Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

USA, 1972, 92 min

Scénografie:

Vincent Peranio
  • Frajer42

Naprostá sračka. Dle popisu jsem očekával skutečné oplzlosti nevyššího řádu. Ničeho se mi nedostalo. Ve filmu jsou asi 2 úsměvné momenty. Když si borec roztahuje prdel a když druhý borec ukazuje v parku ptáka ženě a zjistí, že žena je ve skutečnosti muž. Jinak je film totální hovno, které si jiné hodnocení než odpad zkrátka nezaslouží. Není to nechutné, není to ani vtipné. Naprosto zbytečný film.(3.3.2013)

• Flego

Magazín People vyhlásil Divine ako "Drag Queen of the Century" a v komunite LGBT patril ku kultovým postavám svojej doby. Pre neznalých to bol v skutočnosti muž a v mladosti bol často šikanovaný za svoju zženštilosť. Čoskoré stretnutie s filmárom Johnom Watersom ich primalo k natočeniu spoločných krátkych filmov, ktoré si v komunite získali popularitu. Azdy ich vrcholným dielom je práve Pink Flamingos. Toľko historické pozadie, pre mňa osobne nech sa pozriem na film z akéhokoľvek nadhľadu a prejavím značnú mieru tolerantnosti, vzbudzuje odpor. Z filmárskeho pohľadu je film jednoznačným odpadom a bolo úplne jedno, čoho som bol v ňom svedkom. Je hrozne a lacno natočený, o hereckých prejavoch nemože byť ani reči. Zhluk scén má navodiť dojem, že sa jedná o boj dvoch skupín o tom, kto je najopĺzlejší človek na svete.(16.10.2016)

Stěžejní dílo "mistra nevkusu" Johna Waterse. Jeho dílo bohužel trpí jistou nevyrovnaností, ale obsahuje několik orginálních scén, kvůli kterým se film určitě vyplatí vidět. Už jen samotný děj: Dvě rodiny sopeří o titul Nejodpornější lidi na světě. Vyzyvatelé- unášejí a oplodňují stopařky jejichž děti pak prodávají na černém trhu. Divine a její rodinka( obltloustlá babička "bydlící" v dětské přistýlce a požívající jen vajíčka..) mají zase jiné speciality. Film nemá nějaký hlubší smysl, jde pouze o snahu šokovat, šokovat za každou cenu ( film byl zakázán v Norsku, Austrálii a Kanadě) . Pink Flamingos končí "slavným" záběrem ve kterém Divine sní opravdový psí výkal. John Waters chtěl natočit nejodpornější film a proto ve filmu nepřekvapuje scénu soulože i tu však dokázal vyšperkovat-aktéři jsou při tom klofáni slepicemi ,Divine nakupuje v obchodě, kde si koupí flák masa, který si strčí do své trouby ( mezi nohy) a chodí s tím po městě a k tomu hraje písen "Proč se za ní všichni otáčejí ?"...) Moji nejoblíbenější scénu však zůstává moment, kdy se Divine se synem dostanou do bytu svých konkurentů a všechno jim tam omakávají ( sundali si ponožky a olizují jim kusy nábytku)(22.10.2005)

Divine ( vlastním jménem Harris Glenn Milstead *1945 +1988 ve věku 42 let na zástavu srdce ve spánku) - zpěvák a herec ( v převážně ženských rolích s výrazným a výstředním makeupem) natočil několi filmů s kamarádem ze sousedství - J.Watersem. Tahle černohumorná mozaika nechutností patří k těm skandálním. A Divine se nezastavil/a před ničím! Když na ulici pes vykonal potřebu, okamžitě přiskočil a s chutí posvačil - žádný trik, žádný střih, žádná čokoláda ( jako v Pasoliniho Saló). Waters v směsici nechutností ve skutečnosti odhaluje nahotu společnosti. Doznívá tu svoboda a nevázanost éry 60.let a začíná se projevovat počátek krize, na kterou zareaguje hnutí punk.(23.8.2010)

• Xeelee

[FOD 2014] Hovno jako dárek k narozeninám nejnechutnější osobě na světě, vajíčka, výroba a prodej dětí, nějaký ty vraždy, párek, kuřata, felace vlastního syna, opravdový psí hovínko… Prostě normálka. Divine byl/a vskutku božská. Narozdíl od některých mi ale nepřišel film tak nechutnej, že bych u něj s chutí třeba nepovečeřel. Asi i proto sem neměl problém ládovat se po projekci hovinky na závěrečném srautu a nalívat si mošt z bažantů. BTW ta poslední scéna byl bezpochyby geniální marketingovej tah. [verze s úvodem režiséra a s jím komentovanými vystřiženými scénami na konci](16.3.2014)

• - Režisér John Waters napsal scénář k sequelu s názvem "Flamingos Forever", který se odehrává 15 let po událostech v Pink Flamingos. V něm se zpátky do Baltimoreu vrací Divine, Cotton, Crackers a babička Eddie se svým vnukem Dwaynem, osmiletým trasnvestitou. Tentokrát mají bojovat proti Veře Venningerové, sestře Connie Marble, a jejímu manželovi Wilburovi, nekrofilovi vlastnící márnici. Film měla financovat Troma, ale nakonec z natáčení sešlo kvůli Waltersově nespokojenosti s velmi zastaralým střihačským zařízením a především kvůli smrti Edith Massey (babička Eddie) a Divine, které byly pro příběh nenahraditelné. John Waters nechal později scénář aspoň knižně vydat. (Nin)

• - Pri scéne, v ktorej sú dve živé sliepky použité ako sexuálne nástroje, najmenej jedna z nich zahynula, keď bola stlačená medzi dve nahé telá. (whack)

• - Postavu Divine ztvárnil ve skutečnosti muž – transvestita. (Mefistofelle)