Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Tomáš (Igor Orozovič) s Terezou (Veronika Khek Kubařová) prožívali lásku jako z učebnice. Poznali se na střední, přeskočila mezi nimi jiskra a pak už to jen doutnalo a hořelo. Po vysoké spolu zůstali v Praze, meteorolog Tomáš získal skvělou práci televizního moderátora počasí, a Tereza se (zatím neúspěšně) snaží rozjet prodej a výrobu ručně šitých bot. Kdy se to zadrhlo? Na Štědrý den, když Tereza přistihla polosvlečeného Tomáše v domněle choulostivé situaci s populární televizní moderátorkou (Emma Smetana). Prekérní chvilku by sice Tomáš mohl celkem racionálně vysvětlit, kdyby k tomu ale dostal příležitost. „Usmiřovačku“ mu překazí neplánovaný pobyt na policejní stanici, a když se konečně dostane domů, narazí na prázdný byt a výzvu, aby se sbalil a odstěhoval.
Tomáš se nechce vzdát bez boje, rád by Terezu obměkčil nějakým velkým romantickým gestem, jenže už nějak vyšel ze cviku. Naštěstí má kamaráda Karla (Matouš Ruml), filmového fanatika, který má jednoduché řešení – proč se neinspirovat scénami ze slavných romantických filmů? Jenže Tomáš záhy pozná, že to, co stoprocentně funguje na filmové hrdinky, nemusí nutně fungovat i v šedivé realitě, zvlášť když provedení pokulhává, nebo když se do cesty připlete charismatický fotograf (David Matásek), který se o Terezu zajímá víc, než je zdrávo. Jedině Tereza je romantická komedie plná trapasů a omylů, která názorně dokládá, že boj o lásku může být někdy neuvěřitelná šichta, zvlášť když vám život dává jednu facku za druhou. (CinemArt)

(více)

Videa (3)

Trailer

Recenze (152)

Djoker 

všechny recenze uživatele

Přes mírně rozpačitý úvod a dost křečovitý závěr jde o lehce stravitelný cukrkandl. Sázka na neokoukaného Orozoviče nevyšla, protože nemá charisma, ale Kubařová je zlatíčko a Vlasáková nezklame nikdy. Filmové fanatiky zase jistě nadchne slušně hláškující nerd v podání Rumla. Potěší i hromada odkazů na kultovní snímky. ()

Xmilden 

všechny recenze uživatele

V roce 2021 jsem v sobě objevil lásku k novějším kouskům české kinematografie. Tedy abych byl přesný k některým samozřejmě. Zdá se mi že v roce 2021 se urodilo vícero povedených záležitostí než v minulosti. K takovým patří i záležitost kolem jedné Terezy. Důvody vidím v zajímavém příběhu, časté citaci mých oblíbených hollywoodských trháků a parádním výběru herců. Nejvíce samozřejmě září Emma Smetana, která svou mrchu hraje absolutně dokonale. PS: -"Tak yippee ki yay, motherfucker." - "Matku bych do toho radši netahal." 70% ()

Reklama

-bad-mad-wolf- 

všechny recenze uživatele

Fajn herci i role - je vlastně skoro výjimečný, že v českým romcomu nikdo není hajzl ani zoufalec (vyjma těch, kteří takoví bejt mají). Taky si pamatuju, že se mi docela líbila hudba. V přílišný předvídatelnosti a hlouposti některých situací už jsem zalíbení nenašel - kór když jsou komický výstupy často poněkud bezradný a krkolomně vrstvený. Z absurdního jednání postav umí leckterý filmy vytřískat mraky srandy, tady to občas vede spíš k nehezký trapnosti (scéna se sprchou a následným naháčem na chodbě - lol... NE). ()

castor 

všechny recenze uživatele

Kopírovat slavné scény z romantických klasik, aby televizní meteorolog získal zpátky srdce své milé, může znít na papíře vcelku zajímavě. Načapala ho totiž v nelichotivé situaci s kolegyní moderátorkou (zákeřná mrška Emma Smetana je asi to jediné, co si z tohohle pokusu budu pamatovat), ústřednímu uchu nezbývá nic jiného, než na radu kamaráda vyzkoušet ověřené vzorce z romantických filmů. Funguje to velmi sporadicky, vesměs to působí solidně trapně. Ostatně jako všechno okolo. Od předvídatelného děje, křečovitých situací a polopatických pokusů o humor. A především postav, které nejsou z masa a kostí. Místo toho, aby nevýrazný Igor Orozovič (kterého by Smetana v reálu rozhodně nesváděla) prostě přišel a řekl, jak se věci mají, tvůrci pracují s nesmyslnými stereotypy a všechno ženou do lacině nevěrohodných situací. Nemastná je tentokrát i Kubařová. Tým okolo Jaroslava Fuita jen dokazuje, že spojení romantické komedie u nás znamená, že s láskou a humorem to nemá nic společného. ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Dnes je smutné výročí amerického náletu na Prahu ze 14.2.1945 a tak jsem nejprve myslel, že si pustím něco tématicky k tomu. Ale zároveň je dneska Valentýn a tak by mi asi svist pum a štěkot střeleckých věží  doma neprošel. A tak jsem zvolil to menší zlo, než naštvaného Messerchmitta na šesti hodinách v obýváku a pustil novou českou romantickou komedii. Kubařici mám rád, je to hezká holka byť od jejího Vysvlečeného deníku už utekl nějaký pátek a je vidět, že zub času už začal hlodat i na její dívčí tvářičce. Igora Ozoroviče mám ještě raději. Měl jsem tu čest ho párkrát vidět na prknech co znamenají svět a slyšel jej i naživo zpívat. Ten chlapík je univerzál pro jakékoliv pódium. Slušný herec, solidní hudebník a zatraceně dobrý zpěvák. Navíc má charisma a tak jsem si říkal, že s touhle zajímavou ústřední dvojicí by to musel být hodně blbý scénář aby to nedopadlo. Bonusem byla opravdu sexy Emma politá šampáněm (všude!) a ani ostatní herci nejsou z těch z nichž bych měl kopřivku již jen při čtení jejich jmen v titulcích. Bohužel hned první minuty ukáží level humoru z nějž už celý film prakticky nevypadne. A ručička zuřivě kolísá někde mezi jedničkou až dvojkou, přičemž desítka je pro ni nedosažitelná hodnota.  Zápletky pitomé, předvídatelné, klišé střídá klišé. Úplně jsem z toho cítil tu snahu natočit vánoční romantickou komedii ve stylu těch amerických. Bohužel je z toho cítit neoriginalita a brakování starších kusů. Je to škoda, s tímhle obsazením to nemuselo být tak blbé. Ale když herci nemají co hrát, tak je to těžké. Orozoviče je mi líto, tohle nebyl jeho level... Dávám tedy za troje ručně šité boty a jdu si pustit Memphiskou krásku. * * * ()

Galerie (17)

Zajímavosti (6)

  • Natáčení probíhalo 16 dní. Točilo se především v Praze. Natáčelo se také na nejvyšší hoře Českého ráje Kozákov. (Azurose)
  • V momentě, kdy Tereza (Veronika Khek Kubařová) uklízí fotky z lednice a volá s maminkou (Lenka Vlasáková), je v jednom záběru vidět, že jí z levého ramene spadl svetr. V následujícím záběru z jiného úhlu má však svetr zpět na rameni. (Krocka)

Související novinky

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě…

Reklama

Reklama