Růžoví plameňáci (festivalový název)

Pink Flamingos

• český

Pink Flamingos

(festivalový název)

Komedie / Krimi / Horor

USA, 1972, 92 min

Scénografie:

Vincent Peranio

Film, na který by se hodilo jakékoliv hodnocení. Velice bizarní snímek, na který jen tak nezapomenete ať v dobrém či špatném slova smyslu. Undergroundový režisér John Waters přivádí na filmové plátno snad nejvíce absurdní a zajímavou postavu zároveň - transvestitu Divine. Už děj filmu vám naznačí o co se bude jednat - dvě rodiny se předhánějí, která z nic je více hnusná. Snímek je takovou sérií nejdivnějších, nejšílenějších a nesmyslných scén, co se snad dají vidět v celé kinematografii. Film je nízkorozpočtový, což je znát na jeho technické stránce. Roztřesená kamera, náhodné zoomování či oddalování od scény apod. Waters spojuje humor s hnusem a s vulgaritou. Najdete v něm skoro vše, exhibicionismu, otevřené sexuální scény, sexuální úchylky, kastraci, vraždy a mnoho mnoho dalšího. Růžoví plameňáci se ihned stali kultovní záležitostí a vrcholným dílem Johna Waterse.(18.12.2012)

• Lexion69

Chápu že roku 72 mohla zpívající prdel kde koho rozhodit. Ovšem dnes by se toto dal říct jen o člověku, jež nikdy neslyšel o fenoménu internet a i kdyby snad, stavět na tom kvality jakéhokoliv snímku by bylo krajně ubohé. Potenciál je vidět snad jen v otylé matce a jejím vztahu s vajíčkářem, tady však veškerý znepokojivý náboj totálně pohřbívá neherectví, které není vtipné, je jen nebetyčně otravné a nudné. Je mi líto.(6.5.2015)

• Pishin

No rekl bych, ze jsem zvyklej na ledacos a neco malo jsem jiz zhlednul, ale v tomto dile jsem nenasel ani naznak neceho hlubsiho. Snuzka samoucelnych nechutnosti, za ktere meli pana Waterse sejmout jak psal Compadre. Ja se povazuji za cloveka, ktery se na nekterych dilkach od Tromy dokaze pobavit, ale zde me nic nerozesmalo a to i diky faktu, ze zde zarvala slepice(za to meli ochranci Waterse lincovat), transexual ji realny hovno, nebo ta stejna osoba kouri synovi ptaka. Jsem zvyklej na Arakiho, na rannyho Cronnemberga, ale tady jsem vazne nenasel jedinou hlubsi myslenku nez sokovat. Zbytecnost, jedine co se musi nechat, ze tam je semtam dobra hudba.(8.5.2008)

Přehlídka oplzlostí a nechutností všeho druhu plná deklamovaného (a nevkusně špatného) herectví, poplatná svojí hippie éře. Svým způsobem to předběhlo dobu, protože to svou ujetostí připomíná odpoledne strávené nad internetovými videi z kategorie Fůůůj, až na to, že to má jednotný "estetický rámec"... Svérázný smysl pro humor Růžovým plameňákům rozhodně upřít nejde, schopnost šokovat nepřipravené jedince taky ne.(20.8.2011)

• Terva

CITÁT - Vejce, vejce, vejce............. Teda nevěděl jsem co nebo kdo je Divine, ale teď už to vím a žasnu. Dokoukal jsem to z velkým odporem a to jen ze zvědavosti, co vše dokážou lidé natočit. CITÁT - Skutečně posraná kunda........... Ujeťárna jako prase někdy se mi zvedal i kufr. Film má velice dobrou hudbu, to se musí nechat. Nikdy více.(27.3.2012)

• Divine

• - Postavu Divine ztvárnil ve skutečnosti muž – transvestita. (Mefistofelle)

• - Pri scéne, v ktorej sú dve živé sliepky použité ako sexuálne nástroje, najmenej jedna z nich zahynula, keď bola stlačená medzi dve nahé telá. (whack)

• - Jak asi většina ví, ono lejno, které hlavní postava na konci pojídá, je skutečný psí výkal, žádná náhražka... (matestlust)