Reklama

Reklama

Fotbalový fanoušek Tutti (Károly Eperjes) se díky neobyčejné náhodě dostává do roku 1953, kdy Maďarsko hraje rozhodující fotbalové utkání s Velkou Británií. Protože přišel z budoucnosti, dokáže předpovídat nejen výsledek zápasu, ale i společenské-politický vývoj dalších let. Komedie s výstižnou charakteristickou dobové situace a osobitým humorem získala v roce 1999 3 ceny na festivalu v Budapešti, dvě z nich režisér filmu. (šubelinka)

(více)

Recenze (6)

třebapepa 

všechny recenze uživatele

Netradiční film, ve kterém se střídá divoká fanouškovská bujarost s melancholií malého maďarského človíčka v důležité historické době. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Narazit ve filmovém klubu na tento film, bylo jako najít poklad. Komedie, která na pozadí finále Mistrovství Evropy v roce 1953 (ve kterém Maďarsko porazilo ve Wembley Anglii 6:3) ukazuje charakteristiku doby i typické počínání její obyvatel, v pro Maďarsko komplikovaném období. ()

Fanucci 

všechny recenze uživatele

Filmový klub opět nezklamal. Parádní film, v kterém se díky náhodě vrátí fotbalový fanoušek v čase do roku 1953, akorát včas na začátek památného utkání mezi Maďary a Angličany, které skončí výsledkem 6:3. Svým zapálením pro hru a hlavně podivnou znalostí ještě neodehraného zápasu přitahuje pozornost občanů kamkoliv přijde. Tento snímek ovšem není jen o fotbale... V padesátých letech panovala v Maďarsku komplikovaná politická situace, která vyústila v tragické události roku 1956 - maďarskou obdobou srpna 1968. A fotbalový fanoušek samozřejmě nezná pouze výsledek zmiňovaného utkání, ale i tragickou budoucnost, která jeho národ čeká... ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Ceny: Maďarský filmový týden 1999: nejlepší herec (Károly Eperjes), Zvláštní cena poroty, Cena diváků. [LFŠ 2010] (Jeremy.jk)

Reklama

Reklama