poster

Růžoví plameňáci (festivalový název)

 • USA

  Pink Flamingos

 • český

  Pink Flamingos

  (festivalový název)

Komedie / Krimi / Horor

USA, 1972, 92 min

Režie:

John Waters

Scénář:

John Waters

Kamera:

John Waters

Producenti:

John Waters

Střih:

John Waters

Scénografie:

Vincent Peranio
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Frajer42
  odpad!

  Naprostá sračka. Dle popisu jsem očekával skutečné oplzlosti nevyššího řádu. Ničeho se mi nedostalo. Ve filmu jsou asi 2 úsměvné momenty. Když si borec roztahuje prdel a když druhý borec ukazuje v parku ptáka ženě a zjistí, že žena je ve skutečnosti muž. Jinak je film totální hovno, které si jiné hodnocení než odpad zkrátka nezaslouží. Není to nechutné, není to ani vtipné. Naprosto zbytečný film.(3.3.2013)

 • Flego
  odpad!

  Magazín People vyhlásil Divine ako "Drag Queen of the Century" a v komunite LGBT patril ku kultovým postavám svojej doby. Pre neznalých to bol v skutočnosti muž a v mladosti bol často šikanovaný za svoju zženštilosť. Čoskoré stretnutie s filmárom Johnom Watersom ich primalo k natočeniu spoločných krátkych filmov, ktoré si v komunite získali popularitu. Azdy ich vrcholným dielom je práve Pink Flamingos. Toľko historické pozadie, pre mňa osobne nech sa pozriem na film z akéhokoľvek nadhľadu a prejavím značnú mieru tolerantnosti, vzbudzuje odpor. Z filmárskeho pohľadu je film jednoznačným odpadom a bolo úplne jedno, čoho som bol v ňom svedkom. Je hrozne a lacno natočený, o hereckých prejavoch nemože byť ani reči. Zhluk scén má navodiť dojem, že sa jedná o boj dvoch skupín o tom, kto je najopĺzlejší človek na svete.(16.10.2016)

 • dr.Orlok
  ***

  Stěžejní dílo "mistra nevkusu" Johna Waterse. Jeho dílo bohužel trpí jistou nevyrovnaností, ale obsahuje několik orginálních scén, kvůli kterým se film určitě vyplatí vidět. Už jen samotný děj: Dvě rodiny sopeří o titul Nejodpornější lidi na světě. Vyzyvatelé- unášejí a oplodňují stopařky jejichž děti pak prodávají na černém trhu. Divine a její rodinka( obltloustlá babička "bydlící" v dětské přistýlce a požívající jen vajíčka..) mají zase jiné speciality. Film nemá nějaký hlubší smysl, jde pouze o snahu šokovat, šokovat za každou cenu ( film byl zakázán v Norsku, Austrálii a Kanadě) . Pink Flamingos končí "slavným" záběrem ve kterém Divine sní opravdový psí výkal. John Waters chtěl natočit nejodpornější film a proto ve filmu nepřekvapuje scénu soulože i tu však dokázal vyšperkovat-aktéři jsou při tom klofáni slepicemi ,Divine nakupuje v obchodě, kde si koupí flák masa, který si strčí do své trouby ( mezi nohy) a chodí s tím po městě a k tomu hraje písen "Proč se za ní všichni otáčejí ?"...) Moji nejoblíbenější scénu však zůstává moment, kdy se Divine se synem dostanou do bytu svých konkurentů a všechno jim tam omakávají ( sundali si ponožky a olizují jim kusy nábytku)(22.10.2005)

 • darkrobyk
  *****

  Divine ( vlastním jménem Harris Glenn Milstead *1945 +1988 ve věku 42 let na zástavu srdce ve spánku) - zpěvák a herec ( v převážně ženských rolích s výrazným a výstředním makeupem) natočil několi filmů s kamarádem ze sousedství - J.Watersem. Tahle černohumorná mozaika nechutností patří k těm skandálním. A Divine se nezastavil/a před ničím! Když na ulici pes vykonal potřebu, okamžitě přiskočil a s chutí posvačil - žádný trik, žádný střih, žádná čokoláda ( jako v Pasoliniho Saló). Waters v směsici nechutností ve skutečnosti odhaluje nahotu společnosti. Doznívá tu svoboda a nevázanost éry 60.let a začíná se projevovat počátek krize, na kterou zareaguje hnutí punk.(23.8.2010)

 • Xeelee

  [FOD 2014] Hovno jako dárek k narozeninám nejnechutnější osobě na světě, vajíčka, výroba a prodej dětí, nějaký ty vraždy, párek, kuřata, felace vlastního syna, opravdový psí hovínko… Prostě normálka. Divine byl/a vskutku božská. Narozdíl od některých mi ale nepřišel film tak nechutnej, že bych u něj s chutí třeba nepovečeřel. Asi i proto sem neměl problém ládovat se po projekci hovinky na závěrečném srautu a nalívat si mošt z bažantů. BTW ta poslední scéna byl bezpochyby geniální marketingovej tah. [verze s úvodem režiséra a s jím komentovanými vystřiženými scénami na konci](16.3.2014)

 • - Režisér John Waters napsal scénář k sequelu s názvem "Flamingos Forever", který se odehrává 15 let po událostech v Pink Flamingos. V něm se zpátky do Baltimoreu vrací Divine, Cotton, Crackers a babička Eddie se svým vnukem Dwaynem, osmiletým trasnvestitou. Tentokrát mají bojovat proti Veře Venningerové, sestře Connie Marble, a jejímu manželovi Wilburovi, nekrofilovi vlastnící márnici. Film měla financovat Troma, ale nakonec z natáčení sešlo kvůli Waltersově nespokojenosti s velmi zastaralým střihačským zařízením a především kvůli smrti Edith Massey (babička Eddie) a Divine, které byly pro příběh nenahraditelné. John Waters nechal později scénář aspoň knižně vydat. (Nin)

 • - Pri scéne, v ktorej sú dve živé sliepky použité ako sexuálne nástroje, najmenej jedna z nich zahynula, keď bola stlačená medzi dve nahé telá. (whack)

 • - Postavu Divine ztvárnil ve skutečnosti muž – transvestita. (Mefistofelle)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace