Crack: Kokain, korupce a konspirace

Dokumentární / Krimi

USA, 2021, 89 min

Stanley Nelson
  • Arsenal83

Rasizmus zo strany černochov je už neúnosný. Pritom Netflix kultúru, ktorá robí z menšín obete, založil Hastings, hetero beloch s dvomi deťmi žijúci v oficiálne usporiadanom manželstve. V tomto dokumente máme prezentovanú drogu elít, ale evidentne ju brali a dealovali najmä černoškovia chudáčikovia. No tu to je prezentované tak, že oni sú vlastne obete, veď čo už, keď som chudák, môže za to spoločnosť a ja si dám alebo predám crack. Už po 15 minútach je jasné, že celý dokument je o zlých bielych policajtoch, ktorí môžu za všetko, zatýkajú nevinných a dokonca spôsobili svojou nečinnosťou, že sa droga v spoločnosti rozšírila. Nehovorím, že nič z toho nie je pravda. Ale očakával by som, že poskytnuté informácie budú vyvážené. A nie, že v závere sa bude dokola omieľať koľko mnoho nevinných černochov bolo zatvorených. Veď ich už konečne prepustite všetkých a dajte ich rovno senilnému Bidenovi do teamu, uvidíte, ako vás obohatia.(14.1.2021)

• rublik05

Místo objektivního dokumentu o historii jedné z nejpopulárnějších drog ve Spojených státech dostaneme jen další agitku o mizerných podmínkách v černošské komunitě, jak jsou všichni jen obětí systému, rasistické policie a neustálého tlaku okolí. Nepopírám, že se z dokumentu člověk nedozví zajímavosti ohledně této hojně používané droze, nicméně vše je tak nějak podřízeno neustálým zdůrazňováním rasismu a obviňováním všech a všeho. Což samozřejmě celý dokument neuvěřitelně sráží a dělá z něj bohužel jen další produkt doby a zcela jednostrannou a těžce zaujatou záležitost, u které je nad slunce jasné, pro jakou cílovou skupinu je určena. 2/10.(13.1.2021)

Narozdíl od zdejších hodnotitelů nejsem nijak zaujatý vůči menšinám, takže jsem si nevšiml, jakým způsobem by mohl dokument jejich straně prospět. Beru to jako pohled z druhé strany barikády, protože dodnes se nám prezentoval boj proti drogám jednoznačně. Naopak nám nikdo ve škole neřekl, co mohlo na přelomu 80. a 90. let rozdělit Americkou společnost více a už vůbec nikdo nepolemizoval o tom, proč se peníze utrácené za zavírání dealerů z ulice raději nenacpou do osvěty tamních komunit nebo přímo na zabránění dovozu kokainu do USA. Tohle jsou podle mě dva hlavní otazníky tohoto dokumentu. Na otázku proč v USA potřebují tolik vězňů už si musíte odpovědět sami.(14.1.2021)

• Vikta

Tvl, to byl zase jednou SJW hnůj... Měl jsem toho na jazyku spoustu, ale omezím se na suché srovnání uspořádání ostrova Hispaniola. Dominikánská republika získala nezávislost na Haiti v roce 1844. Žije zde 15,8% Afro-Dominikánců a HDP na hlavu je 17 748 USD (81. na světě). Haiti získalo nezávislost na Francii v roce 1804. Žije zde 95% Afro-Haiťanů a HDP na hlavu je 1 866 USD (170. na světě). Toš tak...(15.1.2021)

• WinstonS

Aneb jak zlý bílý vykořisťovatel nebohému černému muži crack vnutil, do vězení jej za to vsadil a tím mu celý život zničil. Neříkám, že v řadě věcí jsou výtky vůči postupu vládě USA oprávněné, jenže dokument je výrazně manipulativní a akcentuje téměř bez výhrady jen jednostranný pohled černošské minority. Jsem si stoprocentně jistý, že ještě takových 10-15 let zpátky by podobný snímek vypadal úplně jinak a jeho vyznění by nebylo poplatné diskurzu, který momentálně v americké filmové produkci převažuje. Je to škoda, ale patrně se jedná o trend, který bude jen sílit.(13.1.2021)