Reklama

Reklama

50 m2

(seriál)
  • Turecko 50M2
všechny plakáty
Trailer
Turecko, 2021, 6 h 32 min (Minutáž: 44–64 min)

VOD (1)

Epizody(8)

Nájemný zabiják, který zradil svoje šéfy, se ukryje v opuštěném krejčovském krámě. Přijme identitu syna zesnulého majitele, se kterým si ho lidé spletou. (Netflix)

Videa (1)

Trailer

Recenze (4)

M.i.k.e 

všechny recenze uživatele

rozhodl sem se dát šanci i jiné tvorbě než americké/španělské/severské a vůbec si nejsem jistý jestli jsem udělal dobře.Příběh je tu sice celkem v pohodě,ale nohy mu podraží jednak kupa nelogičností a druhak to,že ten seriál neví čím by chtěl být.Plácá se totiž mezi dramatickou a lehce komediální polohou a ani jedna pořádně nefunguje.Jakože humoru je málo a ve chvílích kdy se přepíná do seriozních a smrtelně vážných momentů to taky skřípe a moc se tomu nedá věřit.Konec sice zůstal otevřený a připravený pro druhou řadu,mě osobně je ovšem tak nějak úplně jedno co dalšího se stane...40% ()

Reklama

BugHer0 

všechny recenze uživatele

Turecké seriály běžně nesleduju, ale tohle mi náramně sedlo. Engin Öztürk zde hraje Stína, nájemného zabijáka, který udělá pro svého šéfa Serveta takřka cokoliv. Servet se Stína ujal už v dětství, po smrti jeho rodičů, takže je pro něj jakýmsi novým otcem. Stín žije ve sladké nevědomosti a myslí si, že pro něj Servet dělá první poslední, ale ten ho tak trochu zneužívá na praní svého špinavého prádla. Stín hned v prvním díle prozře a zjistí, že všechno není tak růžové, jak to vypadá. Ve snaze uprchnout před Servetem a jeho nohsledy se dobelhá do malého opuštěného krejčovství, ve kterém shodou okolností krátce před tím zemřel místní krejčí, který v obchodě zároveň bydlel. Obyvatelé čtvrti se domnívají, že Stín je ve skutečnosti krejčího ztracený syn Adem a uvítají ho s otevřenou náručí, což se Stínovi náramně hodí. Začne se ve čtvrti velmi rychle zabydlovat a najde v ní nový domov. Zároveň ale musí být opatrný a dále žít v utajení, protože kdyby se někdo z jeho okolí dozvěděl o jeho temné minulosti, bylo by zle... Seriálu hodně pomáhá charismatický Engin, kterému ta role skvěle sedí. Dělá srandy, hláškuje a zároveň pátrá po své identitě a snaží se zjistit, jak to s jeho rodiči všechno bylo. Čtvrť je ale plná dalších zajímavých postav. Vyniká hlavně tamní mukhtar (něco jako starosta) jménem Mukhtar – dobrák, který cítí povinnost pomoci každému, kdo pomoc potřebuje, jeho dcera a cukrářka Dilara, pochybný kšeftař Mesut, mrzák Civan, kterého trápí zničená fotbalová kariéra a další. Seriál skvěle balancuje na hraně komedie a dramatu a zároveň je také dostatečně akční. Vytknul bych snad jen "karikaturnost" některých postav a Stínovo občas trochu násilnější přejímání Mukhtarových mouder. Jinak mě ale Turecko velmi příjemně překvapilo! ()

Rian_witcher 

všechny recenze uživatele

trochu "jiná" turecká telenovela s velice sympatickým prostředím a postavičkami. Ty ostatně statečně táhnou kupředu absolutně nelogický scénář plný nesmyslů a nelogičností. To se ostatně projeví v samém závěru, kdy divák nedostane ani jedinou konečnou odpověď na cokoli, co se v seriálu stalo.... ()

Galerie (3)

Reklama

Reklama