Francine, žena v domácnosti, nemá lehký život. Je obtloustlá a neatraktivní, její vlastní děti ji nesnáší, matka pro ni má jen slova kritiky a nevěrný manžel v ní nevidí nic jiného než služku. Rodina se začíná postupně rozpadat a Francine propadá alkoholu. Když už se vše zdá naprosto beznadějné a Francine se začíná psychicky hroutit, usměje se na ni štěstí v podobě nového partnera. Ovšem nic není zcela takové jakým se to zdá být. Komedie Polyester je dalším z mnoha filmů Johna Waterse, kde jako hlavní hvězda září Divine. (Mefistofelle)

POMO

Portrét americké předměstské rodinky, které fungování se ze dne na den zhroutí. Dcera hloupá nána, syn agresivní úchyl, táta bezcharakterní hovado a máma dobrosrdečná, hysterická puťka závislá na nich všech. Watersův v jistých kruzích kultovní bizár, který pobaví bizárním mikrosvětem postaviček, ale bez roztomile přepálených nechutností, jaké naservíroval v Pink Flamingos, nezanechá tak výraznou stopu. ()

Mefistofelle

Výborná psychedelická komedie Polyester asi nebude tím správným šálkem čaje pro každého a nejspíš si ji užije jen velmi specifický okruh diváků. Stejně jako v Pink Flamingos, jiném filmu od režiséra Johna Waterse, i zde je hlavní hvězdou transvestita Divine. Tentokrát se však neobjeví v roli úchylné a veskrze odporné ženské, ale obyčejné ženy v domácnosti Francine, která se stala obětí šikany ze strany svých dětí i nevěrného manžela. Její jedinou kamarádkou je střelená uklízečka, která přišla k nevídanému bohatství a žije si teď na vysoké noze. Francine postupně propadá alkoholu a utápí se v depresích. Vypadá to jako veskrze smutný příběh, ovšem pokud budete naladěni na tu správnou notu, hodně se u toho nasmějete. Pár výhrad bych možná měla k několika finálním scénám, ale celkově jsem s výsledkem velmi spokojená. ()

Stejšn

Jeden ze tří filmů, které jsem viděl na letošním Festivalu Otrlého diváka a zároveň jediný z nich, který si dovolím bodově ohodnotit. Celkově je to nic moc, nemá to žádnou moc pointu a tak nejak mě to nenadchlo. A to ani experimentální čichovou kartou Odorama, kde mi připadalo všech deset smradů stejných. Bod za speciální jednorázové dedikované titulky kina Aero. ()

Mol

GOD, FRANCINE, THERE MUST BE A GOD! EVERYTHING IS SO BEAUTIFUL! Francine Fishpaw má život na hovno a každejch pět minut se něco posere. Manžel jí zahejbá, syn je maniak, dcera je prostopášnice a matka z ní jen ždímá prachy. Mno nakonec se vše v dobré obrací. Pošahaný snímek z 80 let, jako by vyklusal ze stáje Tromy. Na film jsem se podíval jen kvůli miniroličce pankového šílence Stiv Batorse, který tady nemusel nic hrát a prostě byl sám sebou. ()

kiddo

Smrdí to sice poněkud uniformně, ač autenticky jako proprděný, přehnaně čistěný gauč mojí bábrle ze sedmdesátých let a dojmu silně dodávají jednorázové titulky umisťující Květušku na pražský Žižkov kousek od nechutného semeniště neřesti, pornokina Aero, ale tož ona trocha těch cirgusáren taky občas neuškodí. ()

• Názor porno filmu, ktorý hrá v kine je, My Burning Bush. (dwdb)
  • Natočené na 35 mm formát. (dwdb)