Seddok, l'erede di Satana

• USA Atom Age Vampire (více)
všechny plakáty

Sličná dívka Žanet při autonehodě přijde o svoji krásu. Vědec - doktor se svojí asistentkou objeví látku, která dokáže regenerovat zničené buňky tkáně. Má to však několik háčků: látka se získává z těla mladé ženy a musí se podat co nejrychleji po zranění, jinak má pouze dočasné účinky. Doktor se záhy do své pacientky zamiluje a je schopen pro její krásu udělat cokoli. Nevadí mu přitom, že Žanet jeho lásku neopětuje a stále doufá, že se k ní vrátí její bývalý milenec. Vraždou žárlící asistentky doktora Moniky se roztáčí kolotoč zabíjení. Doktor nezápasí se svědomím, ale pouze s nedostatkem odvahy. Pomáhá si látkou, která z něj dělá zjizvené monstrum. Stále se drží naděje, že životy položené za její krásnou tvář obměkčí její odmítavé srdce. Policie mu šlape na paty. Postupně ztrácí kontrolu nad sebou samým a situace se vyostřuje. (MortUARY)

Campbell

Strašná blbost která mě nalákala jen a jen názvem, vesměs se ale jedná o nudnou ukecanou blbost která má neuvěřitelně plno děr ve scénáři že to snad ani není možný. Celý to působí směšně a dost špatně, ale jak jsem koukal na režisérova díla tak natočil samé shity. Moje verze trvala díky bohu jen 84 minut a ne 105 jak je tady. ()

Oktavianus

To bylo slabé. Velmi slabé. Ono to dost předznamenala už úvodní striptýzová scéna - holka krásná (Susanne Loretová byla fakt okouzlující), mohlo by to být vzrušující... ale nebylo, protože se naprosto neuměla hýbat a chyběla jí jakákoli životnost a smysl pro pohyb. To platí pro celý film - i když bylo prostředí dost jednoduché, bylo hezké, totéž platí o masce "Seddoka" neboli měnícího se lékaře. Jenže to bylo neskutečně utahané (neměl jsem to štěstí jako ostatní a neviděl kratší verzi, ale pěkně poctivě víc jak sto minut), upovídané a utápěné v citech. To mi vysvětlete, proč když se Italové pouští do sci-fi, stejně jsou středem pozornosti opět jen a pouze postelové vztahy? Prostě Taliáni. no (já vím - čest výjimkám). A právě na tom ztroskotal celý film: na nekonečné utahanosti, nepřesvědčivosti, na úmorných dialozích. ()

kaylin

Film „Seddok, l'erede di Satana“ má ze začátku celkem náboj, ale ten se postupně vytrácí a stává se z toho zdlouhavá nuda, kde se nic moc zásadního neděje. Ano, je zde příšera s maskou, ale ta se objeví jen párkrát. Je zde napětí, které je ale rychle utlumeno. A tak celý potenciál, který má horor ve svém úvodu, je utopen v banalitě vyprávění, které je až moc kostnaté, až moc přímočaré a prázdné. ()

corpsy

Množstvo a množstvo filmov doplatilo na svoju dĺžku. Hlavne preto, že minutáž nebola naplnená tým, čo divák očakával. Možno by mi preto sadla skôr exportovaná, anglicky dabovaná verzia, ktorá je o takmer 20 minút kratšia. Skúsil som to ale s originálom. A narazil. Ak sa doktor stane titulným Seddokom, je krásne ohavný a súci na maniakálne vraždenie a strašenie. Ibaže scén toto ponúkajúcich, je trestuhodne málo. A v kombinácii s dobrou výpravou, ČB vyzážou a s toho vyplývajúcou výbornou atmosférou, im to mohlo pristať náramne. Ďalší gothic, ktorý ma sklamal. ()