V blízké budoucnosti dostane pilot dronu rozkaz přesunout se do válečné zóny, kde mu má velet android v přísném utajení – a společně pak musí zabránit jadernému útoku. (Netflix)

verbal odpad!

Být ten USAspásný, korektně netflusovský čokoandroid, který dostal svou podobu, protože je prý „sympatický a budí důvěru“, navíc ještě brutálně diskriminovaný čipobukanýr nebo hormonálně rozpolcený cybertranzistor, co by se nemohl rozhodnout mezi samčím či samičím konektorem, tudíž by svou zástrčku proklamoval jako bezpohlavní a všichni by jej museli oslovovat genderové neutrálním zájmenem onona a titulovat Mx. Robokokot, napálím tomu čistých pět, hloupá sračka, nehloupá sračka, protože by to byl přenádherný manifest toho skvělého nadcházejícího Novosvěta, v němž již budou nadále diskriminovány pouze menšiny jako invalidé, mentálně postižené dětí, lidé s nádory a na hranici bídy, slepci a těžcí diabetici. Tedy samozřejmě pouze v případě, nebudou-li náhodou černí nebo devianti. Takhle to je ale jen další mentálně zaostalá, rasistická, Asiaty a Hispánce diskriminující a rakovinotvorná neomarxistická BLMbanice pro voliče čektekových smažek. ()

J*A*S*M

Úplně do záchodu bych to nespláchnul, určitej potenciál tu byl. Ale bohužel Mikael Håfström točí tak matně a neenergicky, že to ani na sekundu nikdy nestrhne. Ale pravej průser nastane tehdy, když film, kterej vás vlastně nikdy nezačne pořádně zajímat, začne v polovině stopáže jakože házet zvraty, které mají působit, jak byl celou dobu divák balamucen a film je před ním napřed. Dávalo to vlastně smysl a zapadlo to do sebe (co do motivací jednotlivých skupin aktérů a jednotlivců)? Upřímně řečeno nevim, asi spíš ne. Ale znovu se na to koukat, abych si to ujasnil, nebudu. ()

Malarkey

Totální hovadina. Netflix se sice holedbá, že v korona době bude vydávat jeden film týdně, ale k čemu mi to je, když vydává takovéhle sračky? Nejlepší poznatek z tohoto filmu je Emily Beecham a tu zřejmě budu muset shlédnout v nějakém lepším, koukatelnějším příběhu. Byla tu totiž zatraceně málo a všichni ostatní tu navíc byli tak nějak zbyteční. Béčko jak vyšité, ale i dnešní béčkaři natočí lepší akci. Tady ta rádoby oktanová byla spíš na párfacek. ()

imf

Po všech stránkách děsná šmíra. Od Hafströma jsem po Plánu útěku už žádné vzepětí neočekával (a přitom je Pokoj 1408 vizuálně docela hravý... poprvé a naposled asi), ale Za čárou bohužel nabízí jen těžkopádná poselství, nesympatického hlavního hrdinu, kterého Mackie - hrající tradičně na půl plynu - zašlapává do země, a neuvěřitelně roztahanou zápletku prokládanou spoustou akčních scén bez chuti a zápachu. Přestřelky jsou nudné, honičky a bitky zprasené střihem a přehlídka vojenské techniky á la Call of Duty sice vrcholí robůtky, ale jejich povedený production design kvůli strnulé kameře a dramaturgii není využit ani omylem. Jiný scenárista, režisér a producent by s takovým materiálem jistě naložili líp... tohle se bohužel ve slabších okamžicích blíží bulharským seagalovkám a v těch lepších to z dálky kouká na Postradatelné. Mrkněte radši na seriál Almost Human, který tohle téma v jediné (bohužel) sezóně rozpracoval mnohem hravěji a zábavněji. ()

Djkoma

Béčkové, laciné a hloupé. Přemýšlím, zda má Anthony Mackie vyhodit svého agenta nebo mu vlastně poděkovat, že hraje ve filmech, kde on je asi to nejlepší, co na obrazovce uvidíte (všimněte si, v jeho filmech nejsou žádné sexy modelky, chlapec si to pojistil). Za čárou je prostě špatný film, který podtrhuje sterilitu a neschopnost vymanit se z béčko/céčkových vod skoro všech scifi snímků, co se objeví na Netflixu. Zajímalo by mě, jak jejich oddělení vybírají a schvalují náměty. Proti tomuhle je Old Guard pecka. Škoda. ()

choze

Po Old Guard další netflixácký akčňák, co jsem vzdal před půlkou. Není to vyloženě tragické, jen nezábavné a ty military kulisy mě nebaví. ()

Spiker01

Netflix slíbil každý týden alespoň jeden film a pokud to budou jen tyto lehké nadprůměry (jsem v menšině), skutečně to pouze zamrzí. Nicméně už od pořádné globální expanze si stále stěžuji na to samé, stejně tak na absenci star power Anthonyho Mackieho, kterého vlastně mám docela rád, ale nemusí být všude. Už od začátku jsem viděl, že tohle je pouze další levná spotřebka hýřící zeleným plátnem a divným zrychlením akčních sekvencí (připomnělo mi to Gemini Man, nicméně slabší). Akce jeden proti všem (převážně s Mackiem) byly docela fajn a asi stokrát lepší než větší bitevní vřavy, ale s klidným srdcem bych to nikomu nedoporučil. Hodnocení je klasicky nepřiměřeně podtaktované, tak špatné to zase není, ale příštímu Mackiemu projektu (co nebude MCU) se už vyhnu. Zhlédnutí nakonec nelituji, ale raději bych doporučil tématicky podobný a dle mého nedoceněný Spectral...60% ()

gogo76

Nie som si istý či to bolo až tak nezáživné alebo ma zmohla únava, ale za celú stopáž ma nechytila ani jedna scéna, ani akčná ani konverzačná. Podľa hodnotenia však vidím, že nie som sám. Príšerne som sa nudil a nebavilo ma to. Triky ok, ale v nudnom príbehu sú bezvýznamné. Čo to vlastne malo byť? Nová variácia na terminátora? Po hereckej stránke ma taktiež nikto neoslovil, takže na klasickú otázku, ktorú si kladiem pri hodnotení - "Pozrel by si si to znova?" , odpovedám určite nie. Preto 40%. ()

filmfanouch

Švédský režisér Mikael Håfström kdysi začínal jako režisér malých dramat, přičemž film Zlo mezi námi si právem došel v roce 2004 pro nominaci na Oscara za nejlepší zahraniční film, což Håfströmovi následně otevřelo dveře do Hollywoodu. V Hollywoodu poté Håfström točil horory jako Pokoj 1408 nebo Obřad, v roce 2013 se ovšem chopil režie akčňáku Plán útěku se Sylvesterem Stallonem a Arnoldem Schwarzenegerem a povedlo se mu natočit celkem fajn zábavný rutinní akčnák, jehož odkaz poté zkazili dvě příšerná pokračování. Na těch se už ovšem Håfström nepodílel, místo toho se vrátil do Švédska a v roce 2019 zde natočil krimi Dokonalý pacient. I hned po něm se ovšem Håfström do Hollywoodu vrátil, přičemž tentokrát pro Netflix natočil akčňák Za čárou. Ten se přitom točí kolem celkem ambiciózní zápletky, která spočívá ve využívání androidů pro válečné úmysly v blízké budoucnosti. Bohužel po vzoru Plánu útěku ovšem nenatočil nic víc než béčko. A tentokrát vyloženě tupé béčko. Na Za čárou je toho špatné tolik, že vlastně nevím kde začít. Hlavní háček je ovšem jasný- Ze samotné látky šlo prostě a jednoduše vykřesat víc. Ze sci-fi, která je zasazena do roku 2036 mohla při využití lepšího scénáře a režiséra, které své pradávné kvalitní kořeny pravděpodobně definitivně neztratil vzniknout minimálně fajn podívaná, která svůj potenciál alespoň částečně využila. Jenže..... Už u castingu je něco špatně. Damson Idris je nevýrazný a víceméně necharizmatický protagonista, který je neustále zastiňován Anthony Mackiem. I s ním je ovšem problém- Osobně mám Mackieho rád, tahle akční póza mu ale vůbec nesedí. Jako s Falconem s ním v MCU nemám sebemenší problém a věřím, že jako nový Captain America bude strašně fajn. Jenomže role tohohle drsného androida mu prostě nesedne a je to celou dobu velmi očividné. Pořád se mu podaří zastínit Idrise, ani Mackieho výkon ovšem žádná paráda není a celkově je tenhle akčňák po castingové stránce strašný omyl. A hlavní dvojice navíc spolu nemá vůbec žádnou chemii, což je prostě průšvih. Scénář nejen, že nedokáže ze zajímavého tématu vykřesat téměř nic, zároveň je ale celý scénář očividně protahovaný, dialogy jsou vyloženě příšerné a postavy absolutně nezajímavé. Jediné co se dá v rámci scénáře ocenit je nečekaný zvrat, který je též ale prodán zcela nepřesvědčivě a nepodaří se z něho vykřesat víc. Přesto jsem měl ale radost z faktu, že mě alespoň v něčem dokázal scénář překvapit. Jen i z toho zvratu se dalo vykřesat víc s lepším tvůrčím uchopením a především funkčnějším scénářem. A pak je tu ta akční stránka- A bolí to! Nejenom, že střihač zničil jednu polovinu akčních scén, které lákali alespoň na něco, co by tenhle film mohlo udělat výrazným, ale druhá polovina těch akčních scén je naprosto nezajímavá. To i Plán útěku měl několik výrazných momentů, Za čárou je ale nemá. Nejsou tu působivé přestřelky ani dech beroucí bitky. Alespoň ti robotičtí roboti působí celkem dobře, i z nich se ale filmu nepodaří vykřesat nic. Je to vlastně celé akce, která už ani nezapadá do kategorie béčko a donutila mě se tak trochu smilovat nad mnoha filmy, kterým jsem kdysi vyčítal špatnou akci. Dalo by se to přitom vše odpustit, kdyby šlo film, který šel na DVD a vznikal v Bulharsku. Jenomže je to projekt Netflixu, který do něj nastrčil určitě strašně moc peněz. A zde se dokazuje hlavní problém Netflixu. Netflix prostě neustále sype peníze skutečně téměř do všeho. Nejenom, že se tím ještě rapidněji dostává do většího a většího dluhu, zároveň jim ale skutečně chybí někdo, kdo by ty scénáře kontroloval, byl by schopný adekvátně poradit a z filmu tak určitě mohlo vzniknout něco víc. Pod silnějším producentským dohledem šlo z toho určitě vykřesat víc. Dokazuje se, že dohled na tvůrce je přeci jen někdy potřeba a tvůrčí svoboda vždy není ideální nápad. Za čárou pravděpodobně po vzoru Vyproštění (snad jediný originální Netflix akčňák, který stojí za to) a Old Guard (další akční Netflix peklo!) bude hitem a dočká se možná i toho pokračování. Osobně doufám, že pokud tomu tak opravdu bude, dvojka bude lepší. Upřímně si ale nejsem jistý, jestli jí vlastně chci po jedničce dávat šanci...... () (méně) (více)

mzss1

(67%) OUTSIDE THE WIRE, coby novinková záležitost od netflixu v tomto novém roce! Musím se přiznat, že to podprůměrné hodnocení je dle mého názoru moc přehnané. Pravda, žádná velká pecka to není, ale lidi probuďte se, tohle je film na domácí podívání, ne žádné kino! Diváci tu nadávají, že režisér Mikael Håfström zklamal atd. Natočil Plán útěku atd, ale co … Možným problémem, který jsem vnímal i já, byl hlavní hrdina filmu, kterého hrál Damsin Idris. Jako neříkám, že to bylo vyloženě peklo ho sledovat, ale chvílemi byl dost otravný, hlavně v první půli filmu a především ze začátku. Pak už jsem si na něj zvykl a ke konci mu málem fandil. Zato Anthony Mackie mě bavil mnohem víc. Zejména v jeho bojových scénách. Dějem je to moc přímočaré, asi moc to nezaujme, ale drží se to. I to má nějaké ty nápady. Ke konci to má jistou pointu, i když ne moc záživnou. Hudba od Balfeho je solidní jako vždy. No a nyní AKCE! Mě se určitě líbila. Pravda, byla taková moc urychlená a s ohledem na jednoho z hlavních herců (A. Mackie) byla přehnaná. Ale mě to nevadilo, akčních sekvencí bylo dostatek a já si je užil. I to mělo pár slušných a krvavých zabití. To opravdu víc kritizovat nemusím. Občas se tu najde pár nelogických počínání postav a hlavně ty vedlejší mě vůbec nebavily. No, dá se to vidět max jednou, ale to jedno shlédnutí bylo příjemné. Solidní jednohubka, která nenadchne, ale ani nijak neurazí. ()

Kudly4

Jasně, Amíci opět zachraňují svět a hlavní nepřítel samozřejmě Rusko. Je to blboučký, naivní a finále až komický, ale já se u filmu bavil, akce byla výborná (top scéna - zabití Viktora), černošské duo bylo tentokrát dost fájn - humor fungoval, nechybělo násilí, roboti super a za ty dvě hoďky, jsem se nestihl nudit. Za mě příjemná akční oddechovka, bez hlušších míst. (289. hodnocení) ()

silentname

"Outside The Wire" je v podstate len vysoko oddychový film. Nie je nad ním treba nejako premýšľať alebo v ňom hľadať niečo viac. Dostaneme v podstate čo očakávame. Má niekoľko zaujímavejších zvratov, no neviem či robia tento film nejako viac zaujímavým. Ono sa to dá považovať za pozerateľné akčné sci-fi béčko, no mám s filmom jeden celkom zásadný problém, ktorý si potrebujeme rozobrať. A tým je skutočnosť, že mu chýba nejaká originálna kosť v jeho tele. Film je doslova scenársky mix všetkého možného, čo sme videli v mnohých iných filmov. Má to niečo z "Terminátora", niečo z "Age Of Ultron" a je ťažké sa na to dívať a hovoriť si, že to nevidíme a sledujem film len ako film sám o sebe. Pretože to tam na mňa po celú dobu kričí. Herecké výkony sú obstojné, no dokopy to zachrániť nevedia. Okrem toho akcia v tomto filme tiež nie je najvydarenejšia. Veľké množstvo strihov všade naokolo, aby sa zakrylo, že boje ako také nie sú reálne. Čo viac dodať? Ak chcete ľahký oddychový sci-fi film, nad ktorým nebudete musieť premýšľať, možno je to pre vás. No nič extra od toho nečakajte. Je to proste januárový film. Hodnotenie: C- ()

Arsenal83

Akčné béčko s bojovými scénami hodných maximálne do počítačovej hry. Príbehovo nezaujímavé, dialógy miestami až strojovité, naučené, málo uveriteľné. ()

Marze

Pres nadejne tema a silne herecke vyjony hlavnich protagonistu je to zklamani a zapomenutelny akcni thriller. Je tu prakticky jen smrt a destrukce. A tuto valku neni zabavne sledovat ani pulkou mozku. Nez se parta prostrili k zaverecnemu vybuchu , muzete si zdrimnout a pak uvarit kafe. ()

Chrustyn

Po všech směrech béčkové, ale na pohled ne úplně špatné a s ucházející akcí. Bohužel vše je prezentováno tak smrtelně vážně, až se divák chtě nechtě musí smát a více si uvědomovat celkovou umělost a hloupost, jak je film prezentován. Je to docela škoda, protože potenciál, na nenáročné béčko tu určitě byl. ()

BMW12

Pominuli fakt, že je zde opět nepřítelem Rusko (což už mě dost točí), tak dle mého se jedná o celkem povedené akční sci-fíčko. Ano, v půlce filmu nastane pár zvratů, že ne každý divák tomu porozumí, ale mě především bavila akce a sympatičtí hlavní hrdinové. ()

anderson

Dobre rozbehnuté akčné sci-fi, ktoré však dopláca na nedomyslenú pointu, zaobalenú do prvoplánového a mizerne neoriginálneho pseudomorálneho apelu. S lepším scenárom by to malo potenciál oveľa vyšší. (6.1.2021) ()