsem se těšil na Bambiho, a pak jsem se střídavě bál, nudil a děsil toho fousatého jelena v elasťákách.(16.6.2013)

Nádherná poetická pohádka o malém jelínkovi, který se rozkoukává v rodném lese. Po zhlédnutí téhle pohádky si půjdete pohladit svého králíčka, vyrazíte k řece nakrmit labutě a budete mít chuť zastřelit svého psa, zrádce lesa.(1.10.2011)

Natalya Bondarchuk a jej ruské, hrané prevedenie známeho príbehu Walta Disneyho - Bambi, spracované spôsobom vyhovujúcim nielen najmenším divákom dostatočne uslintávajúcim pri pohľade na zvieratká ale aj vyzretejšiemu publiku, ktoré hlavne ocení vysoko umelecké stvárnenie scén s úchvatnými kamerovými zábermi a hudbou. Pod umením a dojímavým spracovaním mäkne nejedno srdce.(29.10.2008)

Vzpomínková záležitost, která se mi jako malému pro svou "uměleckost" vůbec nelíbila, ale jejíž atmosféru si pamatuji dodnes. Příběh o malém kolouškovi, jeho rodině a přátelích je pojat jako kombinace záběrů skutečných zvířat a přírody s baletními výstupy herců, kteří jednotlivá zvířata představují. Příběh má své pokračování ve filmu "Bambiho dospívání".(10.4.2008)

• haWranka

Netroufám si hodnotit, protože je to opravdu hodně dávno, co jsem tenhle film viděla. Ale pamatuju se, že na mě působil opravdu hodně depresivně a smutně...(7.9.2009)