Locked Down

Remi Adefarasin

John Powell

Michael Lesslie

Saar Klein

Neviem prečo, ale ja som sa bavil. Možno mi to evokuje realitu, s ktorou momentálne žijem tiež (v určitých aspektoch) a viem oboch hlavných hrdinov veľmi dobre pochopiť, alebo možno len preto, že tie konverzačky medzi Lindou a Paxtonom mali proste dobrú charizmu a vedeli ich predať. Herecky to aj Anne Hathaway aj Chiwetel Ejiofor zvládajú veľmi dobre. Myslím si, že film som vnímal viac okey dokým neprišiel ten moment, kde sa to všetko začalo zaujímavejšie vyvíjať. A pre mňa je to moment, keď Paxton uvidí Lindu fajčiť a začne mu vysvetľovať ako k tomu došlo. A hoci je k tomu potom niekoľkominútový monológ, tak to nejako zvláštne fungovalo. Anne do toho dala proste absolútne všetko. A keď má hrať túto postavu tak to berie vysoko seriózne. Je v tom skvelá. A je mi jasné, že lockdown vie veľmi rýchlo človeku liezť na mozog. Ako ľudia potrebujeme sociálny kontakt a potrebujeme, aby veci zase mohli fungovať tak ako sme boli zvyknutí. Lebo nás to môže vnútorne uväzniť a to už je len otázka, kedy z toho niekomu prepne. A čo sa týka toho finálneho plánu ukradnúť diamant, no úprimne poviem, že som bol po celú dobu na ich strane a chcel som, aby sa im to podarilo. Možno to mohlo byť menej dialógové a možno to nemuselo pôsobiť až tak lacno, ale na druhú stranu je to asi prvý film, ktorý ukazuje autentický rok 2020 tak, ako si ho budeme všetci veľmi dobre pamätať. A vedel ma svojimi dialógmi pobaviť. Takže mne to stačí na to, aby som povedal, som spokojný. Hodnotenie: B+(17.1.2021)

• Patw

Otázkou je, zda Locked Down je film, který neví čím chce být, a nebo naopak jde o film, který moc dobře ví čím je ale potřebuje nalákat i nějaké ty diváky. Posledních dvacet minut filmu působí jen jako extra přidané stránky ve scénáři jen a jen ve víře, že tato část naláká diváky. Mě to oblblo. Film má dobré momenty, vztah a trápení hlavní dvojice se dobře rozvíjí, ale divák se při sledování nemůže zbavit dojmu, že mu byl film prodaný klamavě. Film bych o 30 nebo 40 minut zkrátil a zase tak moc bych o nic nepřišel.(15.1.2021)

• Botič

Místy to zvoní celkem blízko domova a pár humorných scén to naservíruje. Jen hlavní dvojice, která hledá ztracenou jiskru během lockdownu, tu luxusní stopáž nedokáže utáhnout. Na "dobový kousek" odehrávající se v průběhu pandemie, je to zatraceně promarněná šance. Nemohl jsem se ubránit pocitu, že by Steven Soderbergh tuhle kombinaci vztahovky a heistu zvládl o dvě třídy lépe.(14.1.2021)

• lamps

Dva renomovaní filmaři (přičemž ten jeden už bohužel ve stádiu senility) se spojí přes zoom a dohodnou se, že narychlo splácají film postavený na tom, proč spolu vůbec musí komunikovat online. Lockdown je opravdu podívaná, která jakoby vznikala rychle na koleni - chce být dobově výstižná a satirická, ale je divně afektovaná a nudná, chce být romantická a apelující, ale je studená jak psí čumák a místo povzbuzení do nelehké doby vlastně propaguje myšlenku, jak lze tuto dobu zneužít ve svůj prospěch. Pár slušných vtipů tam je (i když chudák Edgar Allan Poe) a Hathaway je čím dál hezčí, ale většinou jde o utahanou přehlídku zbytečných dialogů, které by z pusy nikdy žádný normální člověk nevypustil - a obávám se, že tohle o normálních lidech být mělo. Vůbec nechápu, proč do toho Liman šel - Knight píše blbosti už delší dobu a tuhle nejnovější by nemohl zachránit ani sebelepší režisér. Je to holt o koronaviru a to prostě letí.. 40%(15.1.2021)

• majo0007

Toto že režíroval Doug Liman? Ostuda! Chlape, radšej to prepíš na Alan Smithee.(15.1.2021)