Pouštní voják

(neoficiální název)
  • USA Desert Warrior

Dvě desetiletí po třetí světové válce... Holokaust uvrhl Zemi zpět do dob barbarů. Ve zdevastovaných pustinách se potulují mrchožrouti a loví jeden druhého. Vzešla však jiskra naděje – Dřímalové, přeživší, kteří jsou odhodláni vzkřísit civilizaci, ale jsou biti toulavými divochy zvenčí (úvod české pirátské kopie filmu v původním monodabingu). (J.Connor)

Karlos80

Postapokalyptické akční béčko, mix Road Warrior, Star Wars a já nevím čeho všeho ještě. Dvě poslední lidské civilizace Tygros a Drones přeživší nukleární katastrofu bojující o přežití! Jedni žijí ve městě osudu a jsou to spíše barbaři, druzí, civilizovanější, žijí v podzemí, kde jsou ochráněni před radiací, která zpustošila planetu. Schlock/sleazy prostě po všech stránkách - přes příliš nepřesvědčivé hraní, nelogickou dějovou zápletku, levné speciální efekty až třeba po typicky 80's hudební stránku. V patnácti bych to určitě na nějaké ošuntělé výprodejní kazetě hltal, dnes po letech čistě ze zvědavosti a z nostalgie. Exherkules, svalovec Zerak (Lou Ferrigno) v hlavní roli, připomínal tak trochu Conana/Terminatora. Partnerkou je mu zde sympatická a krásná Racela (Shari Shattuck) . Zábavné, plno kouzelných maket zbraní a těžké techniky, finální řežba a konečné, pro mne docela překvapivé, usmiřování, ale jinak to asi nešlo, prostě převážně zábava vhodná k odreagování, navíc viděl jsem v tomto žánru ještě daleko horší. Komentář zde jako první v pořadí. ()

Rominator

V postapokalyptické budoucnosti přežívají zbytky lidské populace ve dvou hlavních frakcích. Technicky vyspělejší Droneové (Drones) vyzbrojení laserovými zbraněmi a zákony žijí v podzemí a snaží se najít lék proti radiaci. V kontaminované krajině přežívající Tyrogové (Tyrogs) vedení Baktarem jsou gladiátoři, ale ani střelné zbraně jim nejsou cizí. Hlavním hrdinou příběhu je Zerak (Lou Ferrigno), který hledá pro Baktara zdravou ženu, která by mu zajistila potomstvo, ale vše se zkomplikuje ve chvíli, kdy se na scéně objevuje krásná Racela (Shari Shattuck)... Lou Ferrigno se záslepkou přes oko má pouze jediný souboj s mečem na začátku a pak se pouze běhá nebo střílí. Hodně laciná záležitost a Big Lou Ferrigno nemá takovou svalovou hmotu jako obvykle. ()

corpsy

Lou Ferrigno zrejme nemal počas natáčania najlepšie obdobie, pretože mu spľaslo nielen svalstvo, ale aj ako taký herecký talent ( a po zhliadnutí filmu mu spľaslo rozhodne aj ego ). Pôsobí tu dokonca dosť nútene a nemá žiadnu angažovanosť. Ostatne snažia sa aspoň pyrotechnici. Výbuch sem a tam, občas vás to prebudí z letargie. DESERT WARRIOR je až nechutne zle natočený ( a zahraný ) film a ak ste pravoverný geek so šálom okolo krku, určite ho budete považovať za jeden z najhorších filmov histórie. ()

vitekpe

Hezka Shari Shattuck a kulturista Ferrigno v dalsim z typickymch levnych osmdesatkovych postapo becek. Ma to svoje kouzlo, stejne... :) ()

TERRORDROME

Moje neprívetivé hodnotenie nemilosrdne zrazilo tento prekvapivo vysokohviezdičkový film z červených čísel do modrej zóny. Neviem čo a či vôbec videli ostatný, ale tento Dezertný Bojovník je aj vo svojom žánri a cenovej kategórii skôr podpriemerným a hlavne nepríliš zábavným kusom. V hlavne úlohe jednooký Lou Ferrigno ako hrdinný dubák ( tupý brčkavý kolohnát ) z postapokalyptických plání. Vzhľadom ku svojej kulturistickej povahe neznesie jeho telo príliš veľa látky a stačia mu len barbarsky mohutné spodky s veľkou prackou. Len pripomeniem pozadie deja, barbari z povrchu tu bojujú s technosnobmi z krytu. Na začiatok gladiátorský súboj na meče v klietke a potom už sa hlavne strieľa. Prestrelka v kameňolome bavila jedine tým ako sa záporáci komicky hádzali mŕtvi na zem kedykoľvek začuli BUM a bolo im úplne jedno ako ďaleko stoja od výbuchu, ktorý by často sotva zabil aj veveričku. Následný vývoj udalostí upadne do otravného kolovrátku kde hrdina zachraňuje ženskú, potom zase naopak a tak stále dookola. Priblblé postavičky sa dosť nezmyselne premávajú tam a naspäť a nuda to všetko kryje odzadu. Zmeniť by to mohlo záverečné hromadné rošambo, ale to sa opäť nesie v duchu retardovaných panákov, príliš horlivo ryjúcich hubou do prachu pri každom náznaku explózie v diaľke. Dokonca som si všimol aj niektorých opakovaných záberov, kde tí ktorých už raz zabili tam opäť stáli a strieľali ako za živa. Vodkou za filmom je hipisácky záver, kde svalnáč Lou z ničoho nič presvedčí vodcu barbarov ( zaujímavé brnenie starogréckeho typu ) že by sa mali radšej milovať a objímať. No tak fajn, nasleduje záber na hrdinu s jeho milou ako kráčajú k zapadajúcemu slnku a vyhráva im popový slaďák. Fňuk a cmuk, hádam tvorcovia filmu dostali aspoň Nobelovu cenu za mier. ()