Moskva-Kassiopeja

Moskva-Kassiopeia

Rodinný / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Sovětský svaz, 1973, 85 min

• Neklan006

Rok výroby je 1973. Těžko by mohl být zfilmován o rok později než pokračování "Cesta vesmírem", i když jde o sci-fi. Zajímavé povídání zde: http://markovicova.blog.sme.sk/c/288197/Vtedy-a-dnes-Moskva-Kassiopeia-1973.html(26.12.2012)

• Pitryx

No tedy to byla krávovina. Neúnosně zdlouhavý úvod. Po startu rakety (který pro jistotu není vidět) pár primitivních efektů ve stavu beztíže. Písně ve filmu mne také iritovaly. Triky ubohé, vesměs barevné šmouhy, takže nakonec nejvíce bavily amatérské titulky, které házely skutečné slovní perly. Celkově však hluboce podprůměrný snímek. CI 18072009 7944tn(14.12.2010)

Souhlasím s Radyem. Hvězdičky z nostalgie. Na tomto filmu jsem byl coby dítko školou povinné tuším někdy v roce 1975-76. Byl promítán v rámci dětského, filmového festivalu. Pamatuji si jak jsem byl doslova fascinován tím, co se na plátně dělo. Jasně, že dneska by to bylo skoro na odpad, ale... pamatuji se, že jsme při odchodu z kina dostali u pokladny fotky s našimi herci.(17.8.2009)

Já já já já dám nejmíň tři hvězdy!!! Protože jsem na tom byl v takovém strašně mrňavém kině se školní družinou někdy v první třídě na základce asi ještě před revolucí a bylo to moje první kino v životě. Sice si vůbec nepamatuju o čem to bylo, jen pár nevypovídajících záblesků, ale zůstal mi pocit, že se mi to tenkrát straaaaaašně líbilo :D(27.8.2015)

• Braddy

Jako dítě mě tento film minul (nebo si ho vůbec nepamatuju), takže hodnotím až z dnešního "dospěláckého" odstupu. Přesto, že spousta filmů pro děti je koukatelná i v pozdějším věku, u tohoto filmu to moc neplatí. Z filmu čiší nuda, a i přes svých 80 minut je dlouhý až až. A nemůže za to stáří filmu. Děj je celkem jednoduchý: skupina pionýrů se připravuje na cestu raketou k Alfa Centauri a v druhé půlce filmu pak sledujeme jejich let, do toho jim občas kecá a zasahuje podivná postava Inspektora orbitálních okruhů (Innokentij Smoktunovskij), která do celého filmu moc nezapadá a spíš ruší. Naopak potěší vcelku zajímavá a solidní výprava, triky taky ujdou a z filmu ani příliš nečiší socialistická nóta. Film je vlastně prvním dílem - druhá část byla v ČSSR uváděna pod názvem Cesta vesmírem.(27.11.2009)

• - Vo filme môžeme vidieť aj vtedajšiu ojedinelú elektroniku vyrábanú v Sovietskom zväze, ako napríklad jednokazetový magnetofón Voronež 44 alebo špionážny fotoaparát Kiev-Vega. (Raccoon.city)

• - Honorár Oľgy Bitjukovej (Varja) bol 100 rubľov na mesiac. (Raccoon.city)

• - Natáčanie filmu podliehalo štátnemu utajeniu. (Raccoon.city)