Reklama

Reklama

Tajná invaze

(seriál)
  • USA Secret Invasion (více)
Trailer 4
Akční / Sci-Fi / Dobrodružný / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2023, 4 h 32 min (Minutáž: 38–58 min)

VOD (1)

Epizody(6)

V novom seriáli Tajná invázia od Marvelu sa Nick Fury vráti na scénu, keď sa dozvie, že Skrullovia, ktorí dokážu meniť svoju podobu, chystajú na Zemi tajnú inváziu. Fury sa pridá k svojim spojencom, Everettovi Rossovi, Márii Hillovej a Skrullovi Talosovi, ktorý sa usadil na Zemi. Ich úlohou bude zabrániť blížiacej sa skrullskej invázii a zachrániť ľudstvo. (Disney+)

(více)

Videa (5)

Trailer 4

Recenze (143)

NiWi 

všechny recenze uživatele

Tajná invaze se bohužel zapíše jako další MCU projekt, který sliboval něco co nedokázal naplnit. Špionážní drama mělo přinést vážnější konflikt, vynechat laciný humor a po rozmáchlých filmech příběh uzemnit a přenést více do reality. To funguje zhruba jen první dva díly, po kterých přestane jakákoliv gradace. Seriál nedokáže uspokojivě navodit ani hutnou špionážní atmosféru z všudypřítomné paranoi, ani vyškálovat měřítko globální hrozby do podoby, která by opravdu měla koule. Na to je Tajná Invaze příliš krátká, a neumí se rozhodnout mezi osobním příběhem Nicka Furyho, a oním dramatem globální úrovně. Furyho příběh zde není extra zajímavý, jeho postava je mdlá po celou stopáž, téměř se nikam neposune a prakticky ničeho pořádně nedosáhne, což zanechává trpkou pachuť. Zbylé postavy nejsou o nic míň nezajímavé. Rhodey nepřesvědčí, Emilia Clarke si opět vystačí celý seriál s jednou pózou, a největší zpestření je tak Olivia Colman. Finále je pak vyloženě odbyté až zpackané. Některé příběhově zvraty nicméně fungovaly slušně, efekty jsou na docela dobré úrovni, a poselství které seriál a některé dialogy (které mimochodem za něco přeci jen stojí) nesou se mi zamlouvalo a velmi slušně reflektuje reálný svět. Nejedná se o průser, jen o vyloženě zmařený potenciál, který potřeboval o 2-3 epizody navíc, a hlavně o trochu víc kvalitnější scénář. ()

iXtr3m3 

všechny recenze uživatele

Slabšie tri hviezdy. Prečo? Za prvé. Totálne mrhanie potenciálom zúčastnených hercov. Dostať do seriálu, nie filmu, ale do seriálu mená ako Samuel L. Jackson, Ben Mendelsohn, Martin Freeman a samozrejme aj menej známe, ale na druhej strane z Marvel Univerza tie lepšie ako Cobie Smulders či Don Cheadle a urobiť s nimi to, čo sa s nimi urobilo, to je na facku. Nie pre Ali Selima, už som čítal, ako štúdio do toho zasahovalo, ale vedenie Disney a Marvel sekcie začína fungovať podobne ako idioti vo Warneri a konkrétne DC sekcie. Inak tie úmrtia, tak to teda zabili potenciál dvoch daných hercov aj postáv inak, to by som nečakal ani v najhoršom sne. Za druhé. Toto bolo Secret Invasion? Veď to z komixu prebralo len názov a Skrullov a to je asi tak všetko. Toto mala byť vec, ktorá mala mať tri fázy, podobne ako s Thanosom a po XY filmovh v tretej fáze sme mali dostať dvojfilm Secret Invasion. Toto je totálne zabitý potenciál danej látky. Za tretie. Je pekné, že sme sa o Furym dozvedeli dosť vecí zo súkromia, ale načo to komu bolo? A ak to tam nasilu chceli mať, tak nemali urobiť posledné časti polhodinové, ale dlhšie, aby to nebolo len o vate, ale aj riadnej akcii, aj keď komornejšej. Záver bol uponáhľaný, až to zabolelo. Vizitka a potvrdenie toho, že v Disney a Marvel sekcii fakt momentálne sedia arogantní idioti a diletanti, ktorí si myslia, že nech urobia čokoľvek, tak len značka Disney a Marvel je zárukou veľkých prachov a veľkých zárobkov. Omyl vážení, to neplatí už také tri roky, takže je načase sa spamätať, inak padnete do takých sračiek, že budete ťahať druhú-tretiu ligu v komixoch a predbehne vás aj TV produkcia omylom poslaná do kín ako Blue Beetle. ()

Reklama

ArsenalEagle 

všechny recenze uživatele

MCU ty seriály úplně nejdou (ony už i ty filmy mají všelijakou kvalitu). Je sice pravda, že je to rapidní zlepšení oproti She-Hulk, ale opět jde o takový relativně průměrný seriál na úrovni Falcona a WS. Postavy jsou zde solidní, Fury (byť to není ten Fury před problikem) s Talosem jsou fajn a Emilia Clarke s Ben-Adirem dodávají čerstvou krev. Jenže takové nemastné neslané, scénáristicky nezajímavé, finální boss fight jakoby z finále Free Guye vypadl, akorát v horším a nevtipném provedení. Kouknout se na to dá, ale potenciál eventu nevyužitý. ()

Helo 

všechny recenze uživatele

Tohle si Fury nezasloužil. Je to docela nudný, bez náboje a nápadu, hudba je mdlá, nic moc se tam vlastně neděje, osobní linky nefungujou, spousta věcí nedává smysl a vzájemně se popírá, možnosti ohledně Skrullů kradoucích identitu totálně nevyužitý, takže tam není nic moc, co by dokázalo aspoň trochu překvapit... a vlastně nevím, jestli mě i ta slabá She-hulk určitým způsobem vlastně ve výsledku nebavila víc. S přivřením očí přesně 2,5* za obsazení, jakž takž občas filmovej look a přestřelku s vrtulníkama. ()

Galerie (84)

Zajímavosti (9)

  • Název seriálu oznámil Kevin Feige během Investor Day společnosti The Walt Disney Company dne 10. prosince 2020. (KGBelik)
  • Úvodní sekvence byla vytvořena pomocí umělé inteligence. Aplikovala ji společnost Method Studios, která se postarala u seriálu o vizuální efekty. (jirikzaboj)
  • Sonya (Olivia Colman) v epizodě zmiňuje zpěváka Paula Robesona, jenž byl známý svým levicovým smýšlením, sympatiemi ke komunismu, a který často navštěvoval Moskvu během 2. světové války a Studené války. (NiWi)

Související novinky

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku

26.07.2023

Podle nové zprávy serveru Forbes společnost Disney zase utrácela ve velkém. Jenom pro kontext, zde je několik posledních velkých útrat studia. Tajná invaze – nový seriál ze světa MCU, údajně vyšel na… (více)

Tajná invaze má pomalý start

Tajná invaze má pomalý start

30.06.2023

Minulý týden si na streamovací službě Disney+ odbyl premiéru nový marvelovský seriál Tajná invaze. V ní se navrátivší se Nick Fury s tváří Samuela L. Jacksona snaží konfrontovat tajnou skupinu… (více)

Marvel bude testovat binge-watching

Marvel bude testovat binge-watching

17.05.2023

Šéfové studia Marvel a Disney Kevin Feige a Bob Iger sice utěšovali veřejnost, že hodlají se seriálovým obsahem na Disney+ maličko ubrat, zejména v oblasti komiksů, přesto nás už v létě čeká… (více)

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

Marvel zpomaluje kadenci obsahu

16.02.2023

Všude kam se podíváte, najdete momentálně na stranu marvelovek jenom samou kritiku. V tuhle chvíli není pochyb o tom, že slavná komiksová franšíza zažívá krizi způsobenou záplavou nových filmů a… (více)

Reklama

Reklama