poster

Pecker

 • USA

  Pecker

 • Slovensko

  Pecker

Komedie

USA, 1998, 87 min

 • aluna
  ***

  No to teda byla zvolovost! Od Waterse jsem viděla akorát Cry baby, což je řachlost pořádnýho kalibru a zároveň docela slušná ulítlá zábava. Tohle je, ač se film nese v o trochu víc melancholičtějším rytmu, místy praštěný podobně (holčička na ritalinu šnupající kuličky hrášku) a je to úplně stejně schválně naivní. Dá docela práci se moc nepozastavovat nad dějem, ale když se přeprogramujete do módu "NAČ (neřeš a čum)", pak je to šílenej, leč milej film s pradlenkou Ricci, byznyswoman Lili Taylor a terminátorkem, co se dívá na svět výhradně skrz umělou čočku.(17.9.2012)

 • ledzepfan
  ****

  Waters je prostě génius-Na první pohled se to tváří jako bláznivá trešoidní komedie(a taky jí je) ale hned na ten druhý vyskakuje na povrch navíc až překvapivé množství myšlenkových linek, drobných poučení a jiých chytrých srandiček. Takhle to umí (nebo uměl?)namixovat fakt asi jen on. Je to střízlivější než HCčka s Divine, ale ujetých charakterů a divného chování si užijete i tak dost...Dávám 5 převlečených za 4 :D(11.7.2013)

 • kingik
  ***

  Pecker je zvláštní film. Mladík s obsesí vše fotografovat není zrovna námět, který by sloužil na celovečerní film. Hrozí totiž nuda. A ono to opravdu i místy nudně plyne. John Waters je celkem kontroverzní režisér, který se s oblibou věnuje nejrůznějším lidským obsesím, ale nemít po ruce Furlonga, kdo ví jestli by to dopadlo na snesitelný průměr. Průměrné to je, navíc se tady režisér dost krotil oproti jiným svým filmům, ale stejně nevím co přesně chtěl svým filmem sdělit. Nic mě nenapadá. Jak jsem psal v úvodu dost zvláštní film. 60%(13.1.2012)

 • slunicko2
  ***

  Roztomile trhlá komedie o baltimorských lidičkách. 1) V Baltimore jsem nebyl a netuším, zdali jsou tam všichni takoví, jak je zobrazuje film, ale přes jejich výstřednosti jsou to především lidé se srdcem. Z filmu sálá pohoda a dobrá nálada a to se počítá. 2) 21letý Edward Furlong, hlavní důvod, proč jsem se na film díval, už ztratil svůj divošský půvab, který měl v Americkém srdci, ale na kvalitě snímku to nijak neubralo. 3) Ze spousty milých crazy nápadů mě zvlášť zaujal slepý fotograf, místní gay bar a samozřejmě zobavý pecker (viz slovník). Asi jenom ve filmech Johna Waterse vám prodavačka v obchodě řekne: Now give me the camera and unzip your pants and show me your hardware.(18.10.2011)

 • Radko
  *****

  Turbulentné komédie Johna Watersa od prvého zoznámenia s ním tvorili objekt môjho prvoradého záujmu. Ide o filmárčinu ktorá mi učarovala ako dejom, hercami, tak myšlienkovým nábojom a záujmom o nepríliš preferované oblasti života bežných obyvateľov strednej triedy, ktoré by najradšej zamietli pod hrubý koberec (rôzne úchylky, obsesie, konzumné správanie a pod. ), tak prvotriednym mne osobne veľmi blízkym humorom a vyznením. Tentoraz pojednáva o chlapcovi z mesta, ktorý svojím originálnym videním sveta cez hľadáčik fotoaparátu zaujme znudenú umeleckú elitu New Yorku, presýtenú post post modernou. Príjima preto akýkoľvek nový podnet vo svete umenia nech by bol akokoľvek bizarný - o tom svedčí najmä nový "bombastický umelecký objav" manažérky vyhľadávajúcej nové talenty v závere (slepý fotograf !!!) a o vyrovnaní sa človeka s náhlou slávou). Stále však ide o vynikajúcu zábavu. Kto chce spoznať americkú spoločnosť, nech zabudne na sračky typu Ken Park a pozrie si akúkoľvek komédiu - iný štýl filmu Waters nikdy nenatočil - od tohoto pápeža dobrého zlého vkusu. Poznámka k oficiálnemu textu distribútora - dej sa neodohráva v mestečku s názvom Hampden ale v štvrti Baltimoru s týmto názvom (ide o podobnú chybu ako by niekto napísal, že žije v stredočeskom mestečku Kobylisy).(12.1.2005)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace