Filmový klub opět nezklamal. Parádní film, v kterém se díky náhodě vrátí fotbalový fanoušek v čase do roku 1953, akorát včas na začátek památného utkání mezi Maďary a Angličany, které skončí výsledkem 6:3. Svým zapálením pro hru a hlavně podivnou znalostí ještě neodehraného zápasu přitahuje pozornost občanů kamkoliv přijde. Tento snímek ovšem není jen o fotbale... V padesátých letech panovala v Maďarsku komplikovaná politická situace, která vyústila v tragické události roku 1956 - maďarskou obdobou srpna 1968. A fotbalový fanoušek samozřejmě nezná pouze výsledek zmiňovaného utkání, ale i tragickou budoucnost, která jeho národ čeká...(14.7.2005)

Narazit ve filmovém klubu na tento film, bylo jako najít poklad. Komedie, která na pozadí finále Mistrovství Evropy v roce 1953 (ve kterém Maďarsko porazilo ve Wembley Anglii 6:3) ukazuje charakteristiku doby i typické počínání její obyvatel, v pro Maďarsko komplikovaném období.(27.5.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Moskva 1999 - Nominácia na 1. cenu(31.1.2012)

Tutti to nakoniec teda "vyhral". Milé, originálne a zábavné...výborná oddychovka, ktorá mi padla veľmi vhod.(14.5.2016)

Netradiční film, ve kterém se střídá divoká fanouškovská bujarost s melancholií malého maďarského človíčka v důležité historické době.(10.8.2007)

• - Ceny: Maďarský filmový týden 1999: nejlepší herec (Károly Eperjes), Zvláštní cena poroty, Cena diváků. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)