God těljonka

Nedaleko sebe bydlí dvě ženy. Jednou z nich je Ljudmila Nikitinová (Irina Muravjova). Ta dnes lituje ztraceného života, který mohl být o tolik lepší, kdyby se nezakopala na venkově, opovrhuje svým mužem, který „smrdí hnojem“ a stále silněji touží odstřihnout se od všeho dosavadního vesnického buranství. Přeci není tetka od krav! Vždyť pracuje v obchodě, dokonce má funkci! Doma by ji do chlívku už nedostali ani párem volů, z chalupy už nevyjde bez pracného účesu a korále kolem krku už jsou nezbytným doplňkem i u plotny. Už nejí maso a dala se na makrobiotiku a také rozhodla, že z jejích dětí budou lepšolidi, kterým nebude čouhat sláma z bot – dá je na housle!
I druhá žena je doma generál. Vysoce praktická Izolda (Jekatěrina Vasiljeva) si zase pro změnu nedokáže odpustit svatbu s vrzalem, jenž je tak nešikovný! Jelikož neumí v domácnosti nic opravit, dostal za úkol sehnat aspoň nový nábytek. V obchodě s domácími potřebami a zařízením pro interiér dělá zástupkyni vedoucí – jaká náhoda – naše známá madame Ljudmila a přesně toto setkání houslisty, člena městského orchestru s nově probuzenou milovnicí umění, bývalé dojičky, z níž se stala vegetariánka a která shání učitele pro své potomky, stálo na počátku cesty dvou mužů ke znovunabyté sebeúctě a svobodě. (chamonix)