Cry-Baby

Cry-Baby

Komedie / Muzikál

USA, 1990, 82 min

• nash.

Originálitu svérázné variaci na Pomádu upřít nelze, občas probleskl skvělý fór, jindy pobavila některá z hereckých kreací, ale celé to bylo ujeté způsobem, který mi nepřipadal nijak zvlášť zábavný. Spíš balancující mezi trapností a tripem. Všichni se pitvořili a přehrávali co jim fyzické dispozice dovolily (a některým dovolily opravdu hodně), líčení připomínalo pomstu totálně zhulených maskérů a příběh si dělal co chtěl. Takže nakonec to v mých očích před totálním krachem zachránily hlavně hudební čísla.(22.2.2012)

'Electricity makes me insane.' 'Why, Cry-Baby, why ?' 'Electricity killed my parents !' 'They died in electricity chair ?!' 'That's right, Allison. My father was alphabet bomber. He may been crazy but he was my pap. Only one I've ever had.' 'My God, I've heard about the alphabet bomber. Bomb's exploding in the airport and the Barbra shop and....' 'That's right. In alphabetical order. Car wash, drug store. I used to lay in my crib and hear him screaming asleep: A, B, C, D, E, F, G...' :-DDDD Nějak se mi to vymklo z rukou. Myslím, že to začalo, když jsem byla v kině na Dark Shadows a doma se koukala pořád dokola na Ranga s tit. Prostě jsem zjistila, že JD je fakt talent. A takhle dobře jsem se dlouho nepobavila. Prostě praštěná hudební komedie z dob Elvise s debilníma hláškama, u kterých se ale nedá nesmát. Škoda jen tý scény v soudní síni (rodiče, skrz který promlouvá bůh...), tu bych vystříhla a seskartovala. Umírala jsem u toho Johnnyho xichtění a jak byl strašně vážnej, když byl naštvanej :-D(6.8.2012)

Ehm. Dost ujetý muzikál s hodně dobrou hudbou. Chvílema je to fakt super a chvílema dost debilní, ale celkově se mi líbila taková ta naivita a bavilo mě to. Už jen kvůli Johnny Deppovi co zpívá písničky podobné Elvisovi a celkově má i takovej elvisovskej image. Dostával mě jeho gang složenej z megabachyně, Iggyho Popa, harleyařský důchodkyně, ženský se zmutovanym ksichtem a Traci Lords. Deppova holka je taky good. Jako bonus Willem Dafoe v roli bachaře plácajícího Deppa přes prdel.(28.3.2006)

• haWranka

Tohle se opravdu těžko hodnotí. Je to něco mezi Pomádou a Hříšným tancem. Hm, co si budeme nalhávat - je to blbost. Ale jsou tu dvě věci, který jsou úžasný. Písničky a Johnny. A to neříkam jenom proto, že je to můj oblíbenec, ale proto, že on si tuhle roli prostě užíval, dokázal z toho udělat něco víc (bohužel ne o moc:).(6.2.2010)

Johnovi Watersovi začalo poriadne šľapať LSD asi tak až do nástupu sekvencie na súde, ale našťastie celkom slušne a potom je to už jazda až do konca. Ono to vyzerá presne tak, ako keď autor Ružových plameniakov natočí svoju verziu Pomády, ani niet viac k tomu čo dodať. Pesničky a tanečky zábavné, so slušnou choreografiou a s entuziazmom protagonistov. Pôjde ale najmä o to, či je pre vás rockový muzikálový žáner a zároveň paródia naňho to pravé. Pre mňa príliš nie, ale dostal som asi viac ako som očakával. 70%(25.9.2018)