Moskva-Kassiopeja

Moskva-Kassiopeia

Rodinný / Komedie / Sci-Fi / Dobrodružný

Sovětský svaz, 1973, 85 min

• Pitryx

No tedy to byla krávovina. Neúnosně zdlouhavý úvod. Po startu rakety (který pro jistotu není vidět) pár primitivních efektů ve stavu beztíže. Písně ve filmu mne také iritovaly. Triky ubohé, vesměs barevné šmouhy, takže nakonec nejvíce bavily amatérské titulky, které házely skutečné slovní perly. Celkově však hluboce podprůměrný snímek. CI 18072009 7944tn(14.12.2010)

Já já já já dám nejmíň tři hvězdy!!! Protože jsem na tom byl v takovém strašně mrňavém kině se školní družinou někdy v první třídě na základce asi ještě před revolucí a bylo to moje první kino v životě. Sice si vůbec nepamatuju o čem to bylo, jen pár nevypovídajících záblesků, ale zůstal mi pocit, že se mi to tenkrát straaaaaašně líbilo :D(27.8.2015)

Souhlasím s Radyem. Hvězdičky z nostalgie. Na tomto filmu jsem byl coby dítko školou povinné tuším někdy v roce 1975-76. Byl promítán v rámci dětského, filmového festivalu. Pamatuji si jak jsem byl doslova fascinován tím, co se na plátně dělo. Jasně, že dneska by to bylo skoro na odpad, ale... pamatuji se, že jsme při odchodu z kina dostali u pokladny fotky s našimi herci.(17.8.2009)

Mám rád tyhle naivně vypadající sci-fi. Čím podivnější svět a zvláštnější design, tím lépe. Tohle mi trochu připomnělo dětskou verzi Lemových povídek o kontaktu mezi dvěma civilizacemi. Film je totiž překvapivě myšlenkově hluboký, až se divím že ho sovětská cenzura umožnila natočit. Zápletka ve které bojují lidé proti systému, snažícímu se zotročit svobodné myšlení a vnutit všem stejné pocity umělého štěstí, je na svou dobu hodně odvážná. A aktuální i dneska, po téměř čtyřiceti letech. Zaujal mě výkon dětských herců, který snese nejpřísnější měřítka. Nikdo nepřehrává a všichni působí maximálně přirozeně, jakkoliv se pohybují v nezvyklém prostředí. Čtyři hvězdičky jsou možná až příliš benevolentní hodnocení, zvlášť když film srovnám třeba se Zakázanou Planetou, ale opravdu jsem se celou dobu dobře bavil.(2.12.2012)

• Xeelee

WTF film pro pionýry, a tím nemyslím průkopníky a objevitele, ale socialistickou mládež (její podmnožinu bez mozku). Příběh je o ničem, postavy hůř napsány být nemohly, vztahy mezi nimi nefungují a neschopnost tvůrců zhmotňuje vševěd pozorující a usměrňující děj pomocí deus ex machina. Celé to působí jako přetaženej úvod k pokračování Cesta vesmírem.(26.5.2012)

• - Bezváhový stav hercov počas letu na lodi vyriešil filmový štáb tak, že ich zavesil na silikónové lanká. (Raccoon.city)

• - Vo filme môžeme vidieť aj vtedajšiu ojedinelú elektroniku vyrábanú v Sovietskom zväze, ako napríklad jednokazetový magnetofón Voronež 44 alebo špionážny fotoaparát Kiev-Vega. (Raccoon.city)

• - Vladimír Basov (Feďa) si musel kvôli filmu prefarbiť vlasy na ryšavo, aby vyzeral divokejšie. Scénu, kde musel byť schúlený v malom sklenenom ihlane, natáčali hodinu. (Raccoon.city)